Choď na obsah Choď na menu
 


Séria ONLY

Elizabeth LOWELL

SÉRIA "ONLY":

 

- JENOM ON (Only His) - 1991

 

- JENOM MUJ (Only Mine) - 1992

 

- JENOM TY (Only You) - 1992

 

- JENOM LÁSKA (Only Love) - 1995

Obrázok

 

 

JENOM ON

ONLY HIS

 Vydavateľstvo: Baronet, 1998

 

Obrázok ANOTÁCIA:

Hrdinkou tohto príbehu je Willow, ktorá sa po vojne Juhu proti Severu rozhodne odísť zo spustošenej farmy a hľadať svojho brata Mathewa zvaného Reno. Rena totiž zlákala na západ vidina zlata.

Na ceste ju sprevádza Caleb Black, a keďže sa Willow obáva o svoju bezpečnosť, vydáva sa za Renovu manželku. Caleb pred ňou ale tiež niečo skrýva:  a to, že sám  hľadá  Rena, no jeho dôvodom je pomsta.  Myslí si totiž, že Reno zviedol jeho sestru Rebekku, ktorá pri pôrode dieťaťa zomrela.

Willow Morganová spočiatku nič zlé netuší, neskôr medzi oboma hrdinami vzniká trpká nevraživosť. Spoločné útrapy pri putovaní krajom plným nebezpečia ich zase zblížia natoľko, že sa nepriateľstvo premení na vášnivú lásku. K jej naplneniu ale ešte vedie tŕnistá cesta...

 
Je to prekrásny príbeh, ktorý určite poteší priaznivcov Divokého západu. Nechýba romantika, i keď spočiatku je Caleb k Willov dosť drsný - nedokáže sa ale zmieriť s myšlienkou, že Willow patrí inému mužovi...

 

Image and video hosting by TinyPic

 

JENOM MUJ

ONLY MINE

Vydavateľstvo: Baronet, 1998

 

Obrázok ANOTÁCIA:

Kniha je príbehom krásnej, škótskej lady Jessiky Charterisovej, ktorej hrozí manželstvo so zhýralým lordom Goreom. Aby sa zachránila, vnúti formálne manželstvo Wolfovi Lonetreeovi, nemanželskému synovi anglického vikomta a dcéry čejenského šamana.

Wolfe, zvyknutý na drsný život v divočine, svoju priateľku varuje pred prostredím, na ktoré nie je zvyknutá, ale márne. Ich priateľstvo je završené manželským sľubom, pod ktorým si každý z partnerov predstavuje niečo iné. Jessika hľadá najmä ochráncu, zatiaľ čo Wolfe ženu so všetkým, čo k tomu patrí. Dni ich spoločného života sú preto plné neľahkého, búrlivého hľadania spoločnej cesty, ktorá by viedla ku šťastnému splynutiu v náručí pravej manželskej lásky.

Keďže Jessika neznesie mužský dotyk a má panickú hrôzu z pôrodov, nemá to Wolfe práve na ružiach ustlané ... :-) A k tomu ju musí ešte učiť bežným domácim prácam, pretože Jessika je totálne "ľavá", keďže nebola zvyknutá pracovať.

Wolfe jej nič neuľahčuje, pretože ju chce prinútiť, aby sa vrátila do Anglicka. Myslí si, že nie je stvorená pre život v divočine a hnevá sa, že ho dotlačila do manželstva. A ešte Jessiku úplne vytáča tým, že neustále vyzdvihuje prednosti Willow Morganovej - manželky svojho priateľa Caleba (JENOM ON), až ju Jessika považuje za dokonalosť samú.

 

  Image and video hosting by TinyPic

 

 

 

JENOM TY

ONLY YOU

Vydavateľstvo: Baronet, 1997

 

Obrázok ANOTÁCIA:

Román sa vracia na divoký Západ do roku 1867. V malom zaprášenom mestečku Canyon City plnom ostrých chlapíkov sa v miestnom salóne posadí k hraciemu stolíku mladá žena Eve, celým menom Evelyn Starr Johnsonová. Uvedomuje si, že sa púšťa na nebezpečné územie, ale nemá na výber.

Zostala celkom bez prostriedkov a chce získať späť denník svojich pestúnov, ktorí boli zákerne zavraždení. Denník totiž obsahuje mapku s legendou, ktorej správne vylúštenie dovedie majiteľa ku zlatému pokladu.

Protihráčom Evelyn je pištoľník a bezohľadný vrah Slater. K rozhodujúcej partii pokru si naviac sadne i pohľadný nezmámy cudzinec, ktorý si hovorí Reno. Evelyn je už úplne na dne, no nezostáva jej nič iné, než vsadiť do banku seba.

Partiu prekvapivo vyhraje neznámy cudzinec, čo sa Slaterovi samozrejme nepáči. Evelyn využije prestrelku, ktorá sa v saloone strhne a mizne i s denníkomv horách. Reno ju však dostihne a prinúti, aby mu pri putovaní za zlatom robila sprievodkyňu. Zároveň jej pripomenie, že vyhrál i jej telo a že svoj majetok hodlá využiť.

Pri strastiplnej ceste sa do seba obaja zamilujú, no ani jeden z nich to tomu druhému nechce priznať. Stále sa totiž hraje o príliš vysokú sázku, než aby si mohli dôverovať. No len čo sú pri prenasledovaní Slaterovou bandou odkázaní jeden na druhého a po objavení zlata, keď Evelyn zachráni Renovi život, obaja pochopia, aká veľká láska ich púta.

 Dočká sa Reno kamenných lodí, suchého dažďa a svetla, v ktorom predmety nevrhajú tiene?

Nebudem už nič prezrádzať, obsah je dosť rozsiahly. Snáď len toľko, že rozhodne stojí za to, si tento príbeh prečítať!

 

Image and video hosting by TinyPic

 

 

JENOM LÁSKA

ONLY LOVE

                                      

Vydavateľstvo: Baronet, 1998

 

Obrázok ANOTÁCIA:

Ústredným hrdinom je Raf, prezývaný Whip - posledný a najmladší zo súrodencov Moranových. Ako večný tulák precestoval celý svet, no nikde sa nedokázal zdržať dlho. Stále ho nejaká tajomná síla hnala dopredu. Až v divokej kráse Colorada nachádza v drsných horách zrub a v ňom mladú ženu, ktorú už dlhú dobu vídaval vo svojich najtajnejších snoch. I keď mu krásna Shannon učaruje na prvý pohľad, Whip sa nečakanej túžbe a vášni bráni. Trápi ho myšlienka, že by mohol stratiť svoju slobodu, ktorú nadovšetko miluje - že by mohol prísť o kúzelné východy slnka nad opustenou divočinou. Po mnohých zápletkách si napokon uvedomuje, že Shannon ho predsa len vábi zo všetkého najviac a že ani najkrásnejší východ slnka mu  jeho život nenaplní tak, ako láska...

 Tým chlapom to naozaj niekedy trvá, kým sa usadia, ale Whipovi  to snáď trvá dokonca dlhšie než všetkým chlapom dokopy :-) Príbeh je natoľko popretkávaný citmi, že sa Vám naozaj občas chce plakať. Tak si pripravte vreckovky a pustite sa do čítania...

Image and video hosting by TinyPic

 Spracovala Elen

 

Náhľad fotografií zo zložky Elizabeth Lowell - Ann Maxwel

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

podľa kopíraka

(Lenka, 9. 6. 2010 10:35)

Tak neviem po tak nadšenom hodnotení celej série som sa pustila do čítania, prvý príbeh sa mi celkom rátal, i druhý ušiel, i keď už tam mi začali vadiť isté podobnosti s prvým, ale keď som prečítala tretiu časť, tak som zistila, že je navlas rovnaká ako tá prvá, nuž ale úplne, takmer presne rovnaká, pravdaže detaily sa podľa okolnosti zmenili, ale i tak som mala pocit že čítam to isté len s inými menami, ešte i prekladateľka bola tá istá, takže boli i rovnaké prirovnania a slovné spojenia, no ešte ma čaká štvrtý diel tak uvidíme, čo tam autorka nakopírovala tentokrát.
Čakala som rozhodne viac, príbehy sú každý sám o sebe krásne romantické dojímavé, ale ako séria je to jeden príbeh napísaný troma spôsobmi.