Choď na obsah Choď na menu
 


Skye O´Malleyová

Bertrice Smallová

 

Skye O´Malleyová

Obrázok

Hlavná hrdinka Skye je potomkom jedného z najmocnejších írskych rodov, ktorí sú lodiari, no neštítia sa ani pirátstva. Už ako šesťmesačnú ju vzal otec na námornú plavbu a ako pätnásťročná pláva ako ryba a naviguje loď či čln lepšie než ktorýkoľvek muž.
Dlhé ebenové vlasy, hlboké modré oči, hodvábne biela pleť a dlhé štíhle telo ju predurčujú na lásku. A láska ju sprévádza na každom kroku, no väčšinou jej neprináša pokoj ani šťastie.
Keď má Skye pätnásť rokov, otec jej dohodne sobáš s hrubým a násilníckym mužom Domom O´Flahertym. V deň svadby zavíta do ich domu mocný Niall Burke, syn najbohatšieho írskeho klanu. Skye a Niall sa do seba na prvý pohľad zaľúbia, ale plánovanej svadbe už nemožno zabrániť. Niall preto žiada aspoň právo prvej noci s nevestou. Prežijú spolu nádherné chvíle a prisahajú si večnú lásku.
Po tom sa cesty zaľúbencov nadlho rozíjdu, Skye sa po stroskotaní prvého manželstva dostane nešťastnou náhodou do arabského harému, kde sa stáva milovanou favoritkou, a Niall sa ožení s nenásytnou nymfomankou.
Životné osudy dvoch ľudí, ktorí boli stvorení jeden pre druhého, sa však  pretnú vo chvíli, keď v to už nikto nedúfa...
 
Päť dielna sága o nádhernej a odvážnej Skye má pokračovania:
Sladké zajtrajšky
Osamelé srdce
Nájdenie stratenej lásky
Divoká Jasmína
 
 
Obrázok
Po prečítaní prvého dielu a vlastne aj prvého príbehu od Bertrice Small som ostala v šoku.
Je to síce historický román, ale skôr sa hodí do kategórie erotických príbehov.
Detailný rozpis erotických scén sa je až nezvyklý na romány tohto žánru.
Však čaro, fantáziu a napínavý dej mu nemožno v žiadnom prípade ubrať.
Je to kniha, ktorá sa číta na posedenie a pôsobí realisticky.
Niall a Skye sú v tomto prípade spolu osudovo prepojení a pritom sa takmer dve tretiny knihy nestretnú, a vôbec to nie je násilné...
Raz darmo, Bertice písať vie a veľmi sa jej páči skombinovať stredovekú Vysočinu s  harémami  v  južných krajinách.
V každom prípade, sa Skye ságu čítať oplatí...
 
Tu si môžete pozrieť aj ostatné názory čitateľov na knihu v českom jazyku:. Skye O´Malleyová
 Skye O´Malleyová v slovenskom jazyku... staršie vydanie
 
 

Náhľad fotografií zo zložky Bertrice Small

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Skye

(Kristína, 5. 7. 2009 14:40)

tiež som bola šokovaná, keď sa mi dostala do rúk, ale tie dobrodružstvá boli skvelé! Priznávam, že som tiež túžila stať sa nebojácnou kapitánkou lode :-) A aj historický kontext ma svojou presnosťou príjemne prekvapil.

?!?!?!

(janka, 4. 1. 2009 20:20)

Tvorba Beatrice teda nie je zrovna podľa môjho gusta. Po prvé nemám rada romány z orientu, potom nemám rada knihy, kde hrdinky spia s viacerými mužmi, čo v jej tvorbe je výnimkou, keď je hrdinka verná jednému mužovi. Sex v knihe môže byť, ale v rozumnej miere a nemám rada, keď sú hrdinky týrané (bičované alebo podobne) a ešte sa potom tvária, že sa nič nestalo, neviem koľké ženy by prežili, keby ich niekto zbičoval. A jej hrdinky mi neprídu silné, odvážne, spurné, ale ich činy mi prídu hlúpe a nerozvážne, na tú dobu.

Skye

(knihovnica, 24. 9. 2008 5:36)

V tejto rubrike je zaradená preto, lebo bola iná...
Prvá z celej série Smallovej kníh vôbec. A máš právdu, je presexovaná,na niektorých miestach až priveľmi, ale samotný príbeh... Fantázia spisovateľke rozhodne nechýbala...

Prvých päť dielov

(vierik, 23. 9. 2008 22:06)

Do rúk sa mi dostala len pôvodná zostava - prvých päť dielov. Nebolo to zlé, len sa mi občas zdalo, že to je akési "presexované" ;)
Určite by som tieto knihy nezaradila medzi moje obľúbené... tak tri hviezdičky z piatich.