Choď na obsah Choď na menu
 


Twilight sága

Stephenie Meyer

Twilight sága

Obrázok Súmrak

Keď sa Isabella Swanová presťahuje do večne zamračeného mestečka Forks a stretne záhadného, zvodného Edwarda Cullena, jej život odrazu naberie vzrušujúci, a desivý smer. Edward je so svojou porcelánovou pokožkou, zlatými očami, mámivým hlasom a nadprirodzenými schopnosťami neodolateľný a zároveň nepreniknuteľný. Až do tejto chvíle sa mu darilo skrývať svoju pravú identitu, ale Bella je rozhodnutá odhaliť jeho temné tajomstvo. Bella si však neuvedomuje, že čím bližšie sa k nemu dostáva, tým väčšiemu riziku vystavuje seba aj svojich blízkych. A na návrat už môže byť neskoro...

Obrázok

 

Obrázok Nov

Pre Bellu Swanovú má jedna vec oveľa väčší význam ako jej vlastný život: Edward Cullen. No zaľúbiť sa do upíra je oveľa nebezpečnejšie, ako by si vôbec dokázala predstaviť. Edward ju už raz zachránil z pazúrov zlého upíra, no až teraz, keď ich odvážny vzťah ohrozuje všetko, čo im je blízke, si začínajú uvedomovať, že ich problémy sa zrejme iba začínajú... Zástupy čitateľov, ktorých okúzlil svetový besteller Súmrak, nedočkavo čakajú na pokračovanie príbehu o Edwardovi a Belle, milencoch, ktorým osud nepraje. V Nove Stephenie Meyerová opäť neodolateľným spôsobom spája romantiku s napätím a nadprirodzenými javmi. Táto milostná upírska sága, strhujúca, plná vášne a prekvapujúcich zvratov, nastúpila na cestu k literárnej nesmrteľnosti.

Obrázok

 

Zatmenie

Obrázok  Anotácia: Knižka Zatmenie je (rovnako ako predchádzajuce diely) výborne napísaná a hĺbka, do ktorej autorka dokáže podať aktuálne citové rozpoloženie je až neuveriteľná. Práve pomocou popisu myšlienok a pocitov sa dostávame až do hlavy hlavnej hrdinky a príbeh je o to zaujímevejší – cítime s Bellou jej problémy, trápenia aj radosti. A práve to robí z celej Twilight ságy neodolateľné čítanie – zžívame sa s Bellou a možno si dokoca položíme aj otázku “Ako by som to spravil(a) ja na jej mieste?”.

Seattle pustoší séria záhadných vrážd, zákerná upírka pokračuje vo svojej honbe za pomstou a Bella sa znova ocitá obkľúčená nebezpečenstvom. Uprostred týchto udalostí je prinútená vybrať si medzi svojou láskou k Edwardovi a svojím priateľstvom s Jacobom – s vedomím, že pre jej rozhodnutie by mohol opäť vzplanúť odveký boj medzi upírmi a vlkolakmi. A keďže sa veľmi rýchlo blíži aj termín jej maturity, musí sa rozhodnúť ešte v jednej veci: život alebo smrť. Ale čo je vlastne život a čo smrť?
Obrázok

 

 Úsvit

Obrázok Úsvit, úžasný a s napätím očakávaný záver ságy Twilight, odhaľuje tajomstvá a záhady tohto fascinujúceho romantického eposu, ktorý okúzlil milióny čitateľov.
Vyzeralo to tak čarovne - Bella s Edwardom sa vzali - konečne. Romantické medové týždne, chápaví členovia rodiny a priatelia, kto by mohol chcieť viac? Ako sa niečo môže pokaziť? Ale samozrejme, jedna z najneočakávanejších vecí sa stala a Bella s Edwardom sú zachytení medzi životom, ktorí si už naplánovali, alebo, pokiaľ sú ochotní vzdať sa všetkého, čo prináša nepoznané cesty, sa nechajú viesť osudom. A samozrejme, nesmieme zabudnúť na Volturiových, ktorí nie sú nikdy príliš ďaleko - vždy ochotní zničiť Cullenových a všetko za čím stoja.

 

 

 

Obrázok

Samostatné diely : Súmrak, Nov, Zatmenie, Úsvit

 

 

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Stephenie Meyer

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

super

(Stana, 25. 5. 2013 18:11)

skvelé čítanie aj pre mňa a to už rozhodnie nie som puberťáčka :)....odporúčam

Zoom

(Moon, 14. 12. 2011 21:09)

Your best friends are bomb ansess

moon

(Sell, 14. 12. 2011 21:08)

llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

xvcvxb

(dgf, 14. 12. 2011 21:01)

dfkokdo

Host

(Ali, 31. 7. 2011 21:17)

ja si teda lepsiu knihu predstavit viem... uz som ju aj citala... a prave jej autorkov bola Meyer... Hostiteľ ma teda zaujal viac... take scifi s večnov zapletkov dobra a zla... samozrejme neopomenuc pribech lasky:)...
tada mna viac zaujala...

Twilight

(Veronika, 15. 7. 2011 14:45)

Neviem si predstaviť že niekto ešte niekedy napíše lepšiu knihu, akou je Twilight sága. Nepíšem to ako nejaký fanúšik upírov a podobných vecí.... Na tejto knihe ma neupútal ani tak príbeh ako spôsob písania. To, ako autorka opísala charakter a zjav postáv, prostredie, dialógy a vôbec všetko. Ak sa niekomu podarí niekomu napísať lepšiu knihu, tak vopred gratulujem...

twilight knihy

(malinka, 7. 7. 2011 21:51)

tieto knihy som si už velmi dávno prečítala a to už dva krát a teraz si to plánujem prečítať ešte tretí krát ....boli to knihy uplne najrakjšie čo som kedy prečítala a nič sa tomu nevyrovná :) a filmy som videla namenej 10 x ...vrelo odporúčam :)

perfiš

(anaitat, 30. 6. 2011 18:48)

Musím povedať že veľmi inšpiratívna kniha má veľké srdce a páči sa mi vnímanie upírov :D už to nie sú tie škaredé a hrôzostrašné príšery :)

twiligh saga

(iny, 24. 6. 2011 10:27)

užastne:)))som velmi rada že som si mohla všetko pekne prečitať a vychutnať si tento pribeh

Twilight saga:D

(Jožka, 12. 10. 2010 20:58)

Tieto knihy su fakt Božske knihy....ja som z nich zo začiatku bola ohromená:)......sice nemam rada knihy o upíroch ale tento ma tak zaujal že som začala čitať knihy.....ano prave Twilight ssaga ma naštartovala do knižiek:).....bolo a je to skvele a asi ma to nikdy neomrzi........odporučam všetkým aby si najskôr prečítali knihy a potom ak chcu aby si pozreli filmy je to naozaj prima:)