Choď na obsah Choď na menu
 


Scoundrels

Loretta Chase

Scoundrels

Obrázok

anglický názov a voľný preklad do slovenčiny

odohráva sa v roku

odohráva sa kde

hlavní hrdinovia

 

 

 

 

 

 

 

 

1. The Lion's Daughter

1818-1819

Albánsko-Taliansko-

Esme Brentmor

 

Dcéra Leva

 

Anglicko

Varian St. George,

 

 

 

 

barón Edenmont

 

2. Captives of the Night

1819-1828-

Taliansko-Francúzsko-

Leila Beaumont

 

Zajatci noci

1829

Anglicko

Alexis Delavenne,

 

 

 

 

gróf d'Esmond

 

3. Lord of Scoundrels

jar 1828

Francúzsko- Anglicko

Jessica Trent

 

Kráľ darebákov

 

 

Sebastian Ballister,

 

 

 

 

markíz z Dainu

 

4. A Mad Earl's Bride

jar 1828

Anglicko

Gwendolyn Adams

 

(zo zbierky Three

 

 

Dorian Camoys,

 

Weddings And A Kiss)

 

gróf z Rawnsley

 

Nevesta šialeného

 

 

 

 

grófa

 

 

 

 

5. The Last Hellion

jeseň 1828

Anglicko

Lydia Grenville

 

Posledný nespratník

 

 

Vere Mallory,

 

 

 

 

vojvoda z Ainswoodu

 

 

Obrázok

Ak niekedy výjdu na Slovensku alebo v Česku všetky knihy z tejto voľnej série, ktorú napísala americká autorka Loretta Chase, alebo sa ich rozhodnete čítať v anglickom originále, tu je pár poznámok, aby ste neboli zmätení chronologickým poradím týchto príbehov.

     Treba poznamenať, že v rámci tejto série sú ešte dve „minisérie“: knihy č. 3 až č. 5 môžte čítať bez toho, že by ste čítali prvé dve. A zase hlavní hrdinovia z knihy č. 1 sa už v posledných troch vôbec nespomínajú. Jeden minicelok teda tvoria knihy č. 1 a č. 2, a druhý č. 3 až č. 5.

Ak chcete čítať celú sériu, môžte ju čítať v poradí, v akom ju L. Chase napísala (pozri tabuľku). Alebo môžte začať knihou č. 3 a prečítať aj č. 4 a č. 5, pretože sa odohrávajú pred väčšinou udalostí z knihy č. 2. Ja som to čítala v poradí 4-3-5-1-2 a dávalo to zmysel, plus som sa dočkala pár prekvapení :)

 

 Dobrú zábavu!

Kristína

Obrázok

The Lion’s Daughter (1992)

 

 


Obrázok Esme Brentmor nezáleží na tom, že pomsta nie je vhodná práca pre ženu. Je rozhodnutá pomstiť vraždu svojho milovaného otca, záhadného anglického aristokrata, žijúceho v exile, ktorý si sám zvolil. Česť vyžaduje, že Esme nedovolí ničomu a nikomu, aby jej stál v ceste. To zahŕňa aj nepodareného fešáka, ktorý sa jej priplietol do života a ktorého šarm neospravedlňuje jeho lenivú a nezodpovednú povahu.

Varian St. George, lord Edenmont, prišiel v herniach o celý rodinný majetok a teraz prežíva vďaka svojmu rozumu a neodolateľnému správaniu. Je to človek, ktorý sa vždy vydával cestou najmenšieho odporu – najlepšie v mäkkých posteliach s ochotnými ženami - a teda sa nechce zapliesť do akéhosi šialeného pátrania s horkokrvnou a ťažko ozbrojenou červenovláskou.

Ale tento nesúrodý pár, prinútený spolu cestovať exotickou krajinou čoskoro zistí, že škriepky môžu vyvolať aj veľmi nebezečné iskrenie..

Obrázok

 

Captives of the Night (1994)

Obrázok Zločinný otec pôvabnej Leily Beaumont zomrel záhadne pred deviatimi rokmi. A teraz bol Leilin krutý, zvrhlý manžel zavraždený – a nevinnú Leilu podozrievajú z tohto činu. Krásna maliarka je rozhodnutá odhaliť pravdu, nezáležiac na tom, akú nepríjemnú, a obráti sa s prosbou o pomoc na záhadného grófa d’Esmond – fascinujúco krásneho cudzinca, ktorý starostlivo ukrýva identitu, ktorá by ju šokovala --- a minulosť, ktorá sa nerozmotateľne prepletá s jej. A hoci ich zjednocuje nebezpečenstvo, je to túžba, ktorá zviaže ich srdcia – keď d’Esmondova mužnosť a smelý, zmyselný dotyk rozpália Leilinu krv ... a vtiahnu ju do najneodolateľnejšej nástrahy zo všetkých: vášnivej lásky.

 

 

Obrázok

Lord of Scoundrels (1995)

ObrázokNazývajú ho mnohými menami,, ale slovo „anjelský“ medzi nimi nie je ...
Sebastian Ballister, neslávne známy markíz z Dainu, je veľký, zlý a nebezpečný. Žiadna slušná žena by sa nezaplietla s „Kliatbou a Pohromou Ballisterovcov“ – a on nechce mať nič do činenia so slušnými ženami. Je rozhodnutý pokračovať v tom, čo mu ide najlepšie – hrešiť a zasa hrešiť – a to bez problémov... pokiaľ sa neotvoria dvere v obchode a nevojde ona.
Je príliš inteligentná na to, aby sa zaľúbila do najhoršieho muža na zemi...
Jessica Trent je rozhodná mladá žena, a je pripravená stiahnuť svojho hlúpeho brata z cesty k zruinovaniu, nech to stojí, čo to stojí. Ak jeho záchrana – a spolu s ním aj záchrana jej rodiny a budúcnosti – znamená porátať sa so samotným diablom, necúvne. Problém je, že samotný diabol je v skutočnosti šokujúco neodolateľný a človek, ktorý potrebuje záchranu najviac, je – ona!

Obrázok

 

Three Weddings and A Kiss (1995)
ObrázokCatherine Anderson – Fancy Free
Loretta Chase – A Mad Earl´s Bride
Lisa Kleypas - Promises
Kathleen E. Woodiwiss – The Kiss
Každý má rád svadby...
Nič nám tak nepoteší srdcia ako hlahol svadobných zvonov. Alebo pohľad na šťastný pár, na ktorý pršia konfety a ktorému sa želá všetko dobré. Teraz vás tie najvzrušujúcejšie nové mená romantickej fikcie – a bestsellerová autorka, ktorá to všetko začala – sprevádzajú dolu uličkou na čestné miesto na štyroch nádherných oslavách večnej lásky:
Kathleen E. Woodiwiss
nás znovu uvádza medzi milované postavy z románu PLAMEŇ A KVET – medzi nimi je aj Jeff Birmingham, ktorý potvrdí jeden svoj impulzívny počin jediným krátkym, vzácnym a vášnivým bozkom.
Catherine Anderson
nás volá zoznámiť sa s výbušným párom sŕdc z divokého Západu v príbehu odohrávajúcom sa na hraniciach, v ktorom sa pomsta obráti proti jej strojcovi.
Loretta Chase
nám obmäkčí srdcia príbehom o tom, ako jedna nekonvenčná mladá dáma ponúkne manželstvo „šialenému“ a za umierajúceho považovanému grófovi.
Lisa Kleypas
nám ukáže, že pravá láska vždy zvíťazí – v romanci o jednej tvrdohlavej dáme – a vytrvalom nápadníkovi, ktorý jej napokon otvorí srdce.
Tak sa pridajte k oslave a zažite TRI SVADBY A BOZK – lásku teraz ...a navždy.

Obrázok

The Last Hellion (1998)
ObrázokZúrivý stret vôlí
Vere Mallory, vojvoda z Ainswoodu, má všetko – má titul, je bohatý, vyzerá zničujúco dobre – a zdá sa, že je odhodlaný toto všetko zahodiť. S vykričanou povesťou, ľahkomyseľný, a divoký sa posledný malloryovský nespratník strmhlav rúti do záhuby... až kým ho oslepujúco krásna blonďavá Amazonka nezloží na zem – doslovne.
Planúca vášeň
Lydia Grenville je oddaná záchrane všetkých londýnskych chudákov. Zhýralí šľachtici ako Ainswood sú súčasťou tohto problému, nie jeho riešením. Bola by rada, keby sa jej táto veľká, úžasná troska odpratala z cesty, aby mohla pokračovať v práci. Ide o to, že Ainswood nevie odolať výzve, hlavne v ženskej forme, o nič menej, než problémom, ktoré táto žena priam priťahuje.
Keby sa im tak len podarilo prekonať ich osobnú ohnivú búrku, mohli by prežiť skutočné nebezpečenstvo, ktoré ohrozuje všetko, čo im je blízke.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.