Choď na obsah Choď na menu
 


Skye O´Malleyová-rodinná sága

Beatrice Smallová

Skye O´Malleyová

Obrázok Hlavná hrdinka Skye je potomkom jedného z najmocnejších írskych rodov, ktorí sú lodiari, no neštítia sa ani pirátstva. Už ako šesťmesačnú ju vzal otec na námornú plavbu a ako pätnásťročná pláva ako ryba a naviguje loď či čln lepšie než ktorýkoľvek muž.
Dlhé ebenové vlasy, hlboké modré oči, hodvábne biela pleť a dlhé štíhle telo ju predurčujú na lásku. A láska ju sprévádza na každom kroku, no väčšinou jej neprináša pokoj ani šťastie.
Keď má Skye pätnásť rokov, otec jej dohodne sobáš s hrubým a násilníckym mužom Domom O´Flahertym. V deň svadby zavíta do ich domu mocný Niall Burke, syn najbohatšieho írskeho klanu. Skye a Niall sa do seba na prvý pohľad zaľúbia, ale plánovanej svadbe už nemožno zabrániť. Niall preto žiada aspoň právo prvej noci s nevestou. Prežijú spolu nádherné chvíle a prisahajú si večnú lásku.
Po tom sa cesty zaľúbencov nadlho rozíjdu, Skye sa po stroskotaní prvého manželstva dostane nešťastnou náhodou do arabského harému, kde sa stáva milovanou favoritkou, a Niall sa ožení s nenásytnou nymfomankou.
Životné osudy dvoch ľudí, ktorí boli stvorení jeden pre druhého, sa však  pretnú vo chvíli, keď v to už nikto nedúfa...
Obrázok
 
Sladké zajtrajšky
Obrázok  Odvážna a krásna Skye je nebojácnou kapitánkou mocnej flotily a prefíkanou ochrankyňou nesmierneho bohatstva, ktoré nadobudla vlastným pričinením. Má dostatok sebadôvery a inteligencie, aby zvádzala trpký boj so samotnou kráľovnou Alžbetou. Po smrti svojho manžela Nialla sa Skye ocitne bez ochrany a nevie čeliť útokom zo všetkých strán. Na príkaz kráľovnej Alžbety sa musí vydať za krutého vojvodu Duca de Beaumonta. Je to protislužba za to, že kráľovná ponechá majetky jej synovi. Skye súhlasí s touto podmienkou, no jej život vo Francúzsku je plný útrap a krívd.
Potom sa nečakane dozvie, že jej dávno oplakaný manžel Niall žije v otroctve v Maroku. Bez váhania nasadne na loď a hľadá pomoc u svojho dávneho priateľa Osmana, ktorý ju preoblečenú za otrokyňu daruje svojmu synovcovi Kedarovi. Ten ju nič netušiac vezme so sebou do starobylého mesta Fás, kde je väznený aj Niall. Skye využije všetok svoj dôvtip i šarm, len aby ho oslobodila z ponižujúceho zajatia. No dobrodružstvo v Maroku má celkom nečakaný obrat, no aj z tejto životnej skúšky vyjde Skye nezlomená a výťazná...
Obrázok
 

Osamelé srdce  Obrázok

Očarujúca Velvet, hrdinka románu Osamelé srdce, je dcérou kapitánky mocnej flotily Skye O´Malleyovej, ktorá našla celoživotné šťastie v manželstve s Adamom de Mariscom. 
Po rokoch v temperamnetnej Skye opäť zvíťazí túžba po dobrodružstve a na pokyn kráľovnej Alžbety sa vydá do Indie.
V Anglicku zanechá trinásťročnú dcéru. Velvet rastie do krásy, je však svojhlavá a nezávislá, a preto ju veľmi nepríjemne prekvapí správa, že si na ňu robí nárok snúbenec, o ktorého existencii vôbec nevedela. Velvet sa ešte nechce vydávať a radšej rýchlo vstúpi do služieb kráľovnej Alžbety ako jej dvorná dáma. Myslí si, že sa svojho snúbenca prefíkane zbavila.
Na dvore jej začne dvoriť škótsky šľachtic Alex Gordon. Ich láska sa vyvíja k šťastnému koncu, kým Velvet nezistí pravú totožnosť svojho nápadníka. Cíti sa podvedená a vrhne sa do víru dvorného života.
Alex Gordon nie je však jedinou láskou krásnej Velvet. KeĎ ju osud zaveje do Indie, zaľúbi sa do šacha Akbara Veľkého.
Ktorý z týchto dvoch mužov napokon zvíťazí v boji o srdce čarovnej Velvet a s kým sa jej podarí nájsť stratenú lásku, to je tajomstvom tejto knihy plnej vášne a dobrodružstva...

Obrázok

Nájdenie stratenej lásky

Obrázok Valentína, lady Barrowsová, kľačala pri modlitbe pri tele svojho zosnulého manžela. Napriek svojej mladosti a nedostatku skúseností si dokázala poradiť. Obliekla sa do čierneho hodvábu. Červené vlasy s medeným leskom schovala za batistový vdovský čepiec. Takmer nemohla dýchať. Valentína svojho manžela nedokázala milovať a teraz trpela výčitkami svedomia. Priala si, aby osud dožičil ich manželstvu viac času. Bola si istá, že už nikdy v živote nebude nikoho milovať...

 
 

Valentína odmietla dvorenie svojho bratranca a odchádza do Istanbulu, aby vypátrala svojho skutočného otca. Cestou ju prepadnú. Únoscovia ju donútia vypiť omamný nápoj, ktorým ju uspia, a keď sa prebudí, zistí, že sa stala otrokyňou v známom sultánovom haréme.

 

Bertrice Smallová rozohráva jeden zo svojich povestných príbehov nabitých romantikou, nebezpečenstvom a láskou.Svoju zvodnú hrdinku aj tentokrát necháva prežívať mnohé dobrodružstvá a trvá dlho, kým Valentína spozná skutočnú lásku v náručí ozajstného muža...

 

Obrázok

Divoká Jasmína  

Obrázok Princezna Jasaman, poslední dítě indického vládce Akbara z rodu Mogulů, slavná svou úchvatnou krásou, jiskrnou inteligencí a nevinnou smyslností, se stává osudovou pro dva významné muže: nevlastního bratra Sálima, jenž se jí chce zmocnit, a milujícího manžela, prince Džamala. Dny plné blaženosti a vášnivé noci však pro princeznu náhle skončí, když Sálim nechá Džamila zavraždit a ona musí před Sálimem uprchnout. Útočiště nachází na dvoře anglického krále Jakuba II., kde se znovu setkává se svou matkou, krásnou Velvet, a legendární babičkou Skye O'Malley de Marisco

Úchvatný román o milostných dobrodružstvích jak v exotické Indii sedmnáctého století, tak na dvoře Jakuba II. plném skandálů jedinečně zakončuje ságu potomků Skye O'Malleyové.

Obrázok
 

Večná láska

Obrázok

Keď kráľovná Alžbeta vydá dedičku trónu Aidan St. Michel za brata Skye O´Mallyovej, známeho roztopašníka Conna, začne ich vzťach kvitnúť a obaja konečne spoznajú lásku.

 

Potom ale unesú Connovo šťastia a Aidan predajú do otroctva.

 

Obaja milenci musia prežiť mnoho zrady, násilia, pomsty, ale aj radosti, prekonať veľa prekážok, aby sa nkoniec opäť stretli...

Obrázok

Dedičky Skye O´Malleyovej

 
Oslnivá láska

Obrázok

Jasmínina starší dcera Indie Lindleyová, která podědila krásu i temperament své babičky Skye O'Malleyové, se nenechá spoutat rodinnými pravidly a uprchne s vikomtem Twyfordem do ciziny, aby se s ním nechala oddat. Než se však stačí svatba uskutečnit, oba jsou, i s celou lodní posádkou, zajati piráty ve Středozemním moři a odvlečeni do El Sinutu v Osmanské říši.

Tam však vládne vikomtův nevlastní bratr, který se do Indie zamiluje a i ona posléze jeho city opětuje. Vezmou se a zdá se, že nic nemůže zkalit jejich štěstí. Avšak Indiin bratranec, který ji po dlouhém pátrání objevil, ji proti její vůli odvleče zpět do Skotska. Tam se jí narodí syn. Indiin otec jí sjednal výhodný sňatek, kterému by dítě mohlo být na překážku, a tak jí syna odveze. Zoufalá Indie nyní jen touží po svém synovi a manželovi, o němž se dovídá, že byl svržen. Osud má však překvapivé plány s hrdou kráskou, a tak se dvě zamilovaná srdce opět sejdou.

 

 

Obrázok

 Prenasledovaná láska

Obrázok Lady Fortune Lindleyová, vo svojich dvadsiatich rokoch už skoro stará dievka, odchádza zo Škótska, aby sa vrátila do Maguire´sFord, na miesto, kde sa narodila.
 

Maguire´s Ford je rozľahlá usadlosť v Ulsteri, ktorú zdedí iba za podmienky, že sa vydá za niektorého írského protestanta. To je dôvod, prečo sa Fortune podvolila uvažovať o svadbe s protestantským šľachticom Wiliamom Deversom, mužom primeraným jej bohatstvu a spoločenskému postaveniu.

 

Jej srdca sa však zmocní jeho starší brat Kieran Devers, odbojný a vydedený katolík, čo u Wiliama vyvolá vražednú zúrivosť.

 

Zatiaľ čo Fortune a Kieran k sebe horia zakázanou láskou, žiarlivosť a neznášanlivosť vedú k nepredstaviteľnej tragédii - a k osudu, ktorý preverí Fortuninu vôľu prežiť v boji o novú zem, nové dedičstvo a jedinú lásku, o ktorú kedy stála...

 
Obrázok

Intriky a láska

Obrázok Román je příběhem nejmladší Jasmíniny dcery Autumn Leslieové odehrávajícím se v krutých dobách Cromwellovy revoluce, jehož vojska po popravě krále Karla I. pronásledují a vraždí královy stoupence. Proto musí Jasmína a Autumn uprchnout do Francie, kde se Autumn zamiluje a posléze vdá za pohledného markýze. Ten však brzy umírá a dívka se ocitá vydána na milost krále Ludvíka XIV.
Proto se ihned po Cromwellově porážce vrací do Anglie ke dvoru Karla II., kde neunikne králově pozornosti. Mocenské zájmy mu však brání z ní udělat královnu, a proto ji nabídne jednomu ze svých příznivců, vévodovi z Garwoodu, jenž mu ve zlých dobách prokázal neocenitelné služby. Autumn však nemůže zapomenout, že vévoda ublížil její rodině, a nechce s ním spojit svůj život. Po mnoha konfliktech a nedorozuměních však najde štěstí v jeho náručí.

 

Obrázok

Skotská nevěsta

Obrázok V románu znovu pokračuje oblíbená sága rodu O´Maleyových a Lesliových. Hrdinou strhujícího příběhu zasazeného do doby anglického krále Karla II. je syn proslulé Jasmíny Patrick Leslie, vévoda z Glenkirku. Patrick chápe, že se v zájmu zachování rodové linie musí oženit, ačkoli po tom ani v nejmenším neprahne. Zatouží však po opuštěném hrádku Brae, který ovšem není na prodej. Pokud jej vévoda skutečně chce, musí k němu přibrat i nevěstu. Mladá dědička Brae Flanna Brodieová o manžela rovněž nestojí, dává přednost vlastní svobodě, avšak Patrick v ní probudí nejen vášeň těla

Obrázok

Líšky

Obrázok Rozprávanie o rodine Skye O’Malleyovej sa uzatvára príbehmi troch sesterníc, prapravnučiek legendárnej Skye O’Malleyovej. FANCY Ovdovená Fancy Deversová, posledné dieťa Fortuny a Kierana, prichádza opradená tajomstvami a škandálom do Anglicka a hneď zaujme pozornosť kráľa Karola II. Kráska s havraními vlasmi a tyrkysovými očami sa stane jednou z jeho početných mileniek. Keď sa ich ohnivá vášeň pomaly zmení na príjemné priateľstvo, kráľ sa rozhodne nájsť svojej očarujúcej milenke manžela – a nedá sa odradiť ani jej energickými námietkami. SIRÉNA Pôvabnú lady Dianu Leslieovú, dcéru Patricka a Flanny, džentlmeni od dvora prezývajú „Siréna“. Jej dokonalá krása, šľachetná povaha a očarujúce spôsoby znemožňujú aj jej neprajníkom hovoriť o nej zle. No keď sa Diana zaľúbi do bratov-dvojčiat, cíti sa vnútorne rozorvaná. A hoci sa zdá, že vybrať si medzi nimi je nemožné, musí sa rozhodnúť len pre jedného. CYN Lady Cynara Stuartová je Stuartova najmladšia dcéra. Napriek naliehaniu rodiny, aby sa usadila, Cyn sa s mužmi len pohráva. Ale potom sa zoznámi s grófom zo Summersfieldu, nebezpečným mužom, ktorý je v hrách lásky rovnako šikovný ako ona. Túto hru však môže vyhrať iba jeden a ani Cyn, ani Harry Summers neradi prehrávajú.

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Bertrice Small

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Drahoušek Jasmína

(Kitty, 31. 8. 2015 12:56)

V poslední kapitole svého života plného vášně, odehrávající se v Anglii a Skotsku v letech 1615 až 1623, se neúnavná Skye O'Malleyová pokouší ochránit svou nejmilovanější vnučku, krásnou a horkokrevnou Jasmínu. Ta, aby unikla manželství nařízenému králem Jakubem, utíká z Anglie a tím se dostává do nepřízně královského dvora.

Jelikož Jasmína nijak se svým návratem nespěchá, rozhodne se babička Skye vzít věci jako obvykle do vlastních rukou a posílá zhrzeného ženicha, skotského hraběte Jamese z Glenkirku, aby ji vystopoval. Ten Jasmínu najde a přesvědčí ji, že je pro ni ten pravý, přesto, že ji byl přiřčen králem. Vracejí se spolu ke dvoru, jenž je bere na milost, a jejich láska kvete.

Avšak markýz z Hartsfieldu, Piers St. Denis, jenž má také zálusk na okouzlující Jasmínu a její jmění, přesvědčí krále, že si zaslouží stejnou příležitost ji získat, jako byla poskytnuta Jamesovi. Král se nechá přesvědčit a posílá Jamese do Skotska. Jasmína je sama v Londýně a vydána Piersovi napospas, a jen díky své rafinovanosti se ubrání. A před čtenářem se rozehrává vzrušující příběh plný romantické lásky i zrady, statečnosti i zbabělosti, který okouzlí i pobaví.
Táto časť tu chýba :)

Intriky a láska

(Jožka, 30. 10. 2010 16:43)

Kniha Intriky a láska je veľmi pekna.....no najkrajší je v nej záver ........odporučam si ju prečitať:)