Choď na obsah Choď na menu
 


Simple Gifts

Simple Gifts

 

Obrázok

 

 

Jude Deveraux - Just Curious (1995)

Judith McNaught - Miracles (1994)

Jude Deveraux - Change of Heart (1994)

Judith McNaught - Double Exposure (1995)

 

Obrázok Bestselling authors Jude Deveraux and Judith McNaught present their most dazzling and wonderful Christmas tales – the perfect treat for every romantic at heart ...

Jude Deveraux

In the snow - covered hills of Virginia, a young widow finds that miracles really do come in the least expected packages, in „Just Curious“. „Change of Heart“, set in modern-day Colorado, is the touching story of a clever twelve-year-old who plays matchamaker for his bighearted, impractical mother.

Judith McNaught

Regency London comes to life in „Miracles“, the enchanting tale of a world-weary lord – and an outrageous proposal. In „Double Exposure“, a determined young woman photographs a magnificient wedding at a reclusive tycoon´s newport estate, and manages to unlock the secrets of a man´s heart.

Simple Gifts

Autorky bestsellerov Jude Deveraux a Judith McNaught uvádzajú svoje najoslňujúcejšie a najkrajšie vianočné príbehy – dokonalá pochúťka pre každého romantika ...

Jude Deveraux

V príbehu „Iba zvedavý“, v snehom pokrytých horách Virginie zistí mladá vdova, že zázraky sa naozaj dejú v tých najmenej očakávaných situáciách. Novela „Výmena srdca“, ktorá sa odohráva v súčasnom Colorade, je dojemný príbeh bystrého dvanásťročného chlapca, ktorý sa zahrá na dohadzovača kvôli svojej nepraktickej matke s veľkým srdcom.

Judith McNaught

Londýn z čias regentstva ožíva v „Zázrakoch“, čarovnom príbehu životom unaveného lorda – a nemravnom návrhu. V „Dvojitej expozícii“  rozhodná  mladá žena fotografuje nádhernú svadbu, ktorá sa koná v uzavretom  newportskom sídle istého magnáta, a podarí sa jej odhaliť tajomstvá mužského srdca.

Obrázok

 

Jednoduché dary

Obrázok Aj keď kniha Simple Gifts (Jednoduché dary) nebola nikdy preložená do slovenčiny či do češtiny, príbehy, ktoré obsahuje, boli všetky vydané v češtine v iných zbierkach (v tých, v ktorých pôvodne vyšli aj v anglickom origináli). Z tohto dôvodu uvádzam pri názvoch aj ich český preklad, rok vydania a vydavateľstvo, kde vyšli.

 

Jude Deveraux – Just Curious (Špetka zvědavosti). Vyšlo v knihe Dar lásky (A Gift of Love), Domino, 1998.

Príbeh o tom, ako sa dokáže muž zaľúbiť do ženy, ktorú predtým nikdy nevidel, len preto, že ho dokáže rozoznať od jeho dvojčaťa a čo všetko je ochotný pre to, aby ju získal, spraviť. Pokiaľ som nevedela pointu, city zo strany hlavného hrdinu sa mi zdali pritiahnuté za vlasy, ale potom som pochopila a povedala si, že je to veľmi milé. Zo začiatku sa mi to páčilo viac, potom už všetko šlo strašne rýchlo, ale bolo to pre mňa najlepšie z tejto knihy.

Obrázok

Judith McNaught – Miracles (Zázraky). Vyšlo v knihe Vánoční příběhy (A Holiday of Love), Baronet, 1998.

Najkratší príbeh z celej zbierky a pre mňa aj dosť veľké sklamanie. Je o Nicolasovi DuVille, ktorého poznáme aj z ostatných McNaughtovej kníh. Možno z tohto dôvodu ho autorka by som povedala až odflákla. Zaoberala sa hlavnou hrdinkou, ktorá si Nicolasa vyberie, aby jej zničil povesť, ale o Nicolasovi bolo toho len málo. Očividne Judith túto novelu napísala pre tých, ktorí už o ňom čítali a dala tak bodku za Westmorelandovcami.

Obrázok

Jude Deveraux – Change of Heart (Vyměněné srdce). Vyšlo v knihe Vánoční příběhy (A Holiday of Love), Baronet, 1998.

Polovica príbehu je o šikovnom chlapcovi, ktorý chce zohnať matke bohatého manžela, lebo ju nechce nechať samu, keď pôjde študovať na elitnú školu, druhá polka o tom, ako sa jeho matka a nádejný manžel stretnú a zaľúbia. Rovnako nepravdepodobné ako romantické príbehy, ktoré Miranda tak rada číta J Nech si hovorí kto čo chce, za deň – dva sa do človeka zaľúbiť nedá, a zvlášť nie v takej situácii, v akej boli Miranda a Frank. 

Obrázok

Judith McNaught – Double Exposure (Dvojitá expozice). Vyšlo v knihe Dar lásky (A Gift of Love), Domino, 1998.

 

Najdlhší príbeh z celej knihy je o Corey, sestre Diany z Remember When (Ráj). Je napísaný klasickým McNaughtovej štýlom a celkom sa mi páčil. Corey má fotografovať svadbu netere svojej dávnej lásky Spencera, ktorý jej v puberte zlomil srdce a tentokrát sa zdá, že sa úlohy vymenia. To, ako Spencer náhle „precitne“ a zistí, že Corey chce a tiež ako ju vmanévruje do manželstva je síce trochu nerealistické, ale sú to jediné „tmavšie body“ tohto príbehu.

ostatné recenzie TU 

Spracovala Kristína

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.