Choď na obsah Choď na menu
 


Epilóg ku knihe ZAMATOVÁ PIESEŇ

A máme tu prvý Epilóg k vyhlasenej súťaži.

Epilóg napísala Ivanka B. ku knihe Zamatová pieseň.

Vychutnajte si pokračovanie k jednej z najkrajších kníh, aké sme mali možnosť dostať do rúk a vyjadrite sa.

Obrázok

 

Zamatová pieseň
 
Alyx cítila ako jej prestalo bit srdce . Už nemalo pre koho . Raine od nej odišiel , pretože česť mu bola prednejšia ako jej láska , a teraz ju odmietla i jej vlastná dcéra . Keď muž odvrhne ženu , stratí srdce , ale keď ženu odvrhne jej vlastné dieťa , stratí dušu . Jej život už nemá zmysel . Alyx premáhala plač a keď pocítila na tvári slzy rozbehla sa preč . Nezostávalo jej nič iné iba odísť . Nedokázala uvažovať , myslieť , cítila len veľkú bolesť . Poslala Rainovi svoju dcérku preto , lebo chcela aby si uvedomil , čo znamená rodina . Želala si , aby jej dcérka spoznala svojho otca , ale nechcela , aby pritom zabudla na svoju matku . Vietor jej šľahal do tváre , cez závoj sĺz vôbec nič nevidela a tak si vôbec nevšimla , že oproti nej ide Miles a vrazila doňho . Miles ju stihol zachytiť skôr ako mohla spadnúť a pritiahol si ju do náručia . Dovolil , aby sa vyplakala zo všetkej bolesti .
„Tíško“ , nežne ju hladil po chrbte , „ všetko bude v poriadku.“ Alyx sa vymanila z jeho objatia , ale slzy jej neprestali tiecť .
„Nič nebude v poriadku . Stratila som všetko , čo bolo v mojom živote to najdôležitejšie .“
Miles sa viac nedokázal pozerať na to , ako si jeho brat zbytočne ničí život .
„Raine sa umúdri .“
„Umúdri? Nehnevaj sa ale už tomu neverím . Ako dlho mám ešte čakať ? Teraz som stratila ešte aj svoju dcéru a to veľmi , veľmi bolí .“ Zviezla sa k jeho nohám . Rukami si zakryla tvár a umožnila tak prechodu bolesti , ktorá zvierala jej srdce .
„Neplač , mamička!“
Alyx zdvihla tvár , ale i cez slzy mohla vidieť svoju dcéru , ktorá jej podávala maličkú rúčku v ktorej ležala margarétka .
„Och , môj Bože,“  Alyx ju pevne objala a sľúbila si , že už nikdy nedovolí , aby sa jej dcérka od nej čo i len nachvíľku vzdialila .
Zdvihla hlavu z jej útleho pliecka a všimla si , že neďaleko od nej stojí Raine . Dosť dlhu chvíľu si pozerali do očí , až kým sa nepobral smerom k nej . Alyx zdvihla svoju dcérku na ruky , no vždy pohotový Miles ju vzal , aby sa tí dvaja mohli konečne porozprávať . Raine sa postavil priamo pred ňu, no nevyzeralo to tak , že by sa chystal niečo povedať . Keď ticho začalo byť veľmi nepríjemné , ozvala sa Alyx .
„Ďakujem.“ No ostalo ticho .
„Nikdy som ti nechcel vziať našu dcéru , to ty si ju za mnou poslala.“
„Áno , lebo som chcela , aby si si uvedomil , čo znamená rodina .“
No dosiahla len to , že Raine sa veľmi rozčúlil .
„A ty si myslíš , že neviem , čo to znamená rodina? Myslíš si , že ma baví utápať svoj život v alkohole a navyše bez teba?"
„Nevedela som , že si ma chcel mať pri sebe?"
„A ako si o tom mohla pochybovať? Tentokrát ju Raine prekvapil . Nežne ju vzal do náručia.
“Alyx , veď ja ťa ľúbim a nedokážem žiť bez teba .“ Prstom ju prinútil , aby sa naňho pozrela .
„To , že nehovorím o svojich citoch , ešte neznamená , že ešte žiadne nemám . Začneme od znova , ty,  ja a naša dcéra .“

Alyx už nedokázala povedať ani jedno slovíčko . Rainovi venovala úsmev , ktorý bol predzvesťou všetkého , čo ich v živote čaká , ale teraz to bude láska , ktorá bude najdôležitejšia .

 

Hodnotím - PERFEKTNÉ!!!!!  

Jana

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

dakujem

(Ivanka B., 28. 3. 2010 10:49)

Ani nedokazem povedat aku mam radost.Vzdy som chcela pisat , ale nikdy som nemala prilezitost a preto dakujem za tento projekt . Dakujem z celeho srdca.

skvelé

(Marek Z., 27. 3. 2010 21:25)

Nijako sa netajím tým, že som na Jude doslova "vyťažený", preto ma o to viac potešil epilóg k jej knihe z úžasnej série. Ivanka má očividný talent, je to skvelé, blahoželám! :o))