Choď na obsah Choď na menu
 


Rytier v zlatej zbroji

Jude Deveraux

 

Rytier v zlatej zbroji

Vydavateľstvo: IKAR 2001

Vydavateľstvo: Baronet 1995, 2008

Originál:  A knight in shining armor

Obrázok Anotácia:

Mladá Američanka Dougless cestuje so svojím priateľom Robertom po Anglicku, aby sa lepšie spoznali. Po prudkej hádke sa ocitne sama v starobylom anglickom kostolíku a rozplače sa na náhrobnej doske sira Stafforda. Jej slzy dojmú krásneho šľachtica a privolajú ho späť cez priepasť času do súčasnosti. Obaja prežijú spolu nezabudnuteľné ľúbostné dobrodružstvo, ktoré v Dougless zanechá krásnu spomienku na celý život. 

 

Obrázok

 

Veľmi pekný príbeh. Jeden z najlepších, v ktorom sa prelínajú 16st.a 20st.

 Začíname v súčasností. Dougless je posadnutá dokázať svojej dokonalej rodine, že je schopná sa o seba postarať a nájsť si „dobrého“ chlapa. Preto sa drží zubami - nechtami chirurga Roberta, aj keď si ju vôbec neváži, je k nej vyslovene odporný a spolu s dcérou ju dosť ponižujú.

 Vyberú sa spolu na prázdniny, kde Dougless im musí nosiť kufre, navigovať a je obmedzovaná Robertom a jeho vydarenou dcéruškou. Posledná kvapka je keď jej vezmú peniaze, doklady a ju nechajú opustenú v kostole. Zúfala a ponížená Dougless sa rozplače pri nohách sochy sira Nicholasa Stafforda, želá si, aby po ňu prišiel „rytier v zlatej zbroji“. A on sa tam objaví, je to Nicholas, ktorý je odsúdený a práve píše list, aby sa rozlúčil s rodinou.

 Keďže obidvaja sú vlastne stratení a nemajú sa kam podieť, spoja sily a rozhodnú sa pomôcť jeden druhému. Nicholas má peniaze, Dougless sa zase vyzná vtom zvláštnom, modernom svete. Ani jeden z nich netuší, prečo sa Nick presunul v čase. Preto sa Nick rozhodne zistiť čo najviac o svojej rodine a o sebe. Snaží sa zistiť pravdu. Kto je zodpovedný za jeho odsúdenie???

 Mne osobne sa najviac páčila časť a prišlo mi až komické, ako sa Nick snažil odolať zvodom Dougless, aby nezranil jej city, keď odíde. Zatiaľ čo ona s ním odušu flirtovala.

 Nick ako prišiel, tak aj zmizol. Dougles to nezvládne a podarí sa jej preniesť do minulosti, kde Nicka prichytí v dosť zahanbujúcej situácii. Lenže Nick ju vôbec nespoznáva. Takže Dougless má dve zložité úlohy, presvedčiť Nicka, aby jej dôveroval a napraviť krivdy minulosti, aby Nick neskončil pod sekerou.  

 Podarí sa jej splniť obidve predsavzatia. Ale nastal čas, aby sa spolu rozlúčili a Dougless sa vrátila do súčasnosti.

 Musím sa priznať, že tu som vyronila nejednu slzičku. Dougless sa vracia do súčasnosti a zistila, že sa jej podarilo očisti Nickovo meno. Lenže má zlomené srdce. Myslela som, že už sa nikdy nestretnú, ale poutierala som slzičky a dočítala som dokonca, čakalo ma tam prekvapenie. Aj keď ten záver by som si vedela predstaviť krajší - romantickejší. Nuž, ale autorka to tak chcela.

 A viem, že nie som jediná, ktorá bola z tej knihy absolútne nadšená.

Spracovala Janka

 

Náhľad fotografií zo zložky Jude Deveraux

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Hem...

(Alžbetka, 1. 5. 2011 18:13)

Ten,kto tvrdí,že toto je najlepšia kniha na svete,nikdy nečítal Plamene inkvizície od M.J.Zagorky

najlepšia

(Jarka, 11. 1. 2011 14:48)

táto kniha je aj pre mna tá najlepšia a tiež som si poplakala. Je to fakt bomba.Len škoda, že ju nevlastním, že bola len požičaná... rozhodne čo najviac hviezdičiek :0))

...

(...., 31. 10. 2010 20:28)

no mono sa podaktory nastvu ale ja som od tejto knihy cakala trochu viac...chyba bola asi v tom ze som skor citala plamene invizicie....plamene su ta najlepsia kniha na svete a neexistuje ziaaaadna lepsia....ano nicholas a dougless boli k sebe mili ale laska ktora bola medzi tomom a doriou to je ovela ovela vacsie a zije to stale....tomo ides...a najlepsie je to ze on skutocne aj existoval cmuq odporucam tu knihu....inak rytiera som precitala za vikend loool

rytiř ve zlate zbroji

(adriana, 20. 8. 2010 20:22)

Je to knižka ktera mě rozplakala.Je to davno co jsem ji četla a pořad si pomatuji cely děj a slova co Nicolas napsal Dougless.Při posledni strance jsem pro slzy naviděla.Četla jsem i jine autorčiny knihy ale tahle je NEJKRASNĚJŠÍ!!!!!!!!!!


smutna

(Lenka, 9. 4. 2010 13:38)

ta kniha mi dala velmi vela .myslim že ani lepiu citať asi nebudem.keby bolo aj pokraovanie .....ja davam 6 pusiniek s pusinkou:D:D:D

skvela

(ali, 28. 1. 2010 12:24)

kniha je vyborna, autorka pise skvele a dokaze citatela zaujat. precitala som ju za den jednych dychom. skvela a tiez davam 5 hviezdičiek s pusinkou. a kto este necital. tak odporucam

Klobúk dolu!

(johanka, 20. 1. 2010 20:07)

No tak táko kniha mala vážne dobrý šmrnc. Niečo iné, ako som dovtedy čítala. Veľmi sa mi páčila, tiež som mala slzy na krajíčku.

Krásne

(Kitty, 17. 12. 2009 10:10)

Veľmi pekný príbeh, aj keď som si na konci poplakala, ale krásne.

Super kniha

(Dada, 12. 8. 2009 19:20)

Je to jedna z najkrajších romantických kníh , ktoré som čítala. Kúpila som si ju cez Ikar v roku 2001 v slovenčine. Páči sa mi tematika cestovania v čase v knihách. Jude Deveraux napísala tiež knihu Legenda s podobnou tematikou . Knihe Rytier v zlatej zbroji dávam tiež 5 hviezdičiek s pusinkou .

perfektna

(nika, 21. 7. 2009 14:50)

bola to najuzasnejsia kniha ktoru som kedy citala.... prikladam sa ties.... pät hviezdiciek s pusinkou... :)

Janka, nie si jediná

(Kristína, 5. 7. 2009 14:17)

ktorá bola touto knihou absolútne nadšená. Ja som si ju našla na amazon.com, keď bola vyhlásená medzi 100 najlepšími romancami 20. storočia. A neoľutovala som. Cestovanie v čase ako námet mám veľmi rada, a toto bolo ozaj úžasné. Dodnes si pamätám na ľúbostnú scénu medzi Nicholasom a Dougless, iskry len tak lietali... a na konci, priznávam, som si trošku poplakala. Rozhodne za päť hviezdičiek s pusinkou. Keby takých kníh bolo viac...