Choď na obsah Choď na menu
 


Víťazný rytier

Shannon Drake

Víťazný rytier

 

Vydavateľstvo: IKAR 2005

Originál: Knight Triumphant

Obrázokanotácia:

Keď Afton, lord Langley zomrie na mor, z jeho anglickej manželky Igrainie sa stáva väzeň vo vlastnom hrade, ktorý drží v zajatí škótsky bojovník Eric Graham. Hoci sa vzájomne nenávidia, v rámci politických intríg ju prinúti vydať sa zaňho. Erica však prekvapí, keď mu nová manželka vyvolá v duši búrku citov. Igrainia postupne spoznáva jeho skutočnú povahu a v jej srdci pomaly začína klíčiť cit, o ktorom bola presvedčená, že umrel s jej prvým manželom...

 

 

 

Príbeh sa odohráva v období bojov medzi škótskym kráľom Bruecom a anglickým kráľom o nadvládu v Škótsku. Eric je jeden zo škótskych bojovníkov, ktorý neskonale miluje svoju ženu Margot a svoju vlasť. Nešťastnou zhodou náhod jeho žena aj s dcérkou umierajú na mor v langleyskom väzení. Igrainia práve uteká z hradu, kde väčšina obyvateľov umrela na mor, keď ju dolapí Eric a privedie naspäť na hrad. Keď zistí, že jeho žena a dcéra sú mŕtve, je z toho veľmi zronený, z ich smrti obviňuje Igrainiu a nemá ju rád, ale jeho nenávisť netrvá dlho.

Eric sa zmocní hradu a Igrainiu uväzní v jej izbe. Bruce poradí Ericovi, aby sa oženil s Igrainiou a tak upevnil svoju pozíciu na hrade. Eric jeho radu poslúchne, lebo jeho city k Igrainii sa zmenili. A Igrainia prichádza na to, že Eric nie je taký divoch, za akého ho považovala a jeho dotyky sa jej nehnusia, ba práve naopak, sú jej príjemné! 

Prekoná Igrainia vernosť k anglickej korune a zosnulému manželovi??? Dokáže Eric veriť bez výhrad anglickej lady??? Dokáže láska prekonať nepriazeň osudu?? To si musíte prečítať už sami, ale ja vám tento príbeh vrelo odporúčam. Táto knižka patrí medzi moje najobľúbenejšie. Takže ak máte radi postavy s charakterom, romance o Škótsku (ja ich zbožňujem) a cca 14. st., tak sa pustite do toho.

 

Spracovala Janka

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Shannon Drake

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Víťazný rytier

(Agi, 20. 6. 2012 12:14)

Táto kniha ma príjemne prekvapila. Historické udalosti pred začiatkom príbehu, boje o korunu a územia, medzi tým vyvýjajúci sa vzťah hlavných hrdinov - počiatočná nenávisť sa mení na lásku. Dobre spracované postavy a ich minulosť. Neľutujem, že ju mám v zbierke a patrí medzi moje naobľúbenejšie po Proctorovej a Popole vo vetre od Woodiwissovej.

uf...

(Marek Z., 8. 1. 2010 14:44)

kým sa pustím do čítania tejto knihy, tak sa budem musieť asi najprv psychicky pripraviť na smrť Margot... Obľúbil som si ju ako postavu ešte v knihe Milovať nepriateľa, ktorá jej predchádza... smrk :D

Výborný kúsok

(vierik, 4. 5. 2009 21:32)

Víťazný rytier sa vážne vydaril. Veľmi sa mi páči jeho jemná "odlišnosť" od klasických romantických kníh. Je akási "hlbšia" (asi to znie trošku divne pri romantickej knihe)
Odporúčam všetkými piatimi

uhm

(janka, 23. 10. 2008 21:32)

myslim si, že táto knižka si zaslúži byť medzi najlepšími

Víťazný rytier

(knihovnica, 21. 10. 2008 6:35)

Janka, zaradila som ho medzi najkrajšie knihy a právom, aspoň dúfam, že budete so mnou súhlasiť. Osobne dávam prednosť knihám zo stredoveku, pretože sú tak trochu slobodnejšie, živočíšnejšie, než uhladené správanie a zošnurované pravidla vo vyššej spoločnosti /1800/. A Škotska Vysočina je úplne super. Je to môj názor a každý môže mať iný vkus, veď o tom to čítanie je, no nie?