Choď na obsah Choď na menu
 


Trilógia: Medzi nebom a zemou...

Kay HOOPER

MEDZI NEBOM A ZEMOU...

MAGGIE / NELL / ISABEL

Vydavateľstvo: WIST

Obrázok

 

 

MAGGIE (2004)

TOUCHING EVIL (2001)

Obrázok ANOTÁCIA:

Medzi nebom a zemou jestvujú veci, ktoré sa vymykajú ľudskému chápaniu... 

Maggie Barnesová dostala od osudu do vienka výnimočnú schopnosť vcítiť sa do kože iných ľudí. Jej empatiu, predstavivosť a umelecký talent využíva polícia pri pátraní po páchateľoch trestných činov, pretože na základe výpovedí obetí dokáže nakresliť ich verné portréty.

Pri vyšetrovaní série únosov však musí Maggie rozlúsknuť naozaj tvrdý oriešok. Obete týchto zločinov totiž nie sú schopné opísať útočníka, pretože si dáva veľký pozor,
aby ho nemohli podľa ničoho identifikovať.

Vyšetrovateľom pomáha aj John Garrett, brat jednej z obetí. V priebehu niekoľkých dní sa medzi ním, neveriacim Tomášom, a Maggie napriek dramatickým okolnostiam zrodí nežný cit.

Obrázok

 

 

NELL (2004)

WHISPER OF EVIL (2002)

Obrázok ANOTÁCIA:

Hladinu pokojného mestečka s príznačným názvom Silence rozvíri séria záhadných vrážd, ktorých obeťami sú výlučne muži. Navonok sa zdalo, že ide o bezúhonných občanov, ale až po ich smrti vyšlo najavo, že všetci – okrem jedného z nich – viedli dvojaký život a mali svoje temné tajomstvá. Vyšetrovania sa ujme šerif Ethan Cole.

V tom čase sa po dvanástich rokoch do rodného mesta vracia Nell Callagherová, aby po smrti svojho otca usporiadala záležitosti okolo dedičstva. Po príchode sa stretne s Maxom Tannerom, svojou bývalou láskou, ktorého kedysi opustila, keď bez vysvetlenia ušla z domova. Čoskoro vysvitne, že Nellin návrat do mestečka mal aj iný dôvod. Pre svoje výnimočné schopnosti je vyslaná do Silence ako expertka FBI, aby pomohla pri pátraní po záhadnom vrahovi.

Zároveň s prešetrovaním minulosti obetí sa Nell vyrovnáva so svojou pohnutou minulosťou, v čom jej veľmi ochotne pomáha Max...

Obrázok

 

 

ISABEL (2004)

SENSE OF EVIL (2003)

Obrázok ANOTÁCIA:

Obyvateľov malého mesta v Južnej Karolíne, v ktorom sa doposiaľ neudialo nič, čo by vzbudilo záujem médií, vydesí séria brutálnych vrážd. Obete majú veľa spoločného – sú to mladé, príťažlivé, inteligentné a aj ambiciózne ženy. A všetky do jednej sú blondíny.

Šéf miestnej polície Rafe Sullivan sa usiluje vypátrať vraha, skôr než zaútočí na ďalšiu obeť, lenže nemá jedinú stopu. Keď mu FBI pošle výpomoc, zaskočí ho, že agentkou je atraktívna žena – Isabel Adamsová.

Hoci Rafe spočiatku pochybuje o Isabeliných vyšetrovateľských schopnostiach, čoskoro sa presvedčí o opaku.

Príťažlivá blondína je totiž obdarená šiestym zmyslom... Isabel si postupne uvedomí, že Rafov štít lásky je silnejší než jej výnimočné schopnosti, ktoré ju doposiaľ nielen chránili pred Zlom, ale jej aj bránili podľahnúť citom.

Zašla však priďaleko, takže cúvnuť už nemôže.

Obrázok

 

 

 Nuž nie je romantika ako romantika... Kolekcia troch románov "Medzi nebom a zemou" v sebe skrýva i dobrú detektívku a navyše s prvkami fantastiky.

Vo všetkých troch knihách sú hlavnými hrdinkami ženy so zvláštnymi - parapsychologickými schopnosťami:

- Maggie: je empatička, ktorá z rozprávania obetí dokáže nakresliť portrét páchateľa,

- Nell: niekedy vidí  minulosť alebo budúcnosť, vníma energiu z miestnosti

- Isabel: je jasnovidka, je obdarená šiestym zmyslom.

Všetky tri predstaviteľky využívajú tieto svoje schopnosti pri pátraní po zločincoch.

Ja si nemôžem pomôcť, ale mne sa tieto príbehy páčili veľmi, a to i napriek tomu, že v nich figurovali prvky science-fiction. Kay Hooper príbehy spracovala naozaj majstrovsky, občas som z čítania mala zimomriavky... 

Kto hľadá výlučne sladký príbeh lásky, nech si radšej prečíta niečo iné. Kto má rád i nejaké to vzrušenie a napätie, vrelo odporúčam - je to výborné čítanie pre romantické policajtky 

Ja dávam vysoké hodnotenie: 

Spracovala Elen

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.