Choď na obsah Choď na menu
 


Three Weddings and A Kiss (1995)

Three Weddings and A Kiss (1995)

Obrázok

Obrázok Catherine Anderson – Fancy Free
Loretta Chase – A Mad Earl´s Bride
Lisa Kleypas - Promises
 
Everyone loves a wedding...
Nothing lifts our hearts like the joyous peal of wedding bells. Or the sight of a happy couple being showered with confetti and good wishes. Now the most exciting new names in romantic fiction – and the bestselling author who started it all – escort you down the aisle to a place of honor at four glorious celebrations of everlasting love:
Kathleen E. Woodiwiss
reintroduces us to the beloved characters from THE FLAME AND THE FLOWER – including Jeff Birmigham, who seals an impetous proposal with one brief, precious and passionate kiss.
Catherine Anderson
calls us to meet a tempestous pair of wild western hearts, in a tale of a frontier revenge that backfires.
Loretta Chase
Melts our hearts with a story of an unconvential young woman´s offer of marriage to a „mad“ and presumed dying earl.
Lisa Kleypas
Shows us how true love will always win in a romance about one stubborn lady – and the persistent suitor who opens her heart.
So come join the celebration and experience THREE WEDDING AND A KISS – love for now ... and always.

Obrázok

Každý má rád svadby...
Nič nám tak nepoteší srdcia ako hlahol svadobných zvonov. Alebo pohľad na šťastný pár, na ktorý pršia konfety a ktorému sa želá všetko dobré. Teraz vás tie najvzrušujúcejšie nové mená romantickej fikcie – a bestsellerová autorka, ktorá to všetko začala – sprevádzajú dolu uličkou na čestné miesto na štyroch nádherných oslavách večnej lásky:
Kathleen E. Woodiwiss
nás znovu uvádza medzi milované postavy z románu PLAMEŇ A KVET – medzi nimi je aj Jeff Birmingham, ktorý potvrdí jeden svoj impulzívny počin jediným krátkym, vzácnym a vášnivým bozkom.
Catherine Anderson
nás volá zoznámiť sa s výbušným párom sŕdc z divokého Západu v príbehu odohrávajúcom sa na hraniciach, v ktorom sa pomsta obráti proti jej strojcovi.
Loretta Chase
nám obmäkčí srdcia príbehom o tom, ako jedna nekonvenčná mladá dáma ponúkne manželstvo „šialenému“ a za umierajúceho považovanému grófovi.
Lisa Kleypas
nám ukáže, že pravá láska vždy zvíťazí – v romanci o jednej tvrdohlavej dáme – a vytrvalom nápadníkovi, ktorý jej napokon otvorí srdce.
Tak sa pridajte k oslave a zažite TRI SVADBY A BOZK – lásku teraz ...a navždy. 

Obrázok

     Túto knihu som si kúpila už pred rokmi, keď som hltala knihy od K. E. Woodiwiss a hlavne tie o Birminghamovcoch. Takže som bola nadšená Jeffovým príbehom (ktorý u nás nikdy nevyšiel) a podľa toho som ho ohodnotila. K jednotlivým príbehom som sa občas vrátila, ale ako celok som si túto knihu prečítala po rokoch až teraz a bola som zvedavá, či sa môj názor na jednotlivé novely zmenil alebo nie. A zistila som, že ani veľmi nie. J Tu je výsledok: 
Catherine Anderson – Fancy Free (Nezadaná)
     Príbeh z  90. rokov 19. storočia na americkom Západe sa mi páčil z tejto kolekcie najviac. Už len samotné prostredie, v ktorom sa odohráva, je odlišné od mnohých iných romancí. Rachel, dcéra miestneho šerifa, sa chce pomstiť Mattovi za to, že „zlomil srdce“ jej sestre, a to tak, že ho poníži pred celým mestečkom. Namiesto Matta sa však zapletie s jeho starším bratom Clintom a keď ich prichytia v kompromitujúcej situácii, musia sa vziať. Clint potrebuje na ranči ženskú ruku a Rachel sa zúfalo snaží byť užitočnou manželkou a náhradnou matkou... 
Loretta Chase – A Mad Earl´s Bride (Nevesta šialeného grófa)

     Tiež originálny príbeh, ale čítal sa mi ťažšie kvôli množstvu slov týkajúcich sa medicíny. „Šialený“ gróf Dorian trpí strašnými bolesťami hlavy a zdá sa, že jeho dni sú zrátané. Gwendolyn, žena, ktorá túžila stať sa doktorkou, sa zaň vydá preto, aby mohla dať vybudovať nemocnicu. Postupne však zistí, že zúfalo túži svojho manžela vyliečiť... Dodám už len to, že chémia medzi Gwendolyn a Dorianom funguje na sto percent. Gwendolyn je taktiež sesternica súrodencov Trentovcov z Lord of Scoundrels a Dorian sa dôverne pozná aj s Bertiem aj Dainom, takže sa s týmito postavami stretávame aj v tejto novele. 

The Lion's DaughterCaptives of the NightLord of ScoundrelsThe Last HellionThree Weddings and a Kiss
Lisa Kleypas – Promises (Sľuby)
     Nuda, zúfalá nuda. Ľahká angličtina, ale príbeh klišé a zasa Londýn z obdobia regentstva. Schudobnelá šľachtičná Lidian polovicu knihy tvrdí, že miluje fešného darebáka Chancea, ktorý jej nasľuboval hory – doly. No keď zistí, že jej klamal, po pár týždňoch si uvedomí, že miluje čestného grófa Erica, a to už od prvého stretnutia s ním - keď ešte podľa vlastného tvrdenia mala byť zaľúbená do Chancea... Okrem Lidian sa zaľúbi ešte aj jej matka a to do Ericovho strýka... Vôbec ma tento príbeh neoslovil a ani nepresvedčil. PS: Mihne sa tu aj Derek Craven z knihy Dreaming of You (Sním o tobě). 
Kathleen E. Woodiwiss – The Kiss (Bozk)
     Keďže má tento príbeh len čosi okolo 25 strán, je to očividne predohra k ďalšej novele, či rovno k románu o Jeffovi Birminghamovi a tak ho aj treba brať. Znovu sa tu stretávame nielen s Jeffom, momentálne najžiadanejším starým mládencom v Charlestone, ale aj s Heather a Brandonom. Jeff sa zoznámi s Angličankou Raelynn, ktorá sa ocitá v zúfalej situácii, a načisto podľahne jej kúzlu tak, že sa ešte v ten deň s ňou ožení. Čo sa bude diať ďalej, sa dozvieme v príbehu Beyond the Kiss a románe A Season Beyond a Kiss (Vášnivý bozk). Dávam   srdiečka, lebo takto hodnotím aj pokračovania tohto príbehu.

 Viac TU.

Spracovala Kristína

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.