Choď na obsah Choď na menu
 


Vikomt, který mě miloval

Julia QUINN

VIKOMT, KTERÝ MĚ MILOVAL

Obrázok

THE VISCOUNT WHO LOVED ME

Vydavateľstvo: Ikar, 2005

Obrázok ANOTÁCIA:

Rok 1814 slibuje rušnou společenskou sezónu a vikomt Anthony Bridgerton má nejvyšší čas se oženit. Dokonce se už rozhodl, kterou z mladičkých debutantek si vybere - vyhlášenou krásku Edwinu Sheffieldovou. Jedinou překážkou je starší sestra jeho vyvolené, Kate - ta nejvšetečnější žena, jaká kdy poctila návštěvou londýnský ples. Tato troufalá intrikánka ho dohání k šílenství svým odhodláním překazit mu zásnuby, ale když Anthony zavře v noci oči, Kate ho stále víc pronásleduje v neuvěřitelně erotických snech… Vybral si vikomt za nevěstu tu správnou sestru? A co Kate? Dokáže toto rázné děvče ochránit před zpustlým ničemou Anthonym sestru, ale i sebe sama? Zvlášť když při každém setkání s ním pociťuje takový hněv a takovou touhu? Když se Anthonyho rty dotknou jejích, není si jistá už ničím…

Obrázok

 Anthony a Kate sú na seba od prvého stretnutia ako mačka a pes - doslova.

Kate považuje Antonyho za ľahtikára a sukničkára, ktorý si jej sestru jednoznačne nezaslúži. Kate má Edwinu skutočne rada, i keď stojí v tieni jej krásy, chce pre ňu hlavne štastie a toho pravého manžela, ktorý Anthony Bridgerthon rozhodne nie je. Preto sa Kate všemožne snaží zmariť Anthonyho úsile.

Anthony je presvedčený o tom, že jeho život skončí v pomerne mladom veku podobne ako život jeho milovaného otca. Preto sa rozhodol oženiť sa zo ženou, ktorú nebude milovať, aby tak ľahšie niesol vedomie straty lásky v najbližších rokoch. Kate jednoznačne nezapadá do jeho plánu, a to hlavne preto, že je preňho Kate nebezpečná, nielen že ovláda jeho myseľ a sny, ale vedel by sa do nej totiž zamilovať.

Kate však zisťuje, že Anthony je viac ako len prázdny a krásny obal, musí pripustiť, že by bol pre sestru skvelým manželom, keby sa jej vždy keď je s ním srdce nerozbehlo šialeným tempom - avšak je presvedčená, že si ju po pri nádhernej sestre nemôže všimnúť.

A vtedy prichádza na scénu VČELA!

Skvelé romantické zábavné jednoducho treba prečítať!

Komentár spracovala LENKA

 

Náhľad fotografií zo zložky Julia Quinn

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Druhá

(lubica1995, 22. 9. 2010 14:21)

Teším sa na tretiu. :))

Druhá

(lubica1995, 22. 9. 2010 14:19)

Mne sa prvá a druhá kniha zdali veľmi podobné.. Možno bol dej trošku odlišný, ale bolo to rovnaké. Ženy zamilované ešte pred svadbou. Muži, ktorí tiež, len si to nechcú priznať. Chvílu po svadbe si to uvedomia a utekajú do náručia manželke ( od ktorej bez vysvetlenia odchádzajú, aspoň v tomto prípade). Bol by happyend, len samozrejme ešte príde k vážnej nehode. V oboch prípadoch prichádzajú muži zhodou okolností akurát v čas. Aby sa k láske svojho srdca dostali prvý. Dala by som tri a pol srdiečka.

Krásne čítanie

(Kitty, 3. 6. 2010 11:27)

Prvý príbeh rodiny Bridgertonovcov, ktorý som čítala.Dala som si poradiť a nesklamala som sa, milé veselé napínavé čítanie Kate aj Anthony mi boli od začiatku sympatický.Uvidím či aj ostatné knihy budú také pútavé. Odporúčam naozaj ako jednu z najkrajších kníh.

na jednotku

(dorota, 15. 9. 2009 22:27)

Toto je najlepšia "romantische book" akú som kedy čítala. Vtipné, duchaplné dialogy, dobre stavany dej a hlavni predstavitelia Anthony a Kate nemajú chybu. Už dávno som sa tak nezasmiala. Rovnako sa mi páčil aj vtipný a vrúcny príbeh Penelopy a Colina- Romantický pán Bridgerton (desný názov) a v češtine Cekanka. Prečítala som okrem prvého dielu všetky. Ale tieto dve sú pre mňa top. Mimochodom , v češtine ich stále možno zakúpiť v internetových obchodoch-gorila.sk apod.

radím k top 10

(saša, 25. 7. 2009 23:08)

Príbeh som prečítala jedným dychom. Musím povedať, že som knihu okamžite potom zaradila do svojej súkromnej top desiatky. Treba povedať, že tento príbeh v celej hĺbke hneď na začiatku odhaľuje silu rodinnej lásky, ktorá u Bridgertonovcov pod vplyvom milujúcich rodičov panovala a vďaka Violet panuje i naďalej... Po tomto intre nie je ťažké pochopiť snahu všetkých súrodencov vstúpiť do zväzku manželského z lásky. To isté kdesi v podvedomí cíti aj napriek iracionálnemu strachu i Anthony. No predsa sa rozhodne rozumom ono hlboko zakorenené dedičstvo potlačiť, keď sa rozhodne oženiť sa so ženou, do ktorej sa nezamiluje a vstúpiť do zväzku, kde bude absentovať láska, aby nikoho z nich jeho predčasný odchod zo života (o ktorom je po otcovej smrti presvedčený) neranil. Ibaže osud chcel inak... K svojej vyvolenej sa môže dostať len cez Kate...a tá sa rozhodne do jeho plánov nehodí. Nie len pre svoj podrezaný jazyk a nebojácnosť dávať mu zakaždým najavo, že nie je tým, koho by po boku svojej sestry chcela vidieť...ale aj preto, že sa mu oná jazyčnica podozrivo vtiera do myšlienok a do snov...a ona skutočne nie je tá, na ktorú by pridržiavajúc sa vlastných plánov mal myslieť. Nakoniec ho zradí vlastný strach...lebo práve ten (a včela) spôsobí, že sa nakoniec ocitne vo zväzku s Kate (so ženou, ktorá doteraz stála v tieni svojej oveľa krajšej nevlastnej sestry...ibaže ona je krásna...a on v istej chvíli nechápe, ako to, že to nikto nevidí). A vďaka nej pozná, že nie je jediný, kto bojuje so strachom, ktorý nevie vysvetliť (i Kate má svoje nočné mory). Práve preto, že dokáže Kate pomôcť a ona nájde silu so svojím strachom bojovať, si uvedomí, že nie je sám. Hoci sa spočiatku zľakne. No stačí malý moment a pochopí, že človek je tvor smrteľný... a že to nemusí byť on, kto z tohto sveta môže kedykoľvek odísť ako prvý. Ale čo by robil, keby prišiel o to, čo najviac miluje...nie je lepšie užívať si pocit, že ste milovaný a slobodne milovať naplno každý deň? Kate ho o ničom nepresviedča, nesnaží sa mu vyvrátiť jeho iracionálny strach, len mu dá vedieť a pocítiť, že je stále pri ňom. A on vďaka tomu pocitu prežije...každý ďalší deň...
Tento príbeh je nádherný!!!

skvelé

(knihovnica, 28. 6. 2009 12:32)

práve som ju dočítala a musím skutočne uznať, že ma bavila od začiatku až do samého konca. Najviac sa mi však páčil súboj súrodencov Bridgertonovcov s súťaži a ružová guľa na odpál... Super. Jednoznačne odporúčam všetkými desiatimi...