Choď na obsah Choď na menu
 


Rozprávkar

 

Bára Nesvadbová

Rozprávkar

( originál cz Pohádkář 2008)

Recept na ženské šťastie?

 Ikar 2011
Obrázok Jedna z najúspešnejších českých spisovateliek vydáva knihu v slovenčine. Záujem Slovákov o Báru Nesvadbovú je natoľko intenzívny, že v týchto dňoch vyšla jej kniha Rozprávkar. Román o jedinečnej Karle, cez ktorú skúsená autorka odhaľuje slabé i silné ženské stránky a nahlas hovorí: záleží iba na láske. A postavou maminky hlavnej hrdinky prezrádza skutočné šťastie každej ženy...
 
Rozprávkar je úžasné oddychové čítanie, pútavá cesta do hlbín ženskej duše... Tým rozprávkarom je Karlin manžel Mára. Typický chlap plný hrdosti, ale bez zodpovednosti. Pestuje si mužnosť, ale zabúda na svoje okolie. Pestuje si ženy, ale zabúda na ich city. Milenec, podvodník a umelec života.
Jeho manželka Karla žije v neustálej nádeji a závislosti na láske. Jej maminka jej radí – musíš byť ženou, ktorá akúkoľvek realizáciu svojho muža uprednostňuje pred svojimi potrebami. Musíš byť ženou, ktorá žije len svojím mužom... No dá sa také čosi dosiahnuť? Žiť len pre neho? „Choď radšej spať,“ hovorí maminka. „Ale skús si uvedomiť, že dlhodobý partnerský vzťah nevybuduješ v podväzkoch.“
 
Zložité a ťažko uskutočniteľné rozchody si Karla kompenzuje v náručí iných mužov…
Čoskoro zisťuje, aké ťažké je zbaviť sa vecí po niekom, na kom vám záležalo. Je ťažké vôbec pomyslieť na koniec...
Karla však dokazuje, že aj v tom najväčšom smútku je treba žiť ďalej. A skúsiť povedzme aj ďalšie náručie. Ďalšieho muža, pretože čo ak je to s mužmi podobne ako s bonbónmi z bonboniéry. Ochutnať ďalší a ďalší...a čo ak je práve ten ďalší najchutnejší a najlepší?
 

Obrázok Bára Nesvadbová je u susedov mimoriadne obľúbená. Súčasná šéfredaktorka časopisu Harper´s Bazaar a expartnerka bývalého ministra Karla Březinu sa preslávila knihou Bestiář, podľa ktorej vznikol aj rovnomenný film.  Rozprávkar je prvý preložený do slovenčiny a celkovo jej štvrtý román, ktorý je skvelým relaxom, ale aj príbehom na zamyslenie.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.