Choď na obsah Choď na menu
 


Hrdá dedička

Deveraux Jude

Hrdá dedička

Obrázok

The Heiress

Ikar 2003

Obrázok Schudobnený rytier Jamie Montgomery sa podujme sprevádzať bohatú dedičku Axiu na hrad jej snúbenca. keby sa cestou zaľúbila do Jamieho, vyriešili by sa tým jeho finančné problémy. Axia však nie je hanblivý utiahnutý kvietok, ako Jamie očakáva. V.bec netúži po vydaji, ktorý pre ňu dohodol jej otec. O Jamiem je pevne presvedčená, že sa zaujíma iba o jej bohatstvo, a tak mu robí zo života peklo: zdržuje sprievod na každom úseku a vychutnáva vzácne chvíle slobody. Jamieho časom neuchváti Axiino bohatstvo, ale jej odvaha a priamosť. Beznádejne zaľúbený mladík zosnuje riskantný plán, aby dobyl jej pyšné, vzdorovité srdce.

 

Obrázok

Jedna z najkrajších kníh, spolu so Zamatovou sériou patria ku klenotom romantického historického žánru.

Jude ako autorka ani v tomto románe nesklamala a tí, ktorí ste ju čítali na ňu určite nezabudnete. Samozrejme tu nemohla chýbať autorkina obľúbená rodina Montgomeryovcov, ktorej hlavným hrdinom je tentoraz Jamie. Doslal neľahkú úlohu, sprevádzať bohatú dedičku za jej ženíchom. On chudobný ako kostolná myš, z nej sa bohatstvo priam sype. Nie nadarmo mu v hlave skrsol spásonostný plán, ako už napovedala anotácia. 

Všetko by bolo dokonalé, keby... Keby Alex nebola tak priekliato krásna, a tak nehanebne nezávislá... Behom pár dní rozvrátila jeho plány i celý jeho pokojný život naruby... 

Práve kvôli takýmto príbehom je pre mňa Jude doteraz jedna z najlepších autoriek...

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Jude Deveraux

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Hrdá dedička

(Dia, 29. 1. 2011 19:38)

Axia bola skvelá...Večné hádanie s Jamiem bolo skvelé. Som rada, že tú knihu mám, lebo patrí medzi tie naj...:o)

roman

(Jožka, 21. 10. 2010 16:15)

mam rada takyto typ romanov:)........zo všetkeho rožka troška:)...........................................neviem sa od ných odtrhnuť:.......:)a to je podla mna dobre:)))