Choď na obsah Choď na menu
 


Gričská séria

 

Obrázok

Marija Jurič Zagorka

Nové vydanie:

Gričská čarodejnica

Nové vydanie je rozdelené do 8 dielov:

  1. Tajemství krvavého mostu I.
  2. Tajemství krvavého mostu II.
  3. Komtesa Nera
  4. Kladivo na čarodejnice
  5. Sokyně Marie Terezie I.
  6. Sokyně Marie Terezie II.
  7. Dcera Marie Terezie
  8. Vzpurník na truně

 

Obrázok

Obrázok Obrázok Tajemství Krvavého mostu I. II.

V Záhrebe na Griči je v noci pod Krvavým mostom nájdená mrtvola magnáta zabaleného v modrom plášti so srdcom prepichnutým zlatou ihlou a priloženým pergamenom s nápisom:

 " Ty si prvý z deviatich, ktorí majú byť potrestaný, a osem Tvojich druhov Ťa bude následovať."
 Barónka Lehotská má na každom prste najmenej 10 nápadníkov, ktorí by pre ňu urobili čokoľvek. Napriek tomu žije sama a rada chodí do spoločnosti - preto príjma do neobvyklej služby chudobné dievča Stanku, pod podmienkou, že bude predstierať, že je muž - Stanko, jej údajný synovec.
 Stanko sa stane najlepším priateľom grófa Meška - to sa barónke hodí, pretože Meško sa jej nielen páči, ale má i obrovský majetok.
 Meško obviňuje baróna Makara, že pred 15 rokmi zabil svoju ženu Giuliu. Podarí sa barónke Lehotskej vlákať Meška do svojich sieti? Ako dlho vydrží Stanka predstierať, že je muž? Kto je v skutočnosti Giulia?
 A hlavne: kto a prečo vraždí a zhadzuje mrtvoly z Krvavého mostu do rieky? Vyplní svoju krutú hrozbu?

 Obrázok Komtesa Nera III.

 Druhý díl historické ságy je věnovaný dobrodružstvím mladé a krásné chorvatské komtesy v době panování císařovny Marie Terezie. Autorka sleduje v rámci historických událostí 18. století, kdy v Chorvatsku vrcholí jezuitské procesy a upalování čarodějnic, životní příběh osiřelé komtesy, které tragický osud rodičů prozradí na smrtelné posteli její babička.

Dívka, která přitahuje všechny muže a odmítá všechny nápadníky, zasvětí svůj život pomstě. Netají se svými osvícenými názory, až se nakonec ocitne na hranici jako jedna z obviněných čarodějnic. Nečekaná záchrana přijde v poslední chvíli a dívčin osvoboditel, kapitán Siniša Vojkffy, se stane zároveň pomocníkem při pátrání po vrahu její matky.

 Obrázok Kladivo na čarodejnice IV.

 

Romantický milostný příběh z 18. století o ženě, která je obžalovaná z čarodějnictví, je třetí částí dobrodružného historického cyklu. Děj se odehrává v Chorvatsku a jeho hrdiny jsou krásná komtesa Nera a mladý hrabě Siniša, oba s pohnutou minulostí. Dívka si znepřátelí okolí nejen svou krásou, ale i statečností, s níž čelí jezuitským procesům. Nepřáteli této dvojice jsou příslušníci místní šlechty i císařského dvora stejně, jako prostí lidé, kteří pod vlivem kněží pověrám o čarodějnicích věří. Když mladá dvojice překoná spleť intrik, pronásledování a nenávisti a zdá se, že nebezpečí je zažehnáno, dochází v závěru románu k únosu krásné komtesy.

Gričská čarodějnice V. Sokyně Marie Terezie

 

 Krásnou Neru připoutá císařovna Marie Terezie k službě u vídeňského  Obrázok dvora, aby pomocí jejího půvabu přemohla svou sokyni, milenku císaře Františka Štěpána Vilmu Auerspergovou. Rozehraje svou hru s mistrnou bezohledností, ale ani Vilma nelení a do protiofenzivy zapřáhne i zárodky černých neštovic... Druhou frontu otevře následník trůnu Josef - proti temnému vlivu jezuitů. Habsburský dvůr opanují intriky a - smrt.
 

 

Gričská čarodějnice V. Dcera Marie Terezie

 
 
Obrázok Láska ve všech podobách, rafinované intriky, pestrý život chorvatské šlechty i rakousko-uherského císařského dvora za dob vlády Marie Terezie. Středem pátého dílu románu Gričská čarodějnice je sílící roztržka mezi osvíceným následníkem trůnu Josefem a jeho absolutisticky panující matkou, ovládanou kněžími a intriky princezny Amélie, jedné z dcer Marie Terezie. Princezna, která se právě stala vévodkyní parmskou, tvrdě bojuje o své místo na slunci a její boj o moc je provázen řadou dramatických a záhadných událostí. Navíc se v tomto díle objevuje znovu vrah devíti šlechticů od záhřebského Krvavého mostu.

 

 

Obrázok

Dvorská kamarila

Obrázok Láska ve všech podobách, rafinované intriky a tajemné, nevysvětlitelné příhody.
 
Romantický příběh, psaný na základě autentických dokumentů a svědectví pamětníků o hrůzách jezuitských procesů s údajnými čarodějnicemi

 

 

 

 

Vzpurník na truně

Stará verzia tejto série: Prečítajte si v rubrike Najkrajšie knihy : Gričská čarodejnica

 Obrázok

 Obrázok

Obrázok Obrázok Ostatné časti doplním súbežne, ako budú vychádzať.

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Marija Jurič Zagorka

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zagorka

(Magda, 29. 10. 2009 15:31)

Od Zagorky mam knihy GORDANA ma asi 24 alebo 25 dielov a je fakt dobra

Re: Zagorka

(maria , 15. 8. 2016 9:33)

Dobrý deň.ja mám všetky diely okrem 18,22 a 23.nedarí sa mi to zohnať.Už dva krát som zareagovala neskoro .Keď Vy máte všetky neviete poradiť ako sa k tomu dostať alebo nemáte niekoho kto by to chcel predať?Ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň.M.N.

Re: Zagorka

(Jana Galléeová, 25. 6. 2020 19:47)

Mám záujem o knihy Gordana od 3 až po koniec.

Monike

(knihovnica, 29. 8. 2009 11:53)

Nech ťa nemýlia tie názvy - je to len nové vydanie a inak 400 stranová kniha ( pôv. Spolok diablov) je znovu vydaná ako dve knihy... pod roznymi názvami a tak to pokračuje...

Re: Monike

(Monika, 5. 6. 2013 17:47)

Takže to je to isté? Len je to rozdelené do viacerých kníh?

moje naj

(pavol machala, 5. 1. 2013 3:46)

toto dielo je jedno z najuzasnejsich diel ake som kedy cital k tomuto dielu sa pravidelne vraciam ked som smutny a vzdy ma to vzpruzi a da mi novu silu stale tu knihu nosim zo sebou.dakujem pani spisovatelke ze otvorila cestu do zivota.ja mam 40rokov a moje deti pocuvaju tento pribech miesto rozpravok a maju ju radi.uzasne spracovany dej grof mesko stanka baronka lehotska grofka nera a jej sinisa neviem vyjadrit svoje city k tejto stvorknihe ak to tak smiem nazvat.sklanam sa pred tymto dielom.pre mna je dielo gricska carodejnica vzacnejsie ako obraz mony lizy,pretoze urobilo na mna velky dojem koli vernej a nekonecnej laske dvoch nevinnych mladych ludi zmietanych dejom svojho bezohladneho oklia.tuto knihu mi posunula maja mama ktora milovala knihy.

Otcova srdcovka

(Lubica, 27. 12. 2011 12:13)

Ja som zdedila po mojom otcovi vasen ku kniham a on miloval knihy GRICSKA CARODEJNICA po jeho smrti som ich citala uz nespocetne krat a prirastli mi strasne k srdcu su plne vasne, lasky a aj skutocnosti a preto mam tie knihy uz 20rokov a stale ich citam i ked moj ocko tu uz nie je viac ako 16rokov. ODPORUCAM JU KAZDEMU KTO RAD CITA PRIBEHY ZO ZIVOTA!!!

Gričská čarodejnica

(Marcela Čarna, 25. 12. 2011 17:08)

Gričsku čarodejnicu dostať kupiť v Phanta rei ale v češtine,neviem prečo sa vydava na slovensku po česky,mne osobne sa veľmi zle číta v češtine,ale ináč knoha je bombastivká.

odkaz na výborné knihy

(Eva, 2. 12. 2011 21:25)

Gričská čarodějnice mě též zaujala,vztah Siniši a Nery obohacuje dodnes i mé manželství.Chci se zmínit o knize Margaret Mitchell Jih proti Severu, která je podle mě nejkrásnější romantickou knihou.Jo, Zagorce se bohužel nedají věřir historická fakta, ono to s Marií Terezií nebylo tak černé a s Josefem tak bílé, nemluvě o Jezuitech...

Gordana

(Peťa, 24. 5. 2011 13:43)

Neviete mi poradiť kde by som mohla zohnať Gordanu, diel 18 a 23?

Inak, súhlasím s Vami. Úžasná spisovateľka. Keď čítam jej knihy doslava sa prenesiem priamo do deja.

siniša

(biagota, 3. 4. 2011 23:41)

Skvělé knihy! Mám Marii Juričovou Zagorku velice ráda. Podnikla jsem kvůli ní dokonce jisté historické pátrání a zjistila, že generál Vojkffy opravdu existoval!!! Jmenoval se Sigismund... Siniša by mohla být zdomácnělá forma... a zemřel roku 1792. Vyznamenal se za sedmileté války a byl za své zásluhy povýšen do hraběcího stavu. O jeho ženě jsem dosud nic nezjistila. Zrovna tak jsem nenašla žádný autentický portrét... takže mi nezbývá, než si představovat, že byl právě tak krásný, jak ho MJZ popisuje :-))

naj kniha

(Zuzka, 8. 3. 2011 0:25)

proste najlepsia spisovatelka na svete.zamilovala som ju,odporucam kazdemu

Plamene inkvizície

(Linda, 27. 1. 2011 11:50)

Ahojte, táto kniha je úplná bomba.....Bojim sa, že je to najlepšia kniha, akú som kedy čítala, a to som už prečítala dosť. Zamilovala som sa do nej, a teraz neviem čo bez nej....Verím tomu príbehu akoby bol skutočný.....

odporucam vsetkym citatelok a citatelkam

(Janka, 27. 12. 2010 15:31)

Ahojte ...uplne s vami suhlasim ja som citala vsetky knihy od m.j.zagorky a lepsie som necitala asi nikdy su nadherne a napisane doslova srdcom ..odporucam vsetkym citatelom

...

(zdena, 11. 12. 2010 19:55)

Maria Jurič Zagorka napsala ještě tyto knihy:Kňažná z Petrinskej ulice
Cisárova špiónka 1-2
Kameň na cestě
Slavonsky rytier 1-2
Plamene inkvizície 1-2
Jadranka 1-4

shanim knihy

(zdena, 11. 12. 2010 19:51)

Zhánim knihy Gordana chybí mi 8 až 23díl nemůže někdo pomoc?

jej diela

(Zagorka, 4. 10. 2010 22:37)

neviem či poznáte:
Plamene inkvizície - odporúčam všetkým, ktorí radí čítajú historické romány.

dotaz

(Klára, 24. 8. 2010 23:39)

Ahoj, mám dotaz ohledně autorky Mariji Zagorky. Chtěla bych vědět co napsala ještě kromě gričské čarodějnice a gordany. Gričskou čarodějnici jsem přečetla a bylo to super teď čtu gordanu a taky se mi líbí. Nevíte také ještě kolik dílů Gordana má? Jsem u Neapol je krásná a v knihovně mají ještě jeden díl, nejsou ještě další? dík za odpověď

Gordana

(Pajarka, 16. 6. 2010 11:00)

Nemôžem zohnať 22 a 23 časť Gordany,vie mi niekto pomôcť?

gričska čarodejnica

(nika, 15. 2. 2010 18:13)

su to najlepšie knihy ake môžu existovať