Choď na obsah Choď na menu
 


Túžba srdca

Johanna Lindseyová

Túžba srdca

Obrázok

V originále:  Hearts Aflame (1987)

Vydal: IKAR 2005, 1998 v ČR  Otrokyně Euromedia Group - Knižní klub, 2000

Obrázok

Anotácia:

Dej historickej romance sa odohráva v 9. storočí. Spájajú sa v nej osudy Kristen, dcéry nórskych Vikingov, a saského panovníka Roycea.

Kristen chce uniknúť nanútenému sobášu a tak sa s bratom vydá na výpravu, o ktorej netuší, že je lúpežná. Prežije s ním napínavé dobrodružstvá, zajatie aj život v prestrojení, no jej duch zostáva nepokorený. Je hnaná túžbou po pomste, ale zároveň vedie vnútorný boj s láskou k nepriateľovi, ktorá v nej napriek všetkému narastá.

Keď sa vzťahy začnú vyjasňovať, pred bránami pevnosti sa objaví nórske vojsko a Kristenin otec sa dožaduje návratu svojej dcéry.

Obrázok

Tak do tretice ešte jednu lahôdku z pera Johanny Lindseyovej a z dôb, keď sa vládlo mečom.

Myslím si, že všetci, ktorí čítajú Lindseyovú už túto  prelúskali a taktiež patrí medzi knihy, ktoré si radi vezmete do ruky zas a aj niekoľko krát...

Neviem, ale mám pocit, že je to už druhé vydanie...

Kniha patrí do série:

 

The Viking Family

1. Fires of Winter (1980) - Brenna a Garrick
2. Hearts Aflame (1987) - Kristen a RoyceTúžba srdca
(Ikar 2005)
3. Surrender My Love (1994) - Ericka a Selig Neklam svoje srdce
(Ikar 2001)
Obrázok Obrázok

 

 

 

 

 

Recenzie na knihu Túžba srdca.

 

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Johanna Lindsey

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

tuzba srdca

(suzett, 23. 2. 2013 14:58)

ano bola dobra,ale mne dost vadilo. ze autorka hlavnu hrdinku vykreslila ako uplnu muzatku, neviem si predstavit zenu Kristeninych telesnych rozmerov ktora sa fyzicky vyrovna chlapovi a este je aj krasna, beriem- ked je hrdinka nezlomna vie sa branit ale zaroven jej zostava zenskost, neviem u Kristen mi ta zenskost unikala, iba troska v tych citoch sa ukazala ako zena, Navyse autorka na mnohych miestach zdoraznuje jej vysku a silu, takze si ju lahko predstavite ako muzatku ktora ma svaly a potom mi tam nesedela ta krasa.ale pribeh ako celok sa mi pacil a autorke sa neda upriet originalita.

ešte minutku:)

(Jožka, 28. 10. 2010 21:55)

ANO, suhlasim s Kitty.......táto kniha stojí za prečítanie......je to jedna z tých kníh , ked sa Vám zdá , že čítate ešte len nejakú minútku a v skutočnosti to môžu byť aj cele hodiny, a človek potom nič nestíha......ale určite to stoji za to:)

Ja tu knihu milujem

(Kitty, 7. 9. 2010 22:40)

Prečítala som ju, keď som ju mala požičanú a strašne sa mi páčila, tak keď som Túžbu srdca našla v antikvariáte, tak som neváhala a práve som ju dočítala, bože ja tú knihu milujem,tak kvôli tejto knihe som začala čítať romantiku, som rada že ju mám, určite ju čítajte stojí za to.Najmenej za päť hviezdičiek :)

Nazor

(lubica1995, 29. 8. 2010 21:44)

So sestrou si knihy hodnotíme a porovnávame, podľa vkusu a túto si pamätáme preto, lebo ju dal zbičovať, vlastne tak prišiel na to, že jeto dievča. :) Bolo to čitatelné... pekné.

Lindsey

(Lissa, 22. 2. 2010 23:56)

Jedna z jej najlepsich, ale aj tak nema na tie naj tohto zanru.. teda podla mna. Preco stale sa tam opakuje slovo zenska ? neviem ci je to len chyba prekladatelov ale dost to rusilo. A Kristen.. no prepac ale na mna bola prilis diva.. Viac sa mi pacia hrdinky typu Tatiany napr /Znak polmesiaca/ ktore su hrde ale zaroven zenske.. Kristen to uz prehanala. A nebola ta kniha ani vtipna, cele to bolo divne.
od JL sa mi najviac pacil Znak polmesiaca, Horuce srdce, Roztuzene srdce, Strieborny anjel,Zajata nevesta, Nadherny anjel, Burlive srdce a Ostrov kvetov.

good

(Monica, 14. 4. 2009 16:21)

knižky od JL sa mi veľmi páčia...mám ich najradšej zo všetkých spisovateliek doma mám od nej iba knihu Diabol čo ju skrotil ale ostatné si požičiavam z knižnice...a s touto som bola veľmi spokojná prečítala som ju za jeden deňa nešla som spať kým som neprečítala poslednú stránku...takže ju hodnotím ako super knižku...a vrelo odporúčam

Trilogia

(janka, 2. 12. 2008 21:52)

áno je to druhé vydanie a táto kniha patrí do série o rodine Haarardovcov, o ich rodičoch bohužiaľ v SJ ešte nevyšlo, ale o jej bratovi Seligovi áno a volá sa Neklam svoje srdce, obidve knihy sú úžasné, napínavé aj trochu vtipné, ale Túžba srdca je ešte o kus lepšia ako Neklam svoje srdce - jednoznačne odporúčam prečítať obidve knihy, ktoré radím od JL k tým najlepším + Znak polmesiaca, Malory family,Väzeň mojej túžby, Miluj ma navždy a Spoznaj svoju lásku