Choď na obsah Choď na menu
 


Jednorožec

Valérie Alma-Marie

 

Série La licorne et les 3 couronnes
La Licorne et les 3 Couronnes 1ère partie Tome 1
La Licorne et les 3 Couronnes 2ème partie Tome 2
Le Griffon de Pavie 1ère partie Tome 3
Le Griffon de Pavie 2ème partie Tome 4
Sur Ordre du Roy Tome 5
La Cavalière à la Dague d'argent Tome 6
Le joyau du corsaire Tome 7
Le boucher d'hermannstadt Tome 8

Jednorožec

 

Obrázok

Mladučká Camille sa nečakane dozvie, že je vnučkou kráľa. Jej otec, korunný princ, sa stal obeťou sprisahania.

Aj Camille hrozí nebezpečenstvo, pred ktrým ju má ochrániť šarmantný dôstojník Philippe D´Ambremont.

 

 

 

Obrázok
Camille žije pod ochranou kráľa, no tajne sa usiluje odhaliť sprisahancov, ktorí majú na svedomí smrť jej rodičov.

Neraz sa ocitne v ohrození života, no našťastie má po boku odvážneho Philippa, ktorý nebojácne čelí nástrahám.

Mladí ľudia sa do seba zaľúbia, no v rozhodujúcej chvíli dá Camille prednosť vyšším záujmom - záujmom kráľovstva.

 

Obrázok Kráľ Viktor Savojský si vzal do hlavy, že na piemontsko-sardínsky trón po ňom zasadne jeho vnučka, na dvore známa pod nepravým menom Camille de Barsempierre. Časť šľachty sa však nemôže zmieriť s predstavou, že by im mala vládnuť žena.

Ani Camille nie je veľmi nadšená touto perspektívou. Osud sa k nej nespráva veľmi láskavo: pekný Philippe d´Ambremont na ňu zanevrel a zloduch, čo pripravil o život jej rodičov, teraz prenasleduje aj ju. V zlých snoch ju máta temná predtucha v podobe bájneho vtáka grifa...

Statočnú princeznú čakajú neľahké skúšky. Bude potrebovať pomoc tajomnej bylinkárky a zvodného korzára, aby z nich vyšla víťazne...

 

Obrázok Cesty Philippa d´Ambremonta a princeznej Camille sa opäť rozchádzajú. Philippe odchádza ako kráľovský guvernér na Sardíniu a Camille vstupuje do kráľovských diplomatických služieb. Po príchode do Tripolisu spoznáva čaro Orientu, no aj tu na jej život striehnu úkladní vrahovia.

V poslednej chvíli ju vyslobodí neznámy záchranca, z ktorého sa vykľuje Philippe.

V prekrásnych vezírových záhradách takmer podľahnú svojej láske.

Neskôr, keď je Philippe ťažko ranený v boji proti Turkom, Camille využije svoje liečiteľské schopnosti a vrátimu život...

 

 

Obrázok Po návrate do turína sa Camille s Philippom dozvedajú, že Viktor Amadeus uvoľnil trón synovi Karolovi Emanuelovi. Princeznej spadne z pliec dedičské bremeno a zdá sa, že už jej nič nestojí v ceste za šťastím.

Dvojica sa však stane obeťou dvorných intríg. Philippa obvinia z vlastizrady a Camille zburcuje bratov Ružového kríža, aby mu pomohli utiecť z Turína.

Vo Viedni ho príjme s otvoreným náručím šľachetný princ Eugen a poverí ho neľahkou funkciou hlavného veliteľa Temešvárskeho banátu.

Camille sa vydá do ďalekých končín za svojím milým...

 

 

 

Obrázok Camille dostane znepokojujúci list od Karola Emanuela, že jej starý otec Viktor Amadeus sa pomiatol na rozume. Uverí klebete, že ju Philippe podvádza z grófklou Améliou de Fassbech.

V zúfalstve sa nalodí na fregatu korzára Justína a padne do zajatia. Šejk Al Hazem jej napokon vráti slobodu, ale Philippe ju privíta ako oklamanýmanžel a v návale zlosti ju len-len nezaškrtí.

Zdesená Camille pred ním uniká na splašenom koni a po páde stráca vedomie.

KeĎ sa preberie z mdlôb, dozvedá sa, že uviazla v pazúroch Hermannstadského Mäsiara...

 

 

Tak tomu sa hovorí skutočne poriadna sága. Nájdete v nej všetko!!!

Camille bola skutočný Dartagnan v sukniach a nekonečný ľúbostný príbeh takmer ako Angelika.

Napriek tomu sa mi táto séria páčila, hoci dnes ju už len ťažko zoženiete. Vydaná bola v 1997 roku v Ikare a zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že sa chystá dotlač. Na to je mnoho ďalších oveľa lepších príbehov.

Na tú dobu, keď ich veľmi nebolo, však bol skutočne jedinečný...

Ako som sa dozvedela, séria Jednorožca má naozaj 8 častí, hore v úvode ich doplňujem v originále a pre tých pátračov, ktorí chcú vedieť viac, pozrite si oficiálnu stránku Valerie Alma Marie avšak vo francúžtine, no nie je tam toho veľa...

 Obrázok   

 

 

 

 

 

 

 

 

Na doplnenie pre Jarku. Príbeh skončil dobre, hoci do posledných strán nebolo celkom jasné, či sa Camile vráti k Filipovi, ktorý sa už v 5 dieli stal konečne jej manželom, hoci taktiež za kurióznych okolností.

V poslednej 6 časti Camile skutočne odchádza na dvor svojho bratranca, kde sa dozvedá, že jej milovaný starý otec zošalel. Avšak Camile podozrieva nového kráľa, v prospech ktorého sa vzadala nástupníctva na tŕon, strého kráľa nechal zatvoriť. Keď starý otec zomrel, Camile dostáva správu, že jej manžel, Filip ju podvádza. Vracia sa teda do Temešváru a tam uvidí prílišnú milotu Filipa voči krásnej mladej žene. Bez toho, aby mu dala možnosť vysvetliť jej to, uteká a nalodí sa na loď  korzára Justína.

Keď ich zajme šejk Al Hazem, spočiatku Camile berie ako ženu - krásnu schránku bez vlastného rozumu, ale Camile mu dokáže, že je rovnako schopná ako muž a zachráni mu život. Hoci sa do nej šejk zamiluje, nechá ju odísť aj s celou posádkou, pretože svojim postojom ženy-bojovníka úplne zmení pohľad na život.

Camile sa vracia domov, za Filipom, ale ten v záchvate strašnej zúrivosti, ju takmer uškrtí.    /doslova/  a  princezná hnaná šialeným strachom  uniká za Temešváru, pri páde z koňa  stratí vedomie a  pamäť.  Preberá sa v tábore  šialeného  Mäsiara.

Lenže nie je všetko tak, ako sa spočiatku zdalo. Mäsiar - Alex Károlyi, šľachtic obvinený z vraždy, ktorú nespáchal, žije ako vyhnanec a lúpežník s bandou najvernejších. Medzi nimi Camile zisťuje, že Alex je nielen vynikajúci vojak, organizátor a pán, ale aj jemný a úprimný človek. Keďže si Camile  nepamätá na svoju minulosť, zaľúbi sa doňho.

Ale šľachtic via, že Camile, ktorú pozná pod menom Clare, ho nikdy nemôže skutočne milovať, pokiaľ nemá jasno vo svojej mysli.

Vyberá sa teda pátrať po niekom, komu sa táto nádherná a múdra žena  stratila, až napokon nájde  Temešvárského  bána Filipa a vráti mu ju.

Lenže Camile, len čo sa jej v hlave vyjasní nechce len tak opustiť Alexa, ktorého mala rada, a zároveň sa bojí a desí svojho manžela, mysliac na to, čo jej urobil...

Odpustí mu nakoniec hrdá Savojská princezná? Myslím, že to už v týchto knihách takto býva...

Dúfam, že som uspokojivo odpovedala na otázku... Držím palce, aby si sa k nej dostala...

 

Náhľad fotografií zo zložky Jednorožec

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Osem dielov v šiestich?

(Kristína, 25. 7. 2009 12:22)

Hm, pozrela som si názvy originálu, a zdá sa mi, že tých dielov predsa len bolo šesť, len tie prvé dva boli rozdelené na dve časti. Som presvedčená, že určite došlo k skracovaniu, aby to takto napchali, ale preložili určite všetky. Mne sa to celom páčilo, aj keď to občas bolo strašne rýchle. Asi to spôsobilo to skracovanie. Keby niekto chcel požičať, mám doma :-)

Jednorozec

(Mima, 9. 6. 2009 14:54)

Celu seriu som precitala, ako som sa dozvedala ze ich je 6. citala som ju uz niekolko krat a vzdy sa k nej rada vraciam uz len z romantickeho a historickeho dovodu. ako kazdy pribeh aj tento sa skonci stastne, Camile sa vrati k Filipovi a povie mu ze s nim caka dieťa :o)

Ahoj!

(Janka, 1. 6. 2009 16:27)

Ahoj Laura,
jedna teta čo poznám má myslím všetky kto vie možno by ti požičala;-) ľudia ja som 3 diely prečítala za veľmi krátky čas a veľmi ma to pohltilo a zistila som si na Internete niečo o skutočnej minulosti Savojska a dosť sa zhoduje:-) Aj preto sa mi vlastne páčila táto zatiaľ nedočítana séria...

super knihy

(katka, 26. 3. 2009 16:14)

prvykrat som sa k tymto kniham dostala asi pred 10 rokmi v kniznici, tak ma pohltili, ze som si ich este vsetky odznova precitala, samozrejme po nejakom case. Ubehlo niekolko rokov a opat som si ich musela precitat. :)) este stale ich mam v pamati, to svadci o tom, ze su naozaj super. :) Asi pred rokom som ich kupila na internetovom bazari, tak som sa vytesovala. som velmi rada, ze ich mam doma, urcite sa k nim este vratim.... :))

Jednorožec 5

(knihovnica, 31. 1. 2009 15:00)

ahoj Laura,
ak nemôžeš zohnať ten 5 diel, napíš mi na mail. Nejako sa dohodneme...
Jana

Ahoj!

(Laura, 10. 1. 2009 18:42)

Ďakujem Ti za doplnenie. 6 diel som však už zohnala no 5 sa mi nepodarilo. Zistila som však, že na Slovensku vmestili osem dielov do šiestich a tak vlastne preložili všetky diely iba v skrátenej verzii. Prepáč že Ťa znovu obťažujem, ale zvedavosť mi nedá. Nemohla by si mi napísať za akých okolností sa Camille s Philipem zosobášia?

koniec

(knihovnica, 29. 10. 2008 5:43)

Ahoj Laura.
Tie knihy som čítala v roku keď vyšli, to je už poriadne dávno. Načítam si ich však znova, a potom napíšem o tom viac. Aspoň o konci...
Je mi ľúto, že si ich nezohnala. Je to naozaj pekná séria

Ahojte!

(Laura!, 28. 10. 2008 19:51)

Tie knihy som zháňala, no zatiaľ sa mi to nepodarilo. Môžete mi napísať ako sa to aspoň celé skončilo? Bola by som veľmi rada.Ďakujem

Ahojte!

(Laura, 16. 10. 2008 20:22)

Ďakujem za radu. Dozvedela som sa že vo francužštine bolo vydaných sedem alebo osem dielov. Prosím Vás nevie mi niekto povedať ako sa to nakoniec celé skončilo? Myslím si, že keď posledné diely nevydali doteraz, už ich na Slovensku nevydajú.

Jednorožec

(knihovnica, 10. 10. 2008 6:27)

Ahoj Laura.
Naposledy som ju videla na tejto adrese
Predám, darujem knihu(y) - 9 január, 2008 - 01:16
Predám knihy od Meagan McKinneyovej - Krásna ako ruža, Záhadná vdova, cena 170 sk/ks, Zamatová pieseň od Deveraux - 200sk, Jednorožec od Valerie Alma - Marie, 1. a 5. diel, cena 100sk/ks
E-mail: alien007@szm.sk
http://www.enigma.sk/inzercia/antikvariat/predam?page=10
Taktiež viem, že ak ju vlastní čo i len jedna knižnica, požičajú si ju medzi sebou, skús...
Inak je už veľmi veľký problém nájsť celú sériu alebo len časti...
Jana

Ahojte!

(Laura, 9. 10. 2008 18:52)

Táto séria sa mi veľmi páčila, ale žiaľ mám iba prvé 4 knihy. Veľmi rada by som si však prečítala aj ostatná dve. Ak viete kde a ako sa dajú zohnať napíšte sem prosím. Ďakujem