Choď na obsah Choď na menu
 


Don’t Tempt Me

Loretta Chase

Don’t Tempt Me (2009)

Obrázok

Obrázok  Spunky English girl overcomes impossible odds and outsmarts heathen villains.

That’s the headline when Zoe Lexham returns to England. After twelve years in the exotic east, she’s shockingly adept in the sensual arts. She knows everything a young lady shouldn’t and nothing she ought to know. She’s a walking scandal, with no hope of a future ... unless someone can civilize her.
 
Lucien de Grey, the Duke of Marchmont, is no knight in shining armor. He’s cynical, easily bored, and dangerous to women. He charms, seduces, and leaves them with parting gifts of expensive jewelry to dry their tears. But good looks, combined with money and rank, makes him welcome everywhere. The most popular bachelor in the Beau Monde can easily save Zoe’s risqué reputation ... if the wayward beauty doesn’t lead him into temptation, and a passion that could ruin them both.

Obrázok

Odvážne anglické dievča prekoná neskutočné prekážky a prekabáti neveriacich darebákov.
 
Takto znejú titulky novín, keď sa Zoe Lexham vráti do Londýna. Po dvanástich rokoch, ktoré strávila na exotickom východe, je šokujúco skúsená v umení zmyselnosti. Vie všetko, čo mladá dáma nemá vedieť a nič, čo by vedieť mala. Je chodiacim škandálom, bez nádeje v budúcnosť ... pokiaľ ju niekto nescivilizuje.
 
Lucien de Grey, vojvoda z Marchmontu, nie je žiadny rytier v lesklej zbroji. Je cynický, rýchlo sa začne nudiť, a pre ženy je nebezpečný. Očarúva ich, zvádza a opúšťa a na rozlúčku im necháva drahé šperky, ktoré im majú osušiť slzy. Ale pekná tvár v kombinácii s peniazmi a titulom mu zabezpečujú prijatie všade. Najpopulárnejší starý mládenec Krásneho Sveta môže ľahko zachrániť Zoeinu povesť, ktorá je v ohrození ... ak ho táto vrtošivá kráska neuvedie do pokušenia a vášne, ktorá by ich mohla zničiť oboch.
 

Obrázok

     Zoe Lexham bola problémová už ako dieťa, keď sa zoznámila s Lucienom de Grey. Rodičov neposlúchala, robila presný opak toho, čo jej kázali, a pravidelne utekala z domu. Keď bola v dvanástich s rodičmi na plavbe po Stredomorí, zmizla a všetci predpokladali, že jej ďalší útek ju pravdepodobne dostal niekde do otroctva. Po dvanástich rokoch – a kope dievčat predstierajúcich, že sú Zoe, sa lord Lexham dočkal – Zoe sa vrátila. Lucien, ktorý sa medzičasom stal vojvodom z Marchmontu, je odhodlaný odhaliť ďalšiu nepravú Zoe – staví na to 1000 libier - no keď prichádza k Lexhamovcom, zisťuje, že nielenže tentokrát ide naozaj o dávno stratenú kamarátku z detstva, ale je aj požiadaný pomôcť Zoe získať jej právoplatné miesto v spoločnosti. A keďže lord Lexham je pre Marchmonta čosi ako náhradný otec, muž, ktorý ho viackrát zachránil vo chvíľach najväčšieho žiaľu, rozhodne sa Lucien Zoe napraviť reputáciu. Ľahké to rozhodne nebude, „Dievča z háremu“ má svojský pohľad na svet. No Marchmont svoje slovo vždy dodrží... Už keď prvýkrát vystúpi na scénu dospelá Zoe – v roku 1818, v domácnosti anglického šľachtica, viete, že sa budete dobre zabávať. Jej sestry fňukajú, zavýjajú a sťažujú sa, a Zoe bez problémov požiada Marchmonta, či by sa s ňou neoženil: „Budem vám skvelou manželkou. Poznám všetky spôsoby, ako potešiť muža.“ Plus sa ho opýta, ako sa po anglicky povie „končatina, ktorú muži používajú na rozmnožovanie a rozkoš.“ Keď čítate tieto vety a sledujete reakcie ostatných zúčastnených, viete, že Loretta je opäť vo forme. Nie, sladkobôľne romance jej veľmi nejdú, ale ak máte radi tie vtipné, cynicko-ironické a vášnivé, ste na správnej adrese. Isteže, určitej dávke citov sa nevyhnete, ale sú v primeranej miere. K tomu ešte prirátajte neobvyklú zápletku, a aj napriek určitým podobnostiam so Chaseovej predchádzajúcimi románmi (či s románmi iných autoriek) máte skvelú knihu. Napriek „háremovej téme“, Chaseová nie je Smallová. Zoe je ženou len jedného muža a Marchmont sa do nej zaľúbi postupne (a ako zistíte, nie je žiadny cynik, len ukrýva svoje srcde plné žiaľu). Tiež sa mi páči, že aj keď Loretta píše o regentskom Anglicku, na rozdiel od iných autoriek podobného žánru sa nevyžíva v nekonečných plesoch a večierkoch. Kniha ma zabávala, častokrát som z úškrnu prešla až do výbuchu smiechu. Stratila grády až ku koncu, takže dávam „len“ štyri srdiečka a pusinku. Aj keď názov knihy je Nepokúšaj ma, pokojne sa dajte zviesť.

 

 

Spracovala Kristína

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.