Choď na obsah Choď na menu
 


séria Plameň Woodiwisová

Kathleen E. Woodiwissová

Plameň a kvet

 Vydavateľstvo: IKAR 1999, 2004

Originál: The flame and the flower

 Obrázok Anotácia:

Heather, jediná dcéra zámožného Londýnčana, sa po otcovej smrti ocitne v biednej chalupe svojho strýka a jeho despotickej manželky. Heather je bez akýchkoľvek prostriedkov, a preto privíta ponuku Wiliama Courta, ktorý jej má vybaviť miesto učiteľky v dievčenskej škole. Hneď v prvý večer odhalí Williamove nečestné úmysly, utečie od neho a proti svojej vôli sa ocitne v moci námorného kapitána Brandona. Temperamentný Američan je ako oheň a Heather ako nežný kvet z anglických slatín. Heather sa pred spaľujúcim plameňom bráni a postupne sa vyrovnáva so vzťahom plným napätia, rozporov a nedorozumenia. Z naivnej dievčiny sa čoskoro stáva krásna oduševnená žena. Pod vplyvom jej osobnosti sa bezohľadný Brandon mení na zodpovedného muža, ktorý si svojou trpezlivosťou a oddanosťou získa jej lásku.

Obrázok

Vášnivý bozk

 Vydavateľstvo: IKAR 2001

Originál: A Season beyond a kiss

Obrázok  Anotácia:

Keď Raelynn vystúpi na pobrežie Karolíny, zdá sa, že ju opustil celý svet. Počas plavby z Anglicka jej zomrela matka, otec má hrob v starej vlasti a jeho meno tam vyslovujú s pohŕdaním. Z postupného otroctva u starého chlipníka ju zachráni Jeffrey Birmingham, krásny, bohatý, ženami obletovaný sveták a Raelynn v jeho náručí objaví plameň vášne. Vzápätí však na ich vzťah padá tieň podozrenia, ktoré sa zavŕši surovou vraždou... Má sotva dospelá mladomanželka dôverovať mužovi, po ktorom túži, ale v skutočnosti ho vôbec nepozná? Má veriť svojej šťastnej hviezde, ktorá ju dosiaľ vždy sklamal? Má obetovať česť zúfalej láske, z ktorej sa zrazu stáva prelud?

 

Obrázok

Plameň v srdci

 Vydavateľstvo: IKAR 2000

Originál: The elusive flame

Obrázok  Anotácia:

Osirelá Cerynise sa ocitá na lodi kapitána Birminghama. Keďže jej hrozí nebezpečenstvo, kapitán jej ponúkne formálne manželstvo. Počas plavby sa však do seba naozaj zaľúbia.

 

Náhľad fotografií zo zložky Kathleen E.Woodiwissová

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.