Choď na obsah Choď na menu
 


Spútaj ma láskou

Johanna Lindsey

Spútaj ma láskou

Obrázok

V originále: Defy Not Thy Heart / 1989/

Vydal: IKAR 2001

Obrázok Anotácia:

Mladý a mocný rytier Ranulf prichádza na Clidonský hrad v službách lorda Rothwella, pre ktorého má uniesť krásnu dedičku Reinu, ale očarený jej krásou sa rozhodne, že sa s ňou ožení sám. Pre Reinu je to manželstvo z rozumu, pretože získavá spoľahlivú ochranu v nespoľahlivých časoch, a Ranulf, unavený potulným životom, spoznáva konečne teplo domova. Ich vzťah postupne prerastie v hlbokú a úprimnú lásku.

 Obrázok

Keď som včera na stránke čosi hľadala, prišla som na to, že nemáme komentár k tejto skvelej knihe, podľa mňa jednej z najlepších stredovekých romancí od Lindsey, hneď som ju oprášila z poličky a pustila sa do čítania ani neviem po koľkýkrát. Je to jedna z tých kníh, ktorú i keď čítate po piaty krát, tak vás pobaví a príjemne naladí.

K anotácii: Ranulf je nájomný rytier, ktorý dostal kráľovsky zaplatená za únos dedičky a údajnej snúbenky lorda Rothwella. Na Clindonský hrad prichádza Ranulf v pravej chvíli a pomôže lady Reine ochrániť hrad pred útokom iného nedočkavého ženícha. Reina je totiž po otcovej smrti sama a keďže nie je zasnúbená a je dedičkou ohromného panstva je ľahkou okrisťou mužov, ktorý bažia po bohatstve.

A tak sa Ranulf dostáva na hrad ako záchranca, ktorého nikto nepodozrieva z nekalých úmyslov. Pod rúškom noci sa rozhodne uniesť Reinu pre svojho zamestnávateľa. Cestou za Rotwellom sa však dozvedá, že Reina vôbec nie je snúbenicou toho muža, a že ani nikdy nebola, a tak je Ranulf na pochybách či robí správne ak vedie mladú nevinnú ženu do rúk starého nemravníka. Po dlhom prehováraní sa nakoniec rozhodne využiť ponuku lady Reiny a a oženiť sa s ňou. I keď je plný obáv, čo si počne s takou malilinkou, ale ráznou lady.

Takže ak máte knihu niekde v poličke, určíte si ju prečítajte znova, stojí za to, zohnať ju sa vám iste tak ľahko nepodarí, len v nejakej tej knižnici.

Shefford Series
1. Defy Not Thy Heart / 1989/ - Reina a Ranulf - Spútaj ma láskou
(Ikar 2001)
2. The Joining / 1990 - Milisant a Wulfric - Spoznaj svoju lásku
(Ikar 2004)

Obrázok

Obrázok

 

 

 

 

 

Spracovala Lenka

 

Náhľad fotografií zo zložky Johanna Lindsey

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Milujem ju

(Reja, 24. 6. 2018 23:17)

Pri tej knihe som sa zasmiala,celá bola taká rozkošná a krásna už od začiatku bola neuveriťeĺna keď ju schytil popod krk až po nedokonali sex ktorý trebalo vylepšiť škoda že nemalo viac pokračovaní iba jedno aj keď už len malo z ich života

defy not the heart

(Anna , 13. 8. 2010 11:55)

Neviem ako je to v slovenskom preklade ale v anglictine mi pripada tato knizka velmi vtipne napisana. Nie raz som sa prijemne pobavila na komentaroch hlavnych predstavitelov. Paci sa mi ako sa Ranulf vo svojich 23rokoch rozhodne zistovat ako by mal potesit svoju manzelku v spalni :D

veľmi pekné:-)))

(Ruži, 21. 7. 2009 21:34)

Spútaj má láskou mám osobitne rada. Zbožňujem ju asi preto, že v nej je precítená taká neha, čaro rodinného života...
Jednoducho kniha je úžasná:-)))

aj ja mám niekedy ten pocit

(Lenka, 27. 4. 2009 18:00)

aj ja mám niekedy ten pocit že niektoré knihy písala Lindsey preto, že musela, tak niečo narýchlo zbúchala, ale našťastie je večšina jej kníh skvelá :)

Nazor

(lubica1995, 27. 4. 2009 13:28)

Reina je krásna tuchom a veľmi ma zaujalo, že nebola od prvej vety zamilovaná , ale snažila sa svoj osud vziať realne a statočne do vlastných rúk. Zaujmava a na porovnanie Nežné nepriatelstvo som prelistovala a mala som pocit, že tú knihu autorka napísala medzi dvoma prestávkami. ani neverím, že je to tá istá autorka.

Spútaj ma láskou

(knihovnica, 23. 3. 2009 14:56)

neskutočne dobré!!!!!!!!
K tomu hádam ani nie je čo dodať. Lindseyová v tejto knihe predstavuje všetko, čo sa mi na historických knihách páči. Rytier a dáma, láska a vtip, dramatická zápletka, ktorá sa číta na jeden dych. Dokonalé čítanie.