Choď na obsah Choď na menu
 


Silk is for seduction

Loretta Chase

Silk Is For Seduction (2011)

Obrázok     From the Design Book of Marcelline Noirot:
The allure of the perfect gown should be twofold:
ladies would die to wear it . . .
and gentlemen would kill to remove it!
     Brilliant and ambitious dressmaker Marcelline Noirot is London's rising star. And who better to benefit from her talent than the worst-dressed lady in the ton, the Duke of Clevedon's intended bride? Winning the future duchess's patronage means prestige and fortune for Marcelline and her sisters. To get to the lady, though, Marcelline must win over Clevedon, whose standards are as high as his morals are . . . not. 

     The prize seems well worth the risk—but this time Marcelline's met her match. Clevedon can design a seduction as irresistible as her dresses; and what begins as a flicker of desire between two of the most passionately stubborn charmers in London soon ignites into a delicious inferno . . . and a blazing scandal.
     And now both their futures hang by an exquisite thread of silk . . . 

Obrázok

     Výňatok zo skicára Marcelline Noirotovej:
Perfektný odev musí mať tieto vlastnosti, aby prilákal pozornosť:
dámy by preň zabíjali ...
a džentlmeni by zabíjali, len aby ho mohli z dám vyzliecť!

     Brilantná a ambiciózna modistka Marcelline Noirot je vychádzajúcou londýnskou hviezdou. A kto by mohol lepšie vyťažiť z jej talentu než najhoršie oblečená dáma vysokej spoločnosti, budúca nevesta vojvodu z Clevedonu? Ak Marcelline získa budúcu vojvodkyňu ako zákazníčku, bude to značiť prestíž a majetok nielen pre ňu, ale aj pre jej sestry. Avšak aby sa dostala k uvedenej dáme, bude si Marcelline musieť získať Clevedona, ktorého nároky sú rovnako vysoké ... ako jeho morálka nie je.


     Zdá sa, že odmena je hodná riskovania – avšak tentokrát padla kosa na kameň. Clevedon vie zvádzať rovnako neodolateľne, ako to dokážu Marcellinine módne kreácie. A čo sa začína ako iskra túžby medzi dvoma najvášnivejšími tvrdohlavými zvodcami Londýna sa čoskoro rozpáli v úžasné peklo ... a žeravý škandál.

     A teraz budúcnosť oboch visí na tenkom vlákne hodvábu... 

Obrázok 

     Marcelline Noirot, potomok neslávne známych francúzskych a anglických aristokratických rodín, spolu so sestrami prevádzkuje dámsky krajčírsky salón. Každá má talent na niečo iné: Marcelline je skvelá dizajnérka, Léonie vedie účtovníctvo a Sophy sa stará o "marketing a public relations" (ako by sme povedali v 21. storočí.) Ctižiadostivá Marcelline sa túži dostať medzi modistky, ktoré obliekajú najvyššie postavené dámy, no ich firma je v Londýne ešte pomerne neznáma. Takže to znamená, že salón bude musieť získať nejakú významnú šľachtičnú ako svoju zákazníčku, aby sa obchod rozbehol tak, ako si to sestry predstavujú. Keď sa Marcelline dozvie, že vojvoda z Clevedonu pravdepodobne už čoskoro požiada o ruku svoju dávnu priateľku lady Claru Fairfax - a vediac, ako zle sa lady Clara oblieka - nezaváha ani chvíľu. Vyberá sa do Paríža, kde si Clevedon užíva život starého mládenca plnými dúškami a začne boj o privillégium obliekať budúcu vojvodkyňu z Clevedonu ...
     Čo na toto povedať? Orginálna zápletka, ale nepresvedčivo spracovaná. Dialógy bez akejkoľvek šťavy, iskrenie medzi hrdinami takmer nulové, autorkin povestný humor kríva na obe nohy, resp. tam úplne chýba. Tuctový hrdina, ktorý mi nepríde vôbec neodolateľný, nesympatická hrdinka, o ktorej nechápem, ako sa do nej mohol hrdina zaľúbiť. Celá prvá polka knihy je taká nemastná - neslaná. Prekvapujúco ma to začalo baviť až po prvej ľúbostnej scéne, kedy to chytilo aký- taký spád a bola som zvedavá, ako hrdinovia presvedčia spoločnosť, že ich vzťah nie je neakceptovateľný. Len v dvoch veciach táto kniha nesklamala: 1. reálie - dozvedela som sa kopu nových vecí z histórie, napr. ako fungoval v roku 1835 biznis v dámskom odevnom "priemysle", či aké byrokratické prekážky bránili rozvoju cestovného ruchu medzi Britániou a Francúzskom a pod. 2. autorka nám odhalí niektoré zásadné aspekty rodinného života hrdinky až na záver, čo je dosť neobvyklé
     "Hodváb ako stvorený na zvádzanie" je prvou časťou trilógie, a aj keď nestojí za veľa, pokračovanie si určite prečítam. Marcellinine sestry sa mi zdajú predsa len o niečo prístupnejšie.


Kristína

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.