Choď na obsah Choď na menu
 


Angelika

Anne a Serge Golon

Angelika

Obrázok Markíza anjelov

Anjel či diabol? Záhadná a krásna Angelika nastoľuje večný "problém ženy". Otec ju vydáva veľmi mladú za mocného Toulouského šľachtica Joffreya de Peyrac, "bohatšieho a vznešenejšieho" ako mladý kráľ Ľudovít IV.,Angelikin rovesník. Pozná mladá žena lásku a šťastie? To je prvý osudový otáznik.

Angelika sa dozvie, že jej muž je zohyzdený, kríva a navyše jeho rozprávkové bohatstvo znepokojuje inkvizíciu, ktorá je v Languedoku ešte veľmi mocná.

Angelika však spozná, že jej manžel, hoci od prírody poznačený je v skutočnosti veľký vedec, ktorý získal bohatstvo vďaka svojim objavom pri ťažbe zlatej rudy. Je to výnimočný človek, ktorý si podmaňuje ženy a popri bohatstve nadobúda aj všeobecnú úctu a vážnosť. Jeho palác Veselého poznania a "Škola lásky" sú pojmom v očiach vtedajšieho pokolenia, ktoré chce užívať plody života.

Žiaľ, Joffrey de Peyrac popudí proti sebe závistlivcov z radov cirkvi, ako aj žiarlivého kráľa. Obvinia ho zo stykom s diablom a posielajú na hranicu...

Stane si Angelika do radov  anjelov alebo diablov v dráme, ktorú dokresľuje široká paleta  vysokopostavených osobností Veľkého storočia? To je ďalší otáznik, ktorým autor nielen udržuje čitateľa v ustavičnom napätí, ale poskytuje mu aj neskreslený pohľad na dobu francúzskeho rozkvetu s jej rozmarmi, nádherou aj ukrutnosťou mocných.

Obrázok Cesta do Versailles

Druhý diel francúzskeho historicko-dobrodružného románu o búrlivom živote Angeliky de Sancé predstavuje najdramatickejšie obdobie života "markízy anjelov". Po tragickej smrti svojho manžela ocitá sa Angelika na parížskej dlažbe bez prostriedkov, opustená všetkými, priateľmi i príbuznými, zúfalá, nešťastná, bez najmenšej výhliadky na zmenu osudu. Za pár hodín stratila všetko - lásku, bohatstvo, ba aj meno. Pri živote ju udržuje len myšlienka na deti a čosi, čo má vrodené - sny a ilúzie, že raz sa predsa len vráti na výslnie.

Dostáva sa medzi spodinu Paríža - zlodejov, žobrákov, výtržníkov, násilníkov. Medzi dobre organizovanou spodinou však vládne pevná disciplína, ba ukazujú sa i zárodky spravodlivej vzbury proti mocným a bohatým. Angelika žije v Nesleskej veži, brlohu a centre parížskeho podsvetia, kde zbojstvá a zločiny pripravujú.

Ako sa odtiaľto zasa vyšvihne, ako si zachráni deti, ako si opäť získa úctu a obdiv, ako sa dostane k majetku a získa si priazeň kráľa - to je veľmi dlhá a zaujímavá cesta, ktorú môže čitateľ  s pôžitkom sledovať v tejto knihe.

 A nie len to. Môže zároveň vychutnávať dobrodružstvá, ktoré sú typické pr Paríž XVII. storočia, a sledovať historické pozadie udalostí, v ktorých je Angelika stredobodom pozornosti.

Lebo proti povýšeneckej a nepriateľskej nadutosti, proti bezuzdnej samopaši mocných tých čas vie postaviť a uplatniť svoju inteligenciu, odvahu a - zvodnosť.

Obrázok Angelika a kráľ

V treťom pokračovaní príbehov krásnej markízy anjelov sa ocitáme spolu s hrdinkou uprostred prepychu a nádhery dvora Ľudovíta XIV., ktorý v tom čase obdivovala celá Európa i vzdialené krajiny Ázie.

Na dvore, kde sa za bezstarostným životom, ktorý šľachtici trávia v dômyselných zábavkách a príjemných rozkošiach, skrýva každodenný nemilosrdný a tvordý boj o získanie nových výhod, lepšieho postavenia či urdžania si pozícií, alebo dokonca zápas o holý život.

Angelika prichádza na dvor ako markíza du Plessis-Belliére, žena francúzskeho maršála, ale pohrdavý a odmietavý postoj jej muža Filipa ju opäť prinúti, aby si sama vybojovala svoje miesto pod slnkom a mohla sa stať stálou obyvateľkou Versailles.

Kráľa už dávnejšie očarila Angelikina krása, ale práve odvaha a nesmierna životaschopnosť, ktorú pri tom preukáže, ako aj triezve a vecné uvažovanie v obchodných veciach, si ho úplne podmania a túži si ju získať. Angelika ustavičným odmietaním len stupňuje jeho vášeň a zároveň podnecuje nenávisť kráľovej favoritky a jej stúpencov, ktorí neváhajú použiť akýkoľvek prostriedok, aby sa zbavili nežiaducej súperky.

Markíza du Plessis-Belliere sa tak dostáva do víru tých najpodlejších intríg a aby svojim protivníkom vyrazila zbraň, sama sa musí uchýliť k ich nečestnému a zákernému spôsobu boja. Keď definitívne odmietne lásku muža, ktorý zničil jej šťastné manželstvo s grófom de Peyrac, opúšťa Versailles a čaká ju neistá budúcnosť plná otáznikov.

Obrázok Neskrotná Angelika

I navzdory najprísnejším policajným opatreniam Angelika uniká z Francúzska do tajomného sveta oblastí Stredozemného mora, pretože tam vedú stopy po jej milovanom manželovi.

Dostáva sa až do Orientu s povestnými trhmi na ľudský tovar, kde predávajú aj ju. Spolu s ňou prekročíme brány harému, v ktorom prežíva všetky hrôzy, akých je schopná krutá fantázia nemilosrdného sultána.

Táto cesta najťažších životných skúšok je Angelikinou katarziou, v ktorej zhoreli aj posledné zvyšky toho, čo zostalo v mondénnej mladej žene z čias, keď sa pohybovala na kráľovskom dvore Ľudovíta XIV.

 

 

Obrázok
 Angelika sa búri

Po neuveriteľných dobrodružstvách v Stredomorí dostáva sa Angelika do harému Muleja Izmaela, z ktorého niet úniku. Jej sa však podarí zdolať aj túto prekážku a spolu s kráľom otrokov Colinom Patwelom sa dostáva po úmornom putovaní púšťou späť do Francúzska.

Nie je to však šťastný návrat. Čaká ju domáce väzenie na vlastnom panstve, z ktorého sú len dve východiská. Alebo sa podrobí kráľovi, ktorého zranila a urazila svojim útekom, alebo riskuje väzenie. Ona však volí riešenie tretie, ktoré je v súlade s jej hrdou povahou - vzbúri celý kraj.

Zanevrela na Francúzsko, zanevrela na kráľa. Pripravili ju o všetko, o milovaného manžela, o syna, o brata Gontrana, maliara, ktorý tak miloval voľnosť a nenávidel bezprávie.

Výjde Angelika z tohto boja víťazne, podarí sa francúzskemu kráľovi zraziť ženu, po ktorej tak túži, na kolená?

Obrázok Angelika a jej láska

Poitouská vzbúrenkyňa sa uchyľuje nikým nespoznaná do La Rochelle, ale ani toto protestantské mesto nie je jej konečnou zastávkou. Opäť jej životnú dráhu skrížia záujmy kráľa, tentoraz namierené proti bohatým protestantským kupcom v La Rochelle. Opäť sa stáva jediným východiskom útek.

S prenasledovanými sa uchyľuje na loď svojho bývalého "pána", ktorý ju kedysi kúpil za tridsaťpäťtisíc piastrov, Rescatora.

Po strastiplnej plavbe sprevádzanej mnohými nečakanými konfliktmi sa pred ňou vynára živý prízrak dávno oplakanej milovanej osoby.

Aké bude toto také vytúžené stretnutie? Nebudú stratení synovia a muži v Angelikinom živote neprekonateľnou prekážkou opätovného zblíženia?

Obrázok Angelika a Nový svet

Angelika vie byť starostlivá a láskyplná, nežná a milujúca, ale aj rozvážna a chladná, keĎ treba, vie sa postaviť do boja s mušketou v ruke. Takúto ju môže čitateľ sledovať na jej cestách po Amerike s manželom grófom de Peyrac v doteraz ešte u nás  nevydanom diele Angelika a Nový svet, ktorý ešte len čaká na svoje filmové spracovanie.

Angelika tentoraz nemá nijakého milenca, ale vidíme ju v rodinnom kruhu ako manželku a matku dvoch synov a dcérky Honorine.

Podarí sa Angelike po toľkých rokoch odlúčenia od svojho manžela nadviazať s ním opäť ľúbostný vzťah, bez ktorého nevie žiť? Podarí sa jej vysvetliť svojim synom a manželovi, kde sa vzala Honorine po toľkých rokoch odlúčenia?

Angeliká varí, lieči, opatruje chorých, Angelika miluje. Toto všetko si môžeme prečítať o obľúbenej postave francúzskeho seriálu od Anne a Serge Golonovcov.

Akeď si k tomu pridáme pekné prostredie indiánskych kmeňov, s ktorými sa stretá Peyracova skupina - pomedzi nich sú najvýraznejší Irokézi - máme v rukách zaujímavé a poučné čítanie o americkej prírode, ale i o európskom kresťanstve v Novom svete, o večnom boji medzi prírodným a civilizáciou zdeformovaným svetom, o večnom strete prírodného pudového prvku v človeku so spoločenskými zvykmi a zákonmi.

Obrázok Angelika v pokušení

Po ťažkej zime strávenej vo Wapassou sa Angelika a jej manžel gróf Joffrey de Peyrac usadili na Gouldsbore.

Tu, v Amerike, spolu s vernými hugenotmi z La Rochelle a ďalšími osadníkmi z rozličných národov chcú vytvoriť spoločnosť, v ktorej by všetci dostali rovnakú príležitosť začať znovu.

Problémov je mnoho: Zo severu ich ohrozujú Kanaďania, na juh od Gouldsbora žijú puritánski Angličania, na západe proanglickí Irokézi a na východe kmene Abenakisov a Hurónov, ktorí držia stranu francúzskemu kráľovi a dokazujú mu svoju vernosť zbieraním anglických skalpov.

Aj v tejto spletitej situácii si gróf de Peyrac zachováva chladnú myseľ a nespúšťa zo zreteľa svoj cieľ - vytvoriť v Novom svete novú spoločnosť, založenú na demokratických princípoch. Silu, ktorú potrebuje, aby mohol čeliť ťažkostiam, čerpá v rodinnosm zázemí - z krásneho vzťahu k  Angelike. No aj táto istota, ktorú Angelika a Joffrey nachádzali vo vzájomnej láske, sa zhlukom nepredvídaných okolností - akoby riadených temnou mocou - otrasie v samých základoch.

Ako si poradí Joffrey s obávaným pirátom Zlatá brada?

Odolá Angelika živým spomienkam a nečakanej prítomnosti svojho dávneho priateľa?

Obrázok Angelika a diabol

Angelika, grófka de Peyrac, definitívne preťala všetky zväzky, ktoré ju viazali s Francúzskom a kráľovským dvorom. S manželom a deťmi sa usadila na atlantickom pobreží Nového sveta, v krásnej prírode Akádie, ktorú dostal jej manžel ako léno.

Angelike však osud nedopraje chvíľu pokoja. Tentoraz jej do života zasiahne krutá vojvodkyňa Ambroisine de Maudribourg, ktorá aj so svojimi "kráľovskými devami" stroskotá pri brehoch Angelikinho domova.

Vojvodkyňa de Maudribourg vyniká nielen pôvabmi a vznešneným správaním, ale je aj vzdelaná a duchaplná a pokúša sa v spoločnosti oslniť. Zvlášť jej pritom záleží na grófovi dePeyrac.

Od príchodu tejto záhadnej vojvodkyne sa začínajú odohrávať rozličné nemilé a nevysvetliteľné udalosti, ktoré Angeliku vždy nejakým spôsobom ohrozujú. Vzťahy medzi Angelikou a vojvodkyňou sa neustále vyostrujú a vyústia do otvoreného boja, v ktorom ide o život...

Angelika si čoraz častejšie pripomína tajomnú predpoveď mníšky z Quebecu, že démon príde na jednorožcovi - bájnom zverovi, simbole čistoty a víťazstva.

Popri pútavom deji nám kniha Angelika a démon priblíži aj život prvých osadníkov dnešných spojených štátov, ich pionierskeho ducha, odhodlanie vybudovať si nový domov na zákade spravodlivých a čestných vzťahov medzi ľuďmi.

Obrázok Angelika a sprisahanie tieňov

Nepokojná Angelika! Aký bude jej osud v malom quebeckom mestečku? Zabudlo sa už vo Francúzsku na to,  že gróf de Peyrac bol odsúdený na smrť upálením a jeho žena, vzbúrenkyňa z Poitou, bola poznačená potupným znamením ľaliového kvetu? Lebo francúzsky kráľ vládne aj tu.

Ale Quebec, to je aj kraj, kde má veľkú moc jezuita, ktorý ich obidvoch nenávidí a tvrdí, že Angelika je výtvorom diabla.

Bude si vedieť Angelika, večne obklopená túžbou a nenávisťou, získať ľudí aj tu?

Navyše stretáva sa tu s človekom, ktorý bol kedysi, keď bola prenasledovaná, jej dobrodincom i ctiteľom..

Ako sa zachová k nej a k jej manželovi teraz, keď sa s ňou stretne ako kráľovský vyslanec a má o nich podávať  správy?

Obrázok Angelika a cesta do Quebecku

V slovenskom preklade vychádza už jedenásty diel Angeliky. Dobrodružno-historické čítanie o osudoch krásnej Francúzky je obľúbené nielen u nás, ale aj v iných krajinách/ 25 jazykov/.

Uprostred tvrdej kanadskej zimy zažíva Angelika tentoraz búrlivé premeny verejnej mienky o sebe a svojom manželovi. Po príchode do Quebecu sa záhadne stratí ich úhlavný nepriateľ, jezuitský páter Orgeval, no mienka kanadských duchovných sa prikloní na hrdinkinu stranu.

Popri napínavých stretnutiach s predstaviteľmi cirkvi stretáva sa tu Angelika i so zaujímavými postavami zo svojej minulosti, medzi nimi s vojvodom de Vivone, k ktorým kedysi prežila ľúbostnú epizódu, no usiluje sa o ňu aj kráľovský vyslanec Bardagne.

Ako sa Angelika dostane zo zamotanej siete osobných a spoločenských vzťahov a ako sa jej podarí uchrániť si pre seba Joffreya pred dotieravými quebeckými dámami, to všetko sa čitatelia dozvedia quebeckého spomienkového dielu.

V ceste do Quebecu sa totiž väčšmi ako v predošlých dieloch spomína.

Na svoje bývalé lásky si spomenie nielen Angelika a jej priateľky, ale aj jej synovia, ktorým Angelika celý život chýbala. No teraz sú všetci spolu a v studenej kanadskej zime ich hrejú hromničné sviečky i pekné city...

Obrázok Angelikino rozhodnutie

V ďalšom pokračovaní príbehov o Angelike sledujeme nové dobrodružstvá, ktoré prežíva ďaleko od rodného Poitou, v Quebecu. Tu v malebmom koloniálnom meste, kde našla s Joffreyom útočisko, mussí čeliť rôznym nástrahám. Nie sú to len bludy mocného jezuitu pátra d´Orgeval, že mladá žena je výtvorom démona, ale aj nechutné klebety, ktoré pobúria ľudí proti nej. Angelika si však za roky prežité v drsnej kanadskej prírode zvykla, že sprisahanie nie je jediným nebezpečenstvom, ktoré jej hrozí.

Dôkazom toho je i vojvoda Vivonne, schopný akýchkoľvek špinavostí, len aby získal Angelikino srdce i náklonnosť. Ako však pochopí najbližšie okolie jej náhle citové vzplanutie ku kráľovskému vyslancovi Nicolasovi de Bardagne?

Angelika s Joffreyom žijú blízko seba, a predsa myšlienkami tak veľmi vzdialení...

Po krátkom období šťastia markízu de Peyrac čaká priveľmi krutá skúška. Joffrey ju zradil! Podľahol žene, ktorá si ho dokázala pripútať tým, čo je ženskej bytosti najvlastnejšie - svojim šarmom.

Angelika po prvý raz zapochybuje o sebe, o svojej kráse. No musí konať!Alebo chce navždy stratiť svoju jedinú lásku?

Obrázok Angelika a cesta nádeje

Angelika konečne unikne svojmu úhlavnému  nepriateľovi pátrovi Orgevalovi, kráľ Ľudovít XIV. omilostí ju aj Joffreya, Peyrac získa veľký vplyv v Severnej Amerike, kde založil pevnosti Gouldsboro a Wapassu, no jezuita označí pred svojim skonom Angeliku vinnú za jeho smrť a ona nemá na výber - musí znovu bojovať...

No okrem toho zápasu podstúpi aj úporný boj o svoj život a životy svojich dvoch detí - lebo práve v tomto šťastnom trinástom dieli sa Angelike narodia dvojičky Raimon-Roger a Gloriandra. Spolu s nimi sa vracia do pevnosti Wapassu, kde kedysi po úspešnom úteku z LaRochelle zažila krásne chcvíle po Joffreyovom boku po ich dlhom vzájomnom odlúčení.

No cestou počas zastávky v Quebecu, sa dozvie všeličo nové, čo jej zaseje do srca semeno pochybností. Je naozaj mŕtva diablica Ambroisine? Čo ak za záhadných okolností ostala nažive, hoci si všetci mysleli že je pochovaná? Čo ak naďalej práve ona pokračuje v intrigách pátra Orgevala? A podobné pochybnosti nezmietajú iba Angelikou...

Opisy intríg a rodinného šťastia tvoria v tejto časti jeden z najkrajších a najpútavejších dielov Angeliky.

Obrázok Angelikino víťazstvo

Končia sa epizódy plné šľachetných citov, hrdinských skutkov, ale i intríg a záludných úskokov. Príbehy o Angelike sa završujú, uzatvára sa pred nami celý jej pohnutý život a verným čitateľom iste bude ľúto za príbehom samotným i za jeho bohatou a pestrou dekoráciou, za čipkami, šperkami a indiánskymi ozdobami, no pedovšetkým duševnými pohnutiami, aké mohli sledovať v toľkých zväzkoch manželov Golonovcov v slovenskom preklade.

V poslednom štrnástom diele sa odohrá všeličo neočakávané. Prekvapivé sú najme peripetie osudu pátra Orgevala, ale aj Ambroisiny, ktorí sa v rozprávaní opäť nečakane zjavia.

Wapassu vyhorí, zostane vyplienené a ruinách, ale v jeho popole nezanikne nič z toho, čo spoločne priniesli do Nového sveta.

Ako zápasí Angelika s krutou zimou sama s deťmi, ako rastú dvojičky Raimon-Roger a Gloriandra, aké útrapy musí podstúpiť Honorine, a predovšetkým ako sa všetci opäť stretnú, to všetko sa dočítame v poslednom, záverečnom zväzku Angeliky.

 

Náhľad fotografií zo zložky Angelika

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

pracovný názov

(Kristína, 21. 9. 2011 8:57)

pre 15. diel je "Kráľovstvo Francúzska"

pre Myru

(Kristína, 21. 9. 2011 8:56)

15. diel zatiaľ existuje len v autorkinej hlave :-) Podľa najčerstvejších informácií má stále k nemu len rozpísané poznámky, ale ten zámer s 15. dielom tu vždy bol a stále je. Ak budem vedieť niečo nové, napíšem.

Angelika 15 diel

(myra , 8. 9. 2011 10:09)

Prosím, dajte mi vedieť, ak niekto má!!! Ak vôbec existuje....
0918151329

Angelika 15

(myra, 8. 9. 2011 10:07)

Máte niekto knihu Angelika 15 diel? Ja mám všetky až po 14stku, no končí sa to tak nemastne a neslane, že som sama sklamaná a to je tam písané, že tento diel je posledný...to nie je možné!!! 14 dielov a takýto koniec???

Predám

(Žaneta, 29. 6. 2011 7:53)

Predám prvých 5-časti Angeliky, mám úplne najstaršie vydanie, a musím povedať, že sa vôbec navyrovná tým novším, sú to najpútavejšie knihy aké som kedy čítala kontakt 0903 241 836

tel.č.

(Adriana, 15. 1. 2011 20:35)

Zabudla som, ak máte a chcete predať, volajte na č. 0905775208

Zháňam posledné časti

(Adriana, 15. 1. 2011 20:33)

Prosím, môže mi niekto pomôcť, zháňam z Angeliky časti 12, 13, 14. Nevedela som, že je ich toľko, teraz čítam jedenástu a úplne som tomu prepadla. Prosím, ozvite sa, kto máte. Kúpim. Ďakujem

pomoc

(martina, 12. 11. 2010 21:18)

nevite mi nekdo poradit kde by se dali sehnat pres internet knihy angelika 9,10 rok vydani 1992 pak 11,12 a 13 rok vydani 1993 a ta posledni 14 s rokem vydani 1994? schanim je pro babicku tech prvnich 8 ma a strasne moc by chtela tu serii celou.jsou ve slovenskem jazyce a muji stejny prebal jako je tady vyfoceny.diky za jakekoliv info

Angelika

(Jožka, 30. 10. 2010 16:46)

Ja som knihy "Angelika" zatiaľ nečítala , no mam všetke časti na DVD a veľmi sa mi to páči.......aj ked v niektoré scény , aspoň vo filme mi pripadajú trošičku nudné:)

Dakujem Vam, Kristina

(Martina, 6. 5. 2010 17:38)

Dakujem za info, ste zlata :-) Dakujem aj autorke tychto resersi o vsetkych dieloch angeliky :-)

Pre Mariannu M.

(Kristína, 29. 3. 2010 19:04)

14. diel je ZATIAĽ posledný, a vyšiel aj u nás. Anne Golon teraz nanovo prepisuje všetky knihy, pretože pôvodné vydanie bolo skrátené. Má výjsť ešte kniha Kráľovstvo Francúzska, teda predpokladám, že sa Angelika vráti do Francúzska. Avšak vzhľadom na vek autorky (87 rokov?) nepredpokladám, že sa ho niekedy dočkáme :-) Nové vydanie, ktoré vydáva český Fragment, je rozšírené a niekedy aj dosť pozmenené. Prvý diel má teraz štyri diely. Hlavne pokiaľ ide o kráľovu svadbu, Anne o nej napísala samostanú knihu, viac - menej historickú štúdiu. Ja preferujem pôvodné vydanie.

Zaujímavé

(Marianna M. , 16. 3. 2010 0:34)

Vždy som mala pocit, že 14 nie je posledná, práve dnes sme o tom s manželom hovorili a tu sa dozvedám, že ju u nás len nevydali, tak sa mám na čo tešiť. V tom novom vydaní sa niečo zásadné mení alebo ako to je?

Angelika

(Adrika, 14. 9. 2009 21:57)

..keď som mala 14rokov,zomrel mi ocino a vtedy sa mi doszala do ruky sága o Angelike..pomohla mi uniknúť z tvrdej reality dospievania a sprevádza ma celým mojím životom..nech si každý vraví čo sa mu páči-má sľobodnú voľbu,ale pre mňa je pevne spätá s neľahkým obdobím..a je tomu už dvadsať rokov čo ma sprevádza a už navždy bude..

skvele citanie

(Marika, 6. 9. 2009 17:10)

Ja na Angeliku nedam dopustit, skvele opisy, historia ako aj pribeh. Mne sa praveze pacia tie diely, ked je v Novom Svete. Chýba mi však diel 13 a 14, neviete mi niekto pomôcť, kde sa dajú kúpiť? Tiež zo stranky Anne Golon viem, že je napísaný aj posledny 15 diel, tak dufam, že si ho raz budem moct precitat.

Angelika nie je červená knižnica

(Kristína, 10. 8. 2009 17:40)

a mrzia ma komentáre tých, ktorí ju za ňu pokladajú a potom sú sklamaní, keď ponúka oveľa viac ako len zamilovaný príbeh. Je tam kus histórie, výborne spracovanej, Anne Golon si to naozaj poriadne naštudovala, zemepis sa naučíte tiež. Dostanete dávku dobrodružstva, psychológie, mystiky, mágie, očarenia prírodou, ale aj filozofie, náboženstva a prírodných vied. Tí, ktorí poznajú Angeliku len z filmov, budú knihou zrejme sklamaní. Ale ak máte chuť na čosi viac ako romantiku, chuť na niečo v štýle Krásnej Catherine od Juliette Benzoni, je Angelika pre vás. Skúste www.angelique.cz a pridajte sa k fanúšikom :-)

pomooc

(lucia, 29. 7. 2009 15:10)

Prosím vás o pomoc Angeliku mam len do 11 a chcela by som kúpiť aj ostatne ale neviem gde prosím napíšte .

Knihy

(Edi, 17. 7. 2009 8:11)

Uz su predane. Dakujem

Knihy Angelika

(Edi, 13. 11. 2008 19:17)

Ponúkam na predaj knihy Angelika 1 až 11.
http://www.inzercia.sk/inzerat-ACB7280-predam-knihy-angelika-1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11/#

Kontakt: gentleman.g@azet.sk

Bazar

(Lenka, 4. 11. 2008 13:51)

Prvých osem dielov má na predaj pani na mimibazari
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4294848

séria

(knihovnica, 31. 10. 2008 2:08)

Ahoj Jarka,
celú sériu je možné zakúpiť už len po bazároch. Sama som ju tam niekoľko krát videla. Ak na ňu narazím, nechám ti odkaz na tejto stránke, ale podľa mňa od 7-14 už nestoja za nič. Nie je to ani zďaleka také dobré čítanie, ako tie prvé diely. A to je Angelika moja obľúbenkyňa! V každom prípade v Čechách začína vychádzať nové rozšírené vydanie, takže sa bude dať kúpiť možno aj celá séria.