Choď na obsah Choď na menu
 


Hříšne myšlenky

Teresa Medeiros

Hříšne myšlenky

Obrázok

V originále: SOME LIKE IT WICKED

 

Vydalo: Domino 2008

ObrázokAnotácia:

Když skotská kráska Catriona Kincaidová projde branou mužské věznice, má v hlavě jasný plán: osloví urozeného trestance jménem Simon Wescott a předloží mu nabídku, která se nedá odmítnout. Výměnou za to, že se s ní Simon formálně ožení a bezpečně ji dopraví do Skotska, mu dá polovinu svého věna, aby mohl splatit dluhy, které ho dostaly až do vězení.

 

Simonovi se sice ani v nejmenším nechce vyměnit vězeňské okovy za manželské, ale peníze ho lákají. Ještě mnohem víc ho ovšem přitahuje Catriona samotná. Když ji spatřil poprvé, byla to vyjukaná slečinka, tak odlišná od svůdnice, která nyní vstoupila do jeho cely

 

Catrioně se ovšem záhy začne detailně promyšlený plán poněkud vymykat z rukou. Ačkoli je Simon nahony vzdálen hrdinovi z jejích dívčích snů, nedokáže tomu zhýralci odolat… Nesourodá dvojice se vydává na skotskou Vysočinu, kde je čeká celá řada nástrah… a možná i odměna, o jaké se jim ani nesnilo.

 Obrázok

 Catriona vidí všetko možno až priveľmi romanticky, do Simona sa zamilovala už ako malé dievča, ked ho špehovala ako zvádza jej sesternicu Alicu.

Potom roky sledovala jeho hrdinskú kariéru ale i hanebnú premenu hrdinu na ľahtikára zvodcu a hazardéra, ktorého takýto život uvrhol do väzenia pre dlžníkov. Toto všetko Catriona vie, ale i tak keď sa ocitne v situácii, že ju chcú vydať proti jej vôli za muža ktorý sa jej vôbec nepáči vymyslí rafinovaný plán ako získať muža ktorého chce a zachrániť brata, o ktorom ju všetci presviedčali že je mŕtvy.

Simon však zďaleka nie je tým mužom do ktorého sa pred rokmi zamilovala, jej hrdina má poriadne hrdzavé brnenie.....

Simon na jej plán pristane avšak má podmienku - manželstvo nebude zďaleka formálne - netuší akú sladkú pascu pre seba i Catrionu pripravil.

Krásne, pohodové , pútavé , vtipné a škótske.......

Príbeh Catrioninho brata Connora pripravuje Domino na jeseň roku 2009 pod názvom Nespoutané myšlenky. Takže sa nám tu črtá nová séria.

 

Spracovala Lenka

 

Náhľad fotografií zo zložky Teresa Medeiros

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

4 srdcia

(saša, 25. 7. 2009 22:46)

no...myslím, že príbeh od začiatku zaujme predovšetkým napätím a slovnými prestrelkami medzi hlavnými protagonistami príbehu, to je v konečnom dôsledku skutočnosť, ktorá drží celý čas príbeh "nad vodou" a to veľmi dobre; i Simon je ako zhýralec vykreslený veľmi uveriteľne - plný počet sřdc nedávam len preto, že si myslím, že záver sa príliš dlho vliekol, čo ubralo príbehu na akejsi iskre a potom si nemyslím, že vzhľadom na pretrvávajúce vzťahy ku klanu hlavnej hrdinky by bol spôsob vyjavenia Simonových citov reálny a mohol by sa takto udiať bez následkov; v každom prípade sú Hriešne myšlienky príbehom, ktorý sa T.M. vydaril; rozhodne sa pri ňom nebudete nudiť