Choď na obsah Choď na menu
 


Kolibrík

La Vyrle Spencerová

 

Kolibrík

 
Obrázok
 

Obrázok

 
 

Vydal: IKAR 1995

 

V originály: Hummingbird

 

Anotácia:

 

Abigail nájde na prahu svojho domu dvoch zranených mužov – mierneho, jemného Davida a hrubého, no drsne krásneho Jesseho, ktorý v nej rozprúdi skryté vášne...

 
Obrázok
 

Túto knihu som prečítala už asi štyri razy a určite sa k nej po čase opäť veľmi rada vrátim. Príbeh je očarujúci, popretkávaný humorom a skvelými dialógmi, postavy sú užasne vykreslené a občas sa pri čítaní objaví i nejaká ta slzička.

 Abigail je obetavá dcéra, ktorá sa vzdá vlastného života, aby sa postarala o svojho nevládneho otca. Po jeho smrti sa však dostáva do finančnej tiesne, a preto sa podujme postarať sa o dvoch zranených mužov. Jedným je David – hrdina, ktorý vo vlaku postrelil Jesseho údajného vlakového lupiča, ktorý je veľmi vážne zranený a bojuje o život. Davidov stav nie je až taký vážny , preto sa o Abigail od začiatku uchádza, ona cíti, že david je presne typ muža za akého by sa rada vydala. Naopak Jesse je neznesiteľný pacient, pri ktorom Abigail stráca všetky zábrany i trpezlivosť.

 

 Ktorého si vyberie si určite rady prečítate sami. 

 

Spracovala Lenka 

Na prahu svojho domu ich Abigail nenájde, ale na žiadosť doktora sa ich, za malú finančnú čiastku, rozhodne opatrovať vo svojom staropanenskom domčeku.Aj to len preto, že to všetci ostatní odmietnu.. Ani to by nikdy neurobila, keby nebola v zlej finančnej situácií a nič iné jej neostávalo.Abigail je tipická stará dievka a celé mestečko si ju váži za jej obetavosť, ktorú prejavila svojmu otcovi a celú svoju mladosť sa o neho starala. Po jeho smrti ostala bez peňazí na živobytie a tak jej osud pripravil do cesty dvoch zranených mužov. Jeden bol vlakový lupič a ten druhý bol záchranca. Lenže Abigail nikdy nezaujímali klebety a rozhodne sa o nich postarať rovnako. David je stelesnením jej všetkých tajných snov. Jemný krásny muž, ktorý počúva sonety a pije limonádu z terasy a Jesse, ktorý svojim ostrým jazykom a nevychovanosťou prebudí v tejto žene skryté plamene a vášne, ktoré už dávno potlačila do úzadia. Abigail si uvedomuje, že David je jej posledná šanca na vydaj a rodinu, ale súčastne nevie odolať nutkaniu priblížiť sa vlakovému lupičovi, ktorého bozky ju neustále prenasledujú a nútia rozmýšľať nad zmyslom vlastného života. Kniha je krásne čitateľná, rozhovory medzi hlavnými hrdinami sú neprekonateľné a sled knihy sa posúva až k poznaniu, čo je v skutočnosti dôležité. Pre mňa najkrajšia na svete. :))

 Spracovala Lubka

 

                                                                

 

 

 

Náhľad fotografií zo zložky LaVyrle Spencer

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

pre Nanny

(Michellinka, 25. 11. 2010 19:26)

ale ved ona skoncila s Jessiem, neni to preklep??????

...

(Nanny, 19. 11. 2010 9:21)

a ešte že je to jediná kniha ktorá ma chytila už asi na nejakej 15 strane .. väčšinou čakám kým sa dostanem do deja a potom ma to už nudí .. Ale toto ma chytilo hneď.. takže som vkuse len čítala a čítala .. o 11 večer mama stále chodila buzerovať.. nečítaj tolko ..choď už spať

...

(Nanny, 19. 11. 2010 9:19)

Kniha je uplne dokonalá .. V niektorých partoch som mala slzy na krajíčku... a ked som prečítala poslednu vetu a zavrela nihu tak som si vydýchla ,,, chcela asom aby sa Abbie dala dokopy s Jessem ,,, pôsobil na mna sympatickejšie ako David.. či už s fúzami alebo bez nich .. Práve že ja som si ho dokonale dokázala predstaviť aj s tými fúzami ,, :)

nazor

(lubica1995, 22. 6. 2009 14:42)

Fuzi odradili aj mňa, len som si ho radšej vždy predstavila bez nich:)))

fúzy

(vierik, 4. 5. 2009 21:26)

viete čo ma odrádzalo od čítania tejto knihy? - fúzy hlavného hrdinu. Nemám rada hrdinov s fúzami. Ale Kolibrík je jednoducho super.

viac knih

(lubica1995, 28. 3. 2009 13:24)

Od onej autorky mi tu chýba vela knih. S množstva, ktoré sú od nej nezabudnutelné v tom, že niesu ako jedna, spomeniem Prísahy. Nikdy ju nedám s knižnice..Odpustenie malo svoje čaro, lebo ma dokázala rozplakať viac krát, len koniec sa mi akosi vliekol, Roky šťastia a Požehnanie rodiny. Proste, každá je ina.

súhlas

(tsunami, 12. 10. 2008 19:10)

knihovnica zdá sa, že máme rovnaký vkus (až na pár výnimiek:D) ja som si túto knižku požičala z knižnice a veľa som od nej nečakala (hrozný obal a prvá moja knižka od Spencer, USA), ale keď som ju začala čítať už som nemohla prestať a ten záver ma fakt prekvapil a hlavne hrdinovia naprosto úžasný...

Kolibrík

(knihovnica, 19. 9. 2008 15:23)

A ja už len dodám, Kolibrík bola naozaj úžasná kniha. Keď ju Ikar vydal, dlho som váhala, či si ju kúpiť, ale napokon to dopadlo tak, že iná po ruke nebola. A dobre som spravila, aj keď je to divoký západ.
Pútavý dej, ktorý vás od knihy nepustí od začiatku do konca.
Právom si zaslúži byť v rubrike Najkrajšie knihy!!!