Choď na obsah Choď na menu
 


The Last Hellion

Loretta Chase

 

The Last Hellion (1998)

Obrázok

 

Obrázok A ferocious conflict of wills ...
Vere Mallory, the Duke of Ainswood, has everything – he´s titled, he´s rich, he´s devastatingly good-looking – and he seems determined to throw it all away. Disreputable, reckless, and wild, the last of the Mallory hellions is racing headlong to self-destruction ...until a mind-numbingly beautiful blonde Amazon knocks him off his feet – literally.
An incendiary passion...
Lydia Grenville is dedicated to protecting London´s downtrodden. Dissolute noblemen like Ainswood are part of the problem, not the solution. She would like him to get his big, gorgeous carcass out of her way so that she can carry on with her work. The problem is, Ainswood can no more resist a challenge, especially in female form, than he can reist the trouble she seems to attract.
If they can only weather their personal firestorm...
they might survive the real danger that threatens all they hold dear.
 
Zúrivý stret vôlí
Vere Mallory, vojvoda z Ainswoodu, má všetko – má titul, je bohatý, vyzerá zničujúco dobre – a zdá sa, že je odhodlaný toto všetko zahodiť. S vykričanou povesťou, ľahkomyseľný, a divoký sa posledný malloryovský nespratník strmhlav rúti do záhuby... až kým ho oslepujúco krásna blonďavá Amazonka nezloží na zem – doslovne.
Planúca vášeň
Lydia Grenville je oddaná záchrane všetkých londýnskych chudákov. Zhýralí šľachtici ako Ainswood sú súčasťou tohto problému, nie jeho riešením. Bola by rada, keby sa jej táto veľká, úžasná troska odpratala z cesty, aby mohla pokračovať v práci. Ide o to, že Ainswood nevie odolať výzve, hlavne v ženskej forme, o nič menej, než problémom, ktoré táto žena priam priťahuje.
Keby sa im tak len podarilo prekonať ich osobnú ohnivú búrku,

mohli by prežiť skutočné nebezpečenstvo, ktoré ohrozuje všetko, čo im je blízke.

Obrázok

Vere Mallory, novopečený vojvoda z Ainswoodu, sa o svoj titul neprosil. Získal ho na úkor všetkých, ktorých miloval – svojho strýka, bratranca, a jeho malého syna. Všetkých držal za ruku, keď umierali, a doteraz sa z toho nevie spamätať. Tak vyvádza. Vyvádzal vždy, veď dlhá línia Malloryovcov je samý darebák, ale teraz mu už na ničom nezáleží. Avšak keď sa stretne so šikovnou novinárkou a ochrankyňou bedače v jednej osobe, Lydiou Grenville, skoro meter osemdesiat vysokou krásavicou, vzbudí jeho záujem. Lydia je prvá žena, ktorá ho udrela a poslala na zem, a to priamo na verejnosti, a to rozhodne Vere nemôže nechať len tak. Lydia je tvrdá, cynická novinárka, no zároveň keby mohla, spasila by celý svet nielen formou svojich článkov, ale aj osobne. V mene ochrany úbožiakov je odhodlaná urobiť všetko, čo jej v jej silách – dokonca sa aj vydať za muža, ktorý ju síce priťahuje, no ináč nechce mať s ním nič spoločné. A tak Vere a Lydia bojujú, no aj pomáhajú si navzájom. On chce pokoriť ju, ona zasa chce dostať do väzenia najodpornejšiu londýnsku kupliarku a nebezpečenstvo nikdy nie je ďaleko. Do toho sa pripletú ešte Ainswoodove mladučké zverenkyne, ktoré ako pravé Malloryové musia vyrábať problémy... Ainswooda poznáme už z knihy Lord of Scoundrels, je to ten Dainov kamarát, ktorý považoval čerstvú markízu z Dainu za prostitútku, a v Dainovu svadobnú noc sa s markízom kvôli tomuto faktu pobil. Lydia je zas vzdialená Dainova príbuzná, a ako sa ukáže, ešte bližšia. Okrem Sebastiana a Jessicy tu vystupuje aj Jessicin dementný brat Bertie. No mne tieto fakty veľmi nepomohli, knihou som bola trochu sklamaná. Aj kvôli temnej atmosfére (väčšina knihy sa odohráva v noci alebo za zlého počasia, v chudobných častiach Londýna), aj kvôli Lydii, nenašla som na nej nič ženské. Viem, že mala ťažké detstvo, musela byť teda tvrdá, aby prežila, ale nemohla som si ju obľúbiť. Vere bol zbožňovaniahodný, na povrchu darebák, ale v srdci šľachetný rytier. Mala som však pocit, že chémia medzi nimi dáko nefunguje. Neviem, prečo sa do nej zaľúbil. Áno, bola vysoká, krásna a odvážna, no chýbalo mi tam niečo, niečo nežné. Tiež sa mi zdalo, že prvá časť knihy bola prepchatá scénami, ako Vere naháňa Lydiu, a všetky mi splynuli do jednej. Škoda, mohla to byť skvelá kniha. Vtipná je, to určite, ale dávam len  

Obrázok

Pozn.: Slovo „hellion“ znamená „ten, kto vyrába problémy, narúšač poriadku, provokatér“. The Last Hellion teda voľne preložené znamená Posledný nespratník.

The Lion's DaughterCaptives of the NightLord of ScoundrelsThe Last HellionThree Weddings and a Kiss

Viac TU.

Spracovala Kristína

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.