Choď na obsah Choď na menu
 


Gričská čarodejnica

 

Marija Jurič Zagorka

Gričská čarodejnica

Obrázok

 

 

Gričská čarodejnica, Spolok diablov, Sokyňa Márie terézie, Dvorná kamarila

I., II., III., IV.

 Legendárny, romantický a vzrušujúci príbeh z doby vlády Márie Terezie, ktorý sa opiera o množstvo autentických dokumentov a svedectiev pamätníkov a je dôkazom toho, že ľudská zbesilosť, hystéria a poverčivosť môžu za určitých okolností prekročiť všetky mysliteľné medze.

Hrôzy jezuitských procesov s údajnými čarodejnicami, láska vo všetkých podobách, rafinované intrigy a tajomné nevysvetliteľné príbehy...

Gričská čarodejnica 1. 

Obrázok Dej prvého zväzku tohto románového cyklu sa odohráva v prostredí šľachtických sídel chorvátskeho panstva. Rozpráva o bezstarostnom živote šľachty, veĺmožov a magnátov. Pritom udržiava čitateľovu pozornosť typickými atribútmi romanticko-dobrodružnej literatúry: tajné chodby, záhadné zmiznutia, prestrojovanie osôb, tajomné vraždy, ziskuchtivosť, zločinnosť a boj proti nej.

Prvý zväzok Zagorkinho románového cyklu Gričská čarodejnica, ktorý po rokoch znovu predkladáme slovenským čitateľom, je plný neobyčajných a dramatických zápletiek, miestami pripomína napínavú detektívku. No hoci do popredia vystupuje napínavý dej, láska a nečakané zvraty, autorka sa vždy pridržiava historickej reality. Táto okolnosť len zvyšuje pútavosť jej románov.

 

 

Gričská čarodejnica II. - Spolok diablov 

Obrázok Dej druhého zväzku sa odohráva v prostredí chorvátskej šľachty za čias panovania Márie Terézie. MALLEUS MALEFICARUM - tak znie titul tohto diela v origináli - bola zbierka zákonov, podľa ktorých súdili ešte v staroveku čarodejnice a ktorá dávala sudcom i ostatným predstaviteľom svetskej a cirkevnej moci široké možnosti prenasledovať nevinné obete.

Okolo krásnej a bystrej kontesy Nery Keglevičovej sa postupne sformuje skupina mladých ľudí, ktorí sa rozhodnú s nasadením vlastných životov bojovať za odstránenie týchto nezmyselných a krutých zákonov, proti hlúposti a poverčivosti.

Podobne ako Gričská čarodejnica aj Spolok diablov je plný prekvapujúcich zvratov a miestami pripomína napínavú detektívku.

Gričská čarodejnica III. - Sokyňa Márie Terézie

Obrázok Tretí zväzok rozsiahleho románového cyklu Gričská čarodejnica od populárnej chorvátskej autorky sa odohráva v prostredí cisárskeho dvora vo Viedni za čias panovania Márie Terézie a jej nádejného následníka Jozefa II.

Podobne ako Gričská čarodejnica a Spolok diablov aj Sokyňa Márie Terézie je plná prekvapujúcich a dramatických zápletiek, nečakaných dejových zvratov, až miestami pripomína napínavý detektívny román.Some people feel if you’re going to install direct tv dish equipment, you should go big or go home. Their directv satellite equipment is their luxury selection. With an hdtv satellite dish, you can have more channels like nba league pass dish in HD and at a better price. Read more about the HDTV cable or satellite comparison.

Zagorkine historické romány splnili svoje dôležité poslanie: prebudili v širokých vrstvách obyvateľstva záujem o dejiny a dobrodružnou formou sprístupnili čitateľom kus národnej histórie.

 

Gričská čarodejnica IV.- Dvorná kamarila

Obrázok Dej štvrého zväzku románového cyklu Gričská čarodejnica - Dvorná kamarila - sa odohráva v Rakúsko-Uhorsku a čiastočne v talianskej Parme za vlády Márie Terézie a jej syna Jozefa II., ktorý ju vystriedal na tróne.

V prvej časti sledujeme predovšetkým osudy krásnej a šľachetnej grófky Nery Vojkffyovej a jej manžela Sinišu, ktorým sa napriek nepriazni kráľovnej a intrigám jezuitov podarilo napokon stretnúť a šťastne vrátiť do rodného Chorvátska.

Ústrednou postavou druhej časti, nazvanej príznačne "Burič na tróne", je Jozef II. Autorka idealizuje postavu tohto osvieteného panovníka, ktorý si získava sympatie čitateľov svojimi reformami aj osobnými vlastnosťami. Proti Jozefovi však intriguje skupina ľudí - dvorná kamarila, ktorá so zákulisia ovplyvňuje dianie na dvore. Chce prinútiť Jozefa, aby odstúpil z trónu. Na dosiahnutie svojho cieľa odporcovia Jozefových reforiem - šľachta a jezuiti - neváhajú ohroziť i ľudí blízkych Jozefovi.

Napínavý dej, množstvo nebezpečných situácií, do ktorých sa dostanú hrdinovia románu, a hľadanie východísk z nich - to všetko ponúka autorka čitateľom vo štvrtom diele populárnej Gričskej čarodejnice.

 

 

 Tí, ktorí si ešte pamätáte celú štvordielnu sériu sa môžete tešiť na nové vydanie, ktoré má mať 8 dielov.  Prečítaj si:

Naše hodnotenie

K  tomu niet čo dodať...

 

Náhľad fotografií zo zložky Gričská čarodejnica

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

gricska carodejnica

(bata, 24. 10. 2009 19:07)

mne sa najviac pacila 1. zvazok... v 2. som sa najviac tesila ked tam stanka a mesko znova vystupia.. a odporocam plamene inkvizicie

nádherné

(Kristína, 14. 10. 2009 19:28)

milujem tuto sériu od Zagorky, ale stoja za to aj iné knihy od nej, prečítala som od nej veľa kníh a na niektoré sa nedá naozaj zabudnúť, odporúčam prečítať si Kameň na ceste, pri tejto knihe som plakala :)

užasne

(Aron, 10. 7. 2009 21:22)

4 zvazky su uplne uzasne... stoji to za precitajnie.. najlepsi je druhy vzazok.. :) .. milujem tieto knihy

Krasna kniha

(Katarina Santamaria, 15. 2. 2009 18:01)

18138 knihu som citala ked som mala 16rokov teras mam 43 ale bi som si ju este raz pre citala

...

(Vera, 5. 12. 2008 16:40)

supeeer.....ak vas nieco trapi len si precitajte tuto knihu a vsetko sa vam bude yadat lahsie...mne sa tak zdaa...