Choď na obsah Choď na menu
 


Plameň a kvet

Kathllen Woodiwissová

 

Plameň a kvet

Obrázok

V originále:The Flame and the flower

Vydal: IKAR 1998, 2004

Obrázok Anotácia:

Heather, jediná dcéra zámožného Londýnčana, sa po otcovej smrti ocitne v biednej chalupe svojho strýka a jeho despotickej manželky.

 

Heather je bez akýchkoľvek prostriedkov, a preto privíta ponuku Williama Courta, ktorý jej má vybaviť miesto učiteľky v dievčenskej škole. Hneď prvý večer odhalí Williamove nečestné úmysly, utečie od neho a proti svojej vôli sa ocitne v moci námorného kapitána Brandona.

 

Temperamentný Američan je ako oheň a Heather ako nežný kvet z anglických slatín. Heather sa pred jeho spaľujúcim pohľadom bráni a postupne sa vyrovnáva so vzťahom plným napätia, rozporov a nedorozumenia.

 

Z naivnej dievčiny sa čoskoro stáva krásna oduševnená žena.

 

Pod vplyvom jej osobnosti sa bezohľadný Brandon mení na zodpovedného muža, ktorý si svojou trpezlivosťou a oddanosťou získa jej lásku...

 

 Obrázok

 

Jeff Brandon bol naozaj na začiatku zvrhlík, až ma zamrazilo, keď ju, mysliac si , že Heather je predajná dievčina, ktorú očakával, takmer znásilnil.

 

Ale, ako to už v takýchto príbehoch býva, keď pochopil, že Heather je slušné dievča v ťažkostiach, svoj venásitný apetít zakončil manželstvom, ako sa sluší.

 

Ešte stále však nebol presvedčený, že urobil správne, pretože na manželstvo vôbec nepomýšľal. Avšak láska, najmocnejšia zbraň mu dokáže, že sobášom z  donutenia urobil pre seba to najlešie, čo urobiť mohol.

 

Kathleen Woodiwissová týmto románom naozaj zabodovala. Na to, že to bol prvý napísaný ženský historický román vôbec, naozaj nemá chybu a radí sa medzi moje najkrajšie knihy.

 

U nás všla po prvý raz v roku 1998 a na tú dobu, to bola jedna z najkrajších obálok, pred čím klobúk dole.

 

 

Voľné pokračovanie tohto príbehu: Plameň v srdci

 

 

 

ostatné názory čitateliek na knihu:  plameň a kvet

 

Náhľad fotografií zo zložky Kathleen E.Woodiwissová

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Vášnivý bozk

(janka, 28. 10. 2008 19:34)

A ešte príbeh o jeho bratovi - Vášnivý bozk, ktorý je podstatne slabší príbeh ako Plameň a kvet, hrdinovia mi nejak nesadli