Choď na obsah Choď na menu
 


Gričská čarodejnica

 

Marija Jurič Zagorka

Gričská čarodejnica

Obrázok

 

 

Gričská čarodejnica, Spolok diablov, Sokyňa Márie terézie, Dvorná kamarila

I., II., III., IV.

 Legendárny, romantický a vzrušujúci príbeh z doby vlády Márie Terezie, ktorý sa opiera o množstvo autentických dokumentov a svedectiev pamätníkov a je dôkazom toho, že ľudská zbesilosť, hystéria a poverčivosť môžu za určitých okolností prekročiť všetky mysliteľné medze.

Hrôzy jezuitských procesov s údajnými čarodejnicami, láska vo všetkých podobách, rafinované intrigy a tajomné nevysvetliteľné príbehy...

Gričská čarodejnica 1. 

Obrázok Dej prvého zväzku tohto románového cyklu sa odohráva v prostredí šľachtických sídel chorvátskeho panstva. Rozpráva o bezstarostnom živote šľachty, veĺmožov a magnátov. Pritom udržiava čitateľovu pozornosť typickými atribútmi romanticko-dobrodružnej literatúry: tajné chodby, záhadné zmiznutia, prestrojovanie osôb, tajomné vraždy, ziskuchtivosť, zločinnosť a boj proti nej.

Prvý zväzok Zagorkinho románového cyklu Gričská čarodejnica, ktorý po rokoch znovu predkladáme slovenským čitateľom, je plný neobyčajných a dramatických zápletiek, miestami pripomína napínavú detektívku. No hoci do popredia vystupuje napínavý dej, láska a nečakané zvraty, autorka sa vždy pridržiava historickej reality. Táto okolnosť len zvyšuje pútavosť jej románov.

 

 

Gričská čarodejnica II. - Spolok diablov 

Obrázok Dej druhého zväzku sa odohráva v prostredí chorvátskej šľachty za čias panovania Márie Terézie. MALLEUS MALEFICARUM - tak znie titul tohto diela v origináli - bola zbierka zákonov, podľa ktorých súdili ešte v staroveku čarodejnice a ktorá dávala sudcom i ostatným predstaviteľom svetskej a cirkevnej moci široké možnosti prenasledovať nevinné obete.

Okolo krásnej a bystrej kontesy Nery Keglevičovej sa postupne sformuje skupina mladých ľudí, ktorí sa rozhodnú s nasadením vlastných životov bojovať za odstránenie týchto nezmyselných a krutých zákonov, proti hlúposti a poverčivosti.

Podobne ako Gričská čarodejnica aj Spolok diablov je plný prekvapujúcich zvratov a miestami pripomína napínavú detektívku.

Gričská čarodejnica III. - Sokyňa Márie Terézie

Obrázok Tretí zväzok rozsiahleho románového cyklu Gričská čarodejnica od populárnej chorvátskej autorky sa odohráva v prostredí cisárskeho dvora vo Viedni za čias panovania Márie Terézie a jej nádejného následníka Jozefa II.

Podobne ako Gričská čarodejnica a Spolok diablov aj Sokyňa Márie Terézie je plná prekvapujúcich a dramatických zápletiek, nečakaných dejových zvratov, až miestami pripomína napínavý detektívny román.Some people feel if you’re going to install direct tv dish equipment, you should go big or go home. Their directv satellite equipment is their luxury selection. With an hdtv satellite dish, you can have more channels like nba league pass dish in HD and at a better price. Read more about the HDTV cable or satellite comparison.

Zagorkine historické romány splnili svoje dôležité poslanie: prebudili v širokých vrstvách obyvateľstva záujem o dejiny a dobrodružnou formou sprístupnili čitateľom kus národnej histórie.

 

Gričská čarodejnica IV.- Dvorná kamarila

Obrázok Dej štvrého zväzku románového cyklu Gričská čarodejnica - Dvorná kamarila - sa odohráva v Rakúsko-Uhorsku a čiastočne v talianskej Parme za vlády Márie Terézie a jej syna Jozefa II., ktorý ju vystriedal na tróne.

V prvej časti sledujeme predovšetkým osudy krásnej a šľachetnej grófky Nery Vojkffyovej a jej manžela Sinišu, ktorým sa napriek nepriazni kráľovnej a intrigám jezuitov podarilo napokon stretnúť a šťastne vrátiť do rodného Chorvátska.

Ústrednou postavou druhej časti, nazvanej príznačne "Burič na tróne", je Jozef II. Autorka idealizuje postavu tohto osvieteného panovníka, ktorý si získava sympatie čitateľov svojimi reformami aj osobnými vlastnosťami. Proti Jozefovi však intriguje skupina ľudí - dvorná kamarila, ktorá so zákulisia ovplyvňuje dianie na dvore. Chce prinútiť Jozefa, aby odstúpil z trónu. Na dosiahnutie svojho cieľa odporcovia Jozefových reforiem - šľachta a jezuiti - neváhajú ohroziť i ľudí blízkych Jozefovi.

Napínavý dej, množstvo nebezpečných situácií, do ktorých sa dostanú hrdinovia románu, a hľadanie východísk z nich - to všetko ponúka autorka čitateľom vo štvrtom diele populárnej Gričskej čarodejnice.

 

 

 Tí, ktorí si ešte pamätáte celú štvordielnu sériu sa môžete tešiť na nové vydanie, ktoré má mať 8 dielov.  Prečítaj si:

Naše hodnotenie

K  tomu niet čo dodať...

 

Náhľad fotografií zo zložky Gričská čarodejnica

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Otázka

(Beatrice, 2. 6. 2013 21:54)

Nepredávate niekto Gričskú zvonárku, Cisárovu špiónku a podobne? Okrem Plameňov inkvizície a Gr.čarodejnice. A ešte otázočka: koľko dielov má vlastne tá Gordana dokopy? :D Kontakt beatrice.le.merle@gmail.com

Re: Otázka

(Jaroslava, 13. 6. 2016 19:56)

Gordana má XXIII. dielov

Gricska carodejnica

(Sandra, 23. 5. 2016 11:23)

Da sa niekde aj na internete precitat knizka gricdka carodijnica IV diel????
Dakujem

gričska čarodejnica

(majka, 29. 1. 2014 21:56)

po desiatich rokoch som zacala znovu citat diela tejto autorky ,,a aj po tolkych rokoch ich citam s napätim ako po prvy raz ,,jej knihy su uzasne jej hrdinovia knih nezabudnutelni a viem ze stale sa budem k nim vraciat .Hlavne k plamenom a carodejnici :)

Gričská čarodejnica

(Renáta, 21. 12. 2013 20:26)

Krásna kniha. K Nere som mala hrozne blízko, pretože mi niekedy správaním pripomínala mňa. Aha, a ešte moju dobrú kamarátku. Proste, nebola to typická kráska, ktorá sa s každým vyspí kvôli lepšej pozícii, ani nebola smrteľne závislá na Sinišovi a všade ho nasleduje. Bola to samostatná, inteligentná žena ktorá sa búrila proti nezmyslom a poverám. Skvelá kniha. :-)

Gričská čarodejnica

(marilli, 7. 11. 2013 18:35)

Všetky 4 časti som prečitala, ked som mala 16 rokov. Spravili na mňa úžasny dojem. Citavala som ich aj po nociach, čo som sa od ních nevedela odtrhnúť. Teraz je mi už skoro 40 a už som dva mesiace pn. A kedže som už od nudy nevedela čo mám robiť, vzala som prvy zväzok a začala čítať. Za jeden mesiac som prečitala 3 a už sa nemôžem dočkať, kedy začnem čítať 4 zväzok. Uchvatilo ma to tak ist, ako ked som to čítala ako 16 ročná....Ozaj krásne čitanie :) ...

....

(alzbeta, 26. 7. 2010 17:44)

tak toto je moje poradie:4,2-1,3.Boli naozaj velmi velmi velmi skvele.najmenej sa mi vsak pacila 3 pretoze .....uz to proste nebolo take ako tie dve predtym.....a pri 4 som plakala :) hlavne pri vete : kral usnul naveky......1 aj 2 sa mi pacili rovnako a v 2 milujem cast ked sinisa drzi neru v lese pri sv. Xaverovi a zahrmelo ona uz chce ist domov a je tam tento rozhovor :-schyluje sa k burke,-povedala nera
-ano schyluje sa k burke
-pocujete?
-pocujem je to krasne
-bude silno prsat!
-ja som na dazd zviknuty_
-no ja nie,-skrikla nera.
-nebojte sa aj vy si priviknete. :)))

Re: ....

(Gričská čarodejnica, 21. 10. 2013 17:01)

citala som ho ako12 rocna ale velmi sa mi pacil pretoze je plny napatia a emocii hlavne pribeh sinisi a nery ale aj ten stankin a juricov

Otázočka

(Onča, 5. 6. 2013 17:12)

Rada by som sa opýtala, že ako je to vlastne s tými knihami. Lebo u nás je II. kniha Spolok diablov zatiaľčo v Česku majú II. knihu s názvom Kontesa Nera. Bála som sa, že či náhodou nejdem čítať popredu, rada by som išla pekne poporiadku...Nechýba nám nejaká kniha v sérií? Vraj to má až nejakých sedem častí a u nás vydali len 4?
Ďakujem :)

Re: Otázočka

(Viki, 2. 7. 2013 16:01)

Ono je to ten istý príbeh lenže v chorvátskom origináli to má 7 častí, v češtine osem (jednotka sú dve knihy) a v slovenčine 4. Inak je to tak isto dlhé len u nás je menej kníh a sú hrubšie. Takže máš jedno, že či prečítaš 4 po slovensky alebo 8 po česky furt to je to isté. Jednotka v češtine má 2 časti a to je jednotka po slovensky. Dvojka a trojka v češtine je dvojka v slovenčine, štvorka a päťka v češtine je trojka v slovenčine a šestka a sedmička po česky je 4 po slovensky. Už chápeš?

Re: Re: Otázočka

(Onča, 12. 7. 2013 22:39)

Ďakujem krásne :)

Otázočka 2

(Onča, 5. 6. 2013 17:29)

Prečo má mať nové vydanie 8 dielov? :D

Super

(Viki, 6. 5. 2013 17:30)

Zatiaľ som prečítala iba 1. knihu, ale hrozne sa mi páčila. Kiežby tak bol aj film...

Mystic

(Mystic, 7. 5. 2010 21:51)

je to aj moja oblubená kniha.
Aj u mna 2diel ,ale uputal ma aj 3diel.Pribech Amelie.Teraz čakam na 5 diel,ale objednať som si ho vedela iba po česky.

Re: Mystic

(Viki, 9. 4. 2013 16:10)

v slovenčine sú iba 4 diely v češtine je to rozsekané na 8

Kde sa daju zohnat vsetky diely

(Michal, 11. 7. 2012 0:06)

Prave som docital druhy diel spolok diablov, ale ostatne diely nemam. vie mi niekto poradit kde by som ich mohol zohnat?
Dakujem.

Re: Kde sa daju zohnat vsetky diely

(Vierka, 11. 7. 2012 20:22)

Ahoj Michal, tak istotu máš v knižniciach...:)...ale ak chceš knižky úplne pre seba, tak antikvariáty to istia...:)

Re: Kde sa daju zohnat vsetky diely

(Viki, 9. 4. 2013 16:05)

stiahnuť si ich môžeš tu: http://maxx48.webovastranka.cz/file/3005/7817_Zagorka%20Marija%20Juri%C4%87,%20Gri%C4%8Dsk%C3%A1%20%C4%8Darodejnica%201%20a%C5%BE%207.zip
len je to v češtine ale inak je to to isté

naj

(M, 25. 3. 2013 15:32)

najkrajsie knihy co som kedy citala ... a ze ich mam za sebou uz peknu kôpku :-) .. nezabudnutelny pribeh ..

....

(bea, 7. 9. 2012 7:49)

uz som precitala mnoho knih, ale ked som u babky nasla seriu styroch dielov gricskej carodejnice a zacala som s prvym tak som ich hltala jednym dychom... :) prave vcera som docitala posledny diel a ostala som plna dojmov a emocii... kazdemu odporucam! a vrham sa na Plamene inkvizicie :)