Choď na obsah Choď na menu
 


Sním o tobě

Lisa Kleypas

Sním o tobě

 Obrázok

V originále: Dreaming of you

Vydal: DOMINO 2002

ObrázokAnotácia:

Derek Craven se dokázal vypracovat z naprosté bídy na majitele nejluxusnější londýnské herny. Nebylo to nijak snadné: na cestě k obrovskému majetku a vysokému společenskému postavení se musel obrnit vůči zištnosti a pokrytectví svého okolí. Nyní sice patří mezi anglickou smetánku, ale je z něj tvrdý a podezřívavý muž s okoralým srdcem. Když se díky pracovním povinnostem setká s mladičkou Sárou Fieldingovou, rozčiluje ho její nevinnost a naivní chování. Avšak v jeho ponurém království, kde se třpytí drahocenné šperky a lidé získávají či ztrácejí obrovská jmění, se může šedá myška změnit v okouzlující krásku, která uhrane i světaznalého muže. Derek ke svému překvapení zjistí, že ta obyčejná dívenka z venkova dokázala otřást jeho cynickou duší, vzbudit v něm vášeň a naději na to, že by mohl být upřímně milován.

Obrázok

Jedna z najlepších kníh, ktoré som doteraz od Lisy Kleypas čítala. Príbeh nadväzuje na knihu Prijdu si pro tebe.

Opäť sa stretávame s Derekom. Troška musím poopraviť anotáciu, Derek sa vypracoval z ničoho, ale z ďaleka nepatrí k smotánke, pohybuje sa na jej okraji a spoločnosť ho vďaka jeho majetku toleruje. So Sárou sa sretáva na ulici, kde ho prepadnú dvaja darebáci, ktorých si najala jeho bývala milenka, aby mu dali príučku. Sára nestráca duchaprítomnosť a Dereka zachráni. Sara vôbec nie je naivná, je spisovateľkou, a témou jej románov sú prostitútky a Londýnska spodina. Sara prichádza do Derekovho klubu aby robila výskum pre svoju dalšiu knihu o hazarde.

Derek je Sárou od prvej chvýle očarený avšak je presvedčený, že ona si zaslúži niekoho oveľa lepšieho. On totiž v svojom živote videl a urobil až príliš veľa vecí na ktoré vôbec nie je hrdý. Jeho dušu prenasleduje až priveľa démonov  a vôbec sa nehodí pre niekoho tak jemného a nevinného ako Sara. Preto ju posiela späť do náručia jej snúbenca. Avšak stopu, ktorú v jeho srdci zanechala Sára už nič nevymaže.

Ak sa vám ju podarí zohnať jednoznačne odporúčam prečítať.

Spracovala LENKA

 

 

 

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Lisa Kleypas

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Krásna

(Kitty, 22. 2. 2013 21:29)

Chcem sa poďakovať vydavateľstvu Domino, že znovu vydali knižku o Derekovi a Sare ináč by som si ju asi nemohla prečítať, lebo bola všade beznádejne vypredaná. Krásny príbeh a sympatickí hrdinovia mi spríjemnili čítanie. Derek aj s jeho nie vždy príjemnou náladou a hlavne trpezlivá a milá Sara. Páčilo sa mi, že to nebola žiadna nesmelá, ustráchaná vidiecka husička, ale žena, ktorá išla, aj keď nie cez mŕtvoly za svojou láskou. Určite patrí aj medzi moje najkrajšie knižky a odporúčam všetkým romantickým dušiam.

Knihy

(cassandra1980, 15. 3. 2012 8:55)

Prosím Vás dajú sa tieto knihy stiahnúť?

Re: Knihy

(Áno, 10. 4. 2012 13:04)

Dajú sa stiahnuť. Skúste edisk.sk alebo ulozto.sk
Na týchto stránkach si bežne zháňam historické romance :)

asi už viete

(dora, 26. 8. 2011 22:37)

táto fantastická kniha vyšla konečne po mnohých rokoch v novom vydaní. škoda, že ponechali ten strašný obrázok na obálke. ale inak veľká vďaka za tento skvelý počin . konečne ju mám aj ja:)

čo ma zarazilo..na gorile ju nenájdete podľa mena spisovateľky. musíte zadať názov knihy.

Zaujímavý hrdina

(Kristína, 17. 5. 2009 13:36)

Derek je originálny hrdina, svojím pôvodom aj "zamestnaním", Sara nič zvláštne. Príbeh mal aj silné aj slabé stránky, ale keďže od Kleypasovej som čítala iba jednu poviedku, neviem ohodnotiť :-( Ale Derek bol ozaj fajn, trochu mi pripomínal nikým nemilovaného markíza Daina z "Lord of Scoundrels", až na to, že Dereka chcela každá žena a Daina len prostitútky (aj to len preto, že im platil :-)