Choď na obsah Choď na menu
 


Neworleanské dedičstvo

Alexandra Ripley

Neworleanské dedičstvo

 

Obrázok

 

New Orleans Legacy (1987)

Obrázok Neworleanské dedičstvo je príbehom o láske s hlavnou hrdinkou Mary MacAlistairovou. Mary, vychovávaná v Pensylvánii v kláštore, dostáva v deň svojich šestnástich narodenín od matky predstavenej truhlicu. Poslal jej ju otec, ktorý vzápätí zomrel. Mary sa stáva sirotou a rozhodne sa vyhľadať rodinu svojej nebohej matky v New Orleanse. Na lodi sa zoznámi s krásnou a kultivovanou dámou, ktorá ju v New Orleanse pozýva k sebe. Pri dôvernom správaní sa tamojších mužov s údesom zistí, že je vo verejnom dome. Pri úteku ju z rúk chlipného žiadostivého muža zachraňuje mladý a krásny Valmont Saint-Brévin...

            Po ďalších trampotách a životných peripetiách sa Mary stáva spolumajiteľkou slávneho módneho salónu. Vďaka pôvodnej majiteľke sa Mary napokon stretne so svojou starou matkou. Tá ju zahrnie láskou a bohatstvom Z Mary sa stáva najžiadúcejšia nevesta New Orleansu.

            Medzitým Valmont opäť vstupuje do života Mary. Zo „špásu“ jej sľúbi manželstvo, zosnuje fingovanú svadbu v maskách a Mary žiariaca šťastím prichádza o poctivosť. Valmont ju však vzápätí vysmeje a pošle domov.

 Dej románu je vzrušujúci, plný zaujímavých zvratov a nečakaných rozuzlení. Valmont si po ďalších životných peripetiách uvedomí Marine hodnoty a ožení sa s ňou, tentoraz navždy?

Obrázok

Zdroj obrázku: www.mysterium.estranky.sk

 

Spracovala: Vierka

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Kúpim

(Mária Kozárová, 14. 10. 2012 20:47)

Ak by túto knižku už niekto nechcel, tak ju rada za symbolickú sumu odkúpim. Prosííím, je to pre mňa veľmi krásna kniha a potom ako som ju požičala sa mi bohužiaľ už nevrátila, čo mi je strašne ľúto.
Písať mi môžete na e-mail: naildesign@email.com

Neworleanské dedičstvo

(miluška, 16. 7. 2011 12:49)

Když jsem tuto knihu dočetla, pochopila jsem, že militantní feminismus má ve Spojených státech své opodstatnění. v žádné jiné knize jsem se nesetkala s tak hloupou hlavní hrdinkou, jako byla tato. Valmont jí sehrál divadlo, jen aby ji dostal do postele, a pak ji ještě nabídne svým přátelům, a ona ho jde nakonci zachraňovat. To mi hlava nebere.
Ale je to jen můj názor. Musím totiž objektivně přiznat, že knihy paní Ripleyové se mi zdají svým způsobem nudné a neskutečně stresující čtivo. Nemám je ráda.

Pekná kniha:)

(Laluška, 1. 5. 2011 14:30)

Oveľa lepšia kniha ako Scarlett...Odviate vetrom od Margaret je moja najoblúbenejšia kniha,ale pokračovanie čiže Scarlett ma až tak neohúrilo.Naopak toto ma dostalo:):)
Asi najviac ma bavia knihy z obdobia 1800-1900
Krásne zvyky :)...Krásne šaty :)...Chcela by som to zažiť,aspoň vďaka knihám sa mi to darí :):)...Je to ako sen :)
Škoda že nesfilmovali túto knihu:)

:D:D

(Lissa, 9. 7. 2009 23:42)

to znie zaujimavo :D