Choď na obsah Choď na menu
 


Kniha, ktorá Vás oslovila v roku 2012

dreaming_of_a_dead_lady_by_divadlo2091.jpgMilé naše čitateľky a čitatelia, návštevníci stránok Romantika!

Zapojte sa s nami do bilancovania roku 2012 a napíšte nám do komentárov, ktorá kniha Vás najviac oslovila, ktorá Vás nadchla, krorá sa Vám najväčšmi páčila a ak chcete, napíšte aj prečo.

Nie je podstatné z akého žánru bola, ani z akého roku vydania!

Dôležité je len, že bola prečítaná v 2012-tom :)


Každý komentár bude zaradený do žrebovania s možnosťou vyhrať knihu podľa vlastného výberu  zo zoznamu kníh uvedených v rubrike Predám knihy- vydavateľstvo Levné knihy, plus naviac môžete vyhrať niektorú z kníh slovenských autoriek s podpisom.

Svoje názory, dojmy, pocity z kníh prečítaných v minulom roku môžete vkladať do komentárov po celý január 2013. Z komentárov vyžrebujeme 3 z Vás, ktorí sa môžu tešiť na hodnotné ceny.

píšte, bavte sa, odporúčajte, vyhrávajte

jana

VYHODNOTENIE!

 Vyžrebovali sme tieto komentáre:

ide aj o autora

(sima, 31. 1. 2013 23:53)

Tak ako všetky milé spolučitateľky a spolučitatelia pekných kníh, mám ich vo svojej knižnici bezpočet. Ale určite by som sa vrátila ku knihe od Teresy Medeiros - Tvoja do úsvitu. A ku ktorejkoľvek knihe od Julie Quinnovej.

 

matkin žiadne prudké pohyby

(katka sedlakova, 4. 1. 2013 9:49)

aleb je tu viac knih:Murakami kronika vtačika na kluč 2,3, Baricco ocean more,T.Prttchet šnupec,ale aj Deník dity p.

 

knihy 2012

(Lussiii, 29. 1. 2013 8:46)

žiadna nebola taká, aby vo mne zanechala nejaký hlbší dojem, ale zaujala ma kniha Hrana rozkoše od Eve Berlinovej, Tajomstvá noci od K. Martinovej - tá mala v sebe zvrat,kt. som skutočne nečakala, Šialený plán od M. Johnson bola veľmi pekná kniha a od Lindseyovej a Kleypasovej kúpim všetko.... ;-)

 

Prosím autorky komentárov aby sa mi ozvali na: janapronska@gmail.com

Vyberte si knihu zo zoznamu v rubrike PREDAM KNIHY

 

z edície Levných knih - plus naviac získate knihu od Adriany Macháčovej s podpisom autorky :)

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

ide aj o autora

(sima, 31. 1. 2013 23:53)

Tak ako všetky milé spolučitateľky a spolučitatelia pekných kníh, mám ich vo svojej knižnici bezpočet. Ale určite by som sa vrátila ku knihe od Teresy Medeiros - Tvoja do úsvitu. A ku ktorejkoľvek knihe od Julie Quinnovej.

Re: ide aj o autora

(alex, 1. 2. 2013 23:08)

súhlasím, že v mnohých prípadoch ide primárne o autora

Púštny kvet

(Viera, 31. 1. 2013 19:32)

Perfektná kniha. My čo žijeme v rozvinutých krajinách si ani len nevieme predstaviť ako sa žije v krajinách, kde nemajú chlieb, vodu a základné veci potrebné pre plnohodnotný život. Je to úžasný opis života ženy, ktorá si veľa vytrpela. vrelo odporúčam :)

moja naj...

(Barborka, 31. 1. 2013 13:59)

kniha prečítaná v min. roku bola určite Reč kvetov, veľmi dojímavý debut :) a od našich autorov určite Obchodníci s nádejou.

Spoveď šialenej matky

(Blanka, 29. 1. 2013 19:40)

Keďže som už mama, tak kniha "Spoveď šialenej matky" odzrkadľuje moju každodennú rutinu. No samozrejme, vtipne opísanú :P Myslím, že každá mamina alebo babka sa v nej nájde, ako sa snaží zvládnuť tie svoje ratolesti a nekonečný boj s domácnosťou. Odporúčam Vám nielen na odľahčenie, ale aj na lepšie pochopenie situácii, do ktorých sa ako maminy dostávame. :)

Daj si pozor na želania

(Viera, 29. 1. 2013 19:29)

Najviac ma oslovila kniha od Alexandry Potterovej: Daj si pozor na želania. Táto kniha mi totiž pripomínala moje vlastné sny a túžby. A bola aj zábavná, doslova som ju zhltla za 1 deň. Vrelo odporúčam aj ostatné knihy od tejto autorky, ktoré vyšli vo vydavateľstve Noxi. :)

Top kniha

(Monika, 29. 1. 2013 19:22)

Mňa oslovila kniha Priateľ do dažďa. Cez maily sa rozvíja vzťah a láska. Nechýba ani humor a jemný nádych erotiky. Autor podmanivo zobrazuje postupné, úprimné, hlboké zblíženie dvoch ľudí a ich strach zo skutočného stretnutia tvárou v tvár. Naozaj túto knihu odporúčam. PS: Má aj pokračovanie, knihu s názvom siedma vlna. :)

knihy 2012

(Lussiii, 29. 1. 2013 8:46)

žiadna nebola taká, aby vo mne zanechala nejaký hlbší dojem, ale zaujala ma kniha Hrana rozkoše od Eve Berlinovej, Tajomstvá noci od K. Martinovej - tá mala v sebe zvrat,kt. som skutočne nečakala, Šialený plán od M. Johnson bola veľmi pekná kniha a od Lindseyovej a Kleypasovej kúpim všetko.... ;-)

To naj

(Alena, 28. 1. 2013 19:23)

bolo v roku 2012 určite Prekliata láskaˇod p. Pronskej a veľmi sa mi páčila aj kniha Škandalózna Gabby od Karen Robardsovej - veľmi milo prekvapila :)

Moje naj

(Zorka, 27. 1. 2013 14:22)

za uplynulý rok 2012 ma najviac zaujali a oslovili knihy: Medený jazdec od P.Simonsovej, Veronica Roth Rezistencia a Divergencia a nemôžem zabudnúť na knihu Hry o život od Suzanne Collinsovej. Na tieto knihy dlho nezabudnem, a istotne sa k nim opäť niekoľkokrát vrátim.

simply quartet

(saša, 24. 1. 2013 23:35)

Keby som mala vybrať jednu knihu, asi by som ako väčšina mala problém. No asi najviac ma potešil Slovenský spisovateľ sériou od Mary Baloghovej The Simply Quartet, pričom na prvé miesto by som málinko zo všetkých priateliek vyzdvihla príbeh Anne Jewellovej Pravá láska. V rámci urban fantasy by to zrejme bol začiatok novej série od Patricie Briggs Štvanice s vynikajúcim českým prekladom K. Niklovej. Iste by toho bolo oveľa viac, ale...

Chatrč

(Mária Matulová, 24. 1. 2013 14:59)

Pre mňa to je jednoznačne kniha Chatrč od Wiliama Paula Younga. Veľmi silná kniha, od ktorej som sa nevedela odtrhnúť ani nie tak preto, že by som napinavy den ako skor pre emocie a silu, ktorou na mna zaposobila. Je o rodicovi, ktory mimoriadne krutym sposobom pride o dieta a sposob ako sa s tym vyrovnava je uzasny.

Naj kniha roku 2012

(SIlvia Očenášová, 13. 1. 2013 13:12)

Moja TOP kniha roku 2012 bola Drsná neha od Silvii Koscelanskej,,, skvelá skvelá skvelá - veselá, aj smutná,,,, strhujúca a dynamická ako bežný život,,,,

naj kniha

(Anna, 12. 1. 2013 20:21)

Naj knihou roku 2012 bola pre mňa Vášnivá žena od Virginie Henley.Odporúčam prečítať.

kniha roku 2012

(Stana, 11. 1. 2013 14:11)

Premýšľam, ktorú by som označila ako naj , lebo čítala som v priebehu roka veľmi veľa kníh a páčili sa mi. Ale rozhodla som sa, že napíšem knihu Farebné sny od Charlotte V. Allenovej, ktorú som už stihla prečítať dva krát. Kniha je o týranej žene Bobby, ktorá spolu so svojou malou dcérkou Penny uteká od muža tyrana a snaží sa v inom štáte začať nový život ...nájde si prácu ako opatrovateľka staršej pani,stretá lásku, no minulosť ju dobieha a psychopatický manžel čoskoro vypátra , kam sa schovala.... Pekná kniha, odporúčam.

Júlia a Čo koho do toho

(Marcela, 11. 1. 2013 13:06)

Zdravím, z tej kopy kníh, ktoré som v minulom roku prečítala, ma najviac zaujali tieto dve:
A. Fortierová - Júlia - Hlavná hrdinka Júlia Jacobsová žije v Amerike so svojou sestrou – dvojčaťom Janice u svojej tety, ktorá sa po smrti ich rodičov o nich stará. Sú dvojčatá, ale nemôžu byť rozdielnejšie. Janice je vodcovský typ, arogantná, tvrdohlavá a Júlia presný opak.
Po smrti tety Rose pripadne dom a majetok Janice a Júlia dostane len list spolu s kľúčikom od schránky v talianskej banke v meste Sienna. S pocitom ukrivdenia odchádza Júlia do Talianska-svojho rodiska. Dozvedá sa, že jej pravé meno je Giulietta Tolomeiová a nič nie je také, ako sa na prvý pohľad zdalo.
Sienna je prekrásne mesto, do ktorého ju privedie náhodná spolucestujúca Eva Mária. Zoznamuje ju so svojím synovcom Alessandrom, ktorý neverí jej novej totožnosti a dôkladne si preverí jej minulosť.
Júlia-Giulietta zisťuje, že jej život sa prepája s dávnou siennskou minulosťou opradenou príbehmi najslávnejších milencov – Júlie a Rómea. Kapitola strieda kapitolu, rok 1340 s dávnymi príbehmi, súčastnosť s pátraním po minulosti, opisom krás Sienny, jej historických zákutí, slávnych pretekov Palio, ktoré sa dodnes v centre usporadúvajú. Nechýba humor, napätie, mafiánske praktiky, iskrivé vzrušenie. A Alessandro nie je len Alessandro...
Vrelo túto knihu odporúčam. Po jej prečítaní máte chuť na výlet do centra Toscánska – do Sienny, dať si kávičku na námestí Piazza del Campo a prečítať si Shakespearovho Rómea a Júliu.

E. Rúčková - Čo koho do toho - Je to príbeh pätnásťročnej Simony, pod vplyvom životných úderov – otcova smrť a mamin nezáujem spojený s alkoholizmom – predčasne dospieva. Stará sa o domácnosť, o brata a svojím spôsobom aj o mamu. Má síce partiu kamarátov z dediny, ale tí nenahradia teplo rodinného krbu.
Nastupuje do prvého ročníka strednej školy a tu stretáva svoju veľkú prvú lásku. Ben – exotický, príjemný, slušne vychovaný a veľmi dobre situovaný mulat so slovenskými koreňmi.
Vzájomné spoznávanie hlavných predstaviteľov, tragédie v oboch rodinách, hudba a hlavne „chémia“, to je na Simonu veľa. Je neskúsená, nevie sa preniesť cez veľa situácií a prijať Benovu lásku.
Nejde len o citové vzplanutie na strednej škole. Je tu veľmi citlivo vykreslený príbeh s rasovou diskrimináciou a predsudkami, ktoré ešte stále sú v nás hlboko zakorenené. Ben je „iný“ a to sa mnohým nepáči.
Ich láska má veľa prekážok a končí takmer tragicky. A na zahojenie rán treba veľa času...
Kniha je o pätnásťročných deťoch, ale na jej prečítanie a pochopenie určite treba viac. Je úžasná a vrelo ju odporúčam.

Pekné čítanie

Moje srdcovky :-)

(Lucka, 7. 1. 2013 20:11)

Vrelo odporúčam knihy Izabela Láskou spútaný a Izabela V tieni Notre - Dame. Obe knižky veľmi pútavo rozprávajú príbeh Izabely de Vosges, ktorá podstupuje neľahkú cestu za svojou láskou. Mnoho vážených mužov jej pretne neľahkú cestu životom. Neraz prekonáva nástrahy a dokonca sa nechá viesť aj túžbou po pomste. Dej sa odohráva vo Francúzku v prvej polovici pätnásteho storočia. Doba, ktorá pre ženu nebola ľahká dáva poznať, že len vášeň nestačí a o lásku treba skutočne bojovať. Izabela je ochotná podstúpiť neľahkú cestu za šťastím so svojim verným priateľom, ktorý ju miluje, ale jej srdce patrí inému mužovi. Tieto knižky sú plné vášne, intríg, mocných ľudí i lásky. Izabela je nebojácna a veľká bojovníčka. Napriek sklamaniu a pohŕdaniu milovaným mužom stále verí na lásku a jej naplnenie. Tieto knižky sú super. Okrem príbehu lásky a zrady ponúkajú i nahliadnutie do histórie, čo ocenia nie len jej milovníci. Zbožňujem tieto knižky. Sú veľmi pútavo spracované a autorka preukázala veľkú zručnosť. Veľmi sa mi páčia tiež obaly, ktoré zaujmú na prvý pohľad. Autorka si dala záležať i pri popisovaní dobového oblečenia, čo takisto mnohý ocenia. Odporúčam tieto knižky každému, kto túži po kvalitnom príbehu. Mňa hneď oslovil, zamilovala som si ho a preto chcem, aby ste to vedeli i vy. Rozhodne nebudete ľutovať. Verím, že som aspoň trocha priblížila o čom je. Teda sa pustite do čítania :-).

Prečítané knihy v roku 2012

(Agi, 7. 1. 2013 19:14)

Pripájam sa k bilancovaniu roku 2012 čo sa prečítaných kníh týka z oblasti romantiky a histórie. Prečítala som Zagorka - Plamene inkvizície, PS: Miluju te, Doherty - Píseň gladiátora, Woodiviss - Popol vo vetre, Navždy v tvojom objatí, Plameň a kvet, všetky vydané knihy od Proctorovej - dve v češtine, okrem série z Anglicka, Kto kráča v temnotách, Drake - Víťazný rytier, Nepŕítel, Spaľujúca vášeň, Sultánova otrokyne, Žena povrazolezca, Jed, Feather - Violette, Líštička, Cosby - Vášnivé dobývání, Welfonderová - Svatba pro rytíŕe
Moje srdcovky na rok 2012 sú Zagorka, Proctor, Woodiviss a kniha PS:Miluju te. K týmto autorkám a knihám sa vraciam a niektoré kapitoly som si už niekoľkokrát prečítala. Vrelo ich odporúčam aj ďalším čitateľkám.

Medený jazdec

(nika, 7. 1. 2013 18:48)

Keby som mala vybrať knihu, ktorá bola vydaná v 2012 tak by som asi nevedela vybrať, ale ked že stačí prečítaná kniha v 2012 je to moja srdcovka Paullina Simons- Medený jazdec. Táto kniha ma nikdy neomrzí, podľa mňa by ju mala mať povinne prečítanú každá aspoň trochu romantická duša. A výbornou dprávou je že sa chystajú vydať jej dalsie dve pokračovania takže sa teším.

kniha

(kokina1, 6. 1. 2013 14:42)

Mne osobne sa najsamviac pacila kniha slovenskej spisovatelky Misikovej: Milost pre Gregora Mocha o mestskom katovi. Nemohla som sa od nej odtrhnut a zanechala vo mne hlboky dojem. Fakt vyborna kniha. A tiez som si precitala jednu z mojich srdcoviek - Kolibrik od LaVyrle Spencer... knihy od nej mozem dookola a donekonecna a stale :-) Skoda, ze v Ikare nevydali aj jej dalsie knizky.