Choď na obsah Choď na menu
 


Séria: Vyvolení

Gaelen FOLEY

 

Séria Vyvolení

 

Knight Miscellany:
1. The Duke (2000) - Robert
2. Lord of Fire (2002) - Lucien - ANJEL MOJ
3. Lord of Ice (2002) - Damian - SNEHULIENKA
4. Lady of Desire (2003) - Jacinda - DRAHÁ SESTRIČKA
5. Devil Takes a Bride (2004) - Lizzie Carlisle
6. One Night of Sin (2005) - Alec
7. His Wicked Kiss (2006) - Jack

Vydavateľstvo: WIST z edície Camea

 

Obrázok

SNEHULIENKA (2004)

LORD OF ICE (2002)

Obrázok ANOTÁCIA:

Miranda FitzHubertová ako nemanželská dcéra vikomta a herečky nemala v živote ustlané na ružiach. Po tragickej smrti rodičov skončila v dievčenskej internátnej škole, kde žiačky rozhodne nerozmaznávajú. Keď dovŕšila vek, v ktorom sú majetné dievčatá uvádzané do spoločnosti, rozhodol sa strýko Algernon siahnuť na jej dedičstvo, pôvodne určené na tento účel. Po ostrej výmene názorov zavraždil jej druhého strýka Jasona, ktorý bol jej poručníkom.

Štafetu poručníctva preberá – v súlade s dohodou uzavretou po Jasonovom
zranení pri bitke s Napoleonovou armádou – jeho bývalý veliteľ Damien Knight, gróf z Winterley.

Životaschopná Miranda má však o svojom živote úplne iné predstavy než príťažlivý gróf. Chce sa stať herečkou, keďže si svoj talent a triumf z nadšeného potlesku neraz vyskúšala pri svojich tajných nočných výletoch ako hosťujúca členka divadelnej spoločnosti z Birminghamu. Za umelecký pseudonym si zvolila meno Snow Whitová - Snehulienka...

 

Obrázok

ANJEL MOJ (2005)

LORD OF FIRE (2001)

Obrázok ANOTÁCIA:

Mladučká Alice Montague po tom, ako prišla o obidvoch rodičov, stratila aj jediného brata Philipa. Na smrteľnej posteli Philipovi sľúbila, že sa postará nielen o jeho malého synčeka, ale dohliadne aj na jeho ľahkovážnu manželku Caro. Jej frivolná švagriná totiž nepatrí medzi zodpovedných ľudí a ako matka úplne zlyháva. 

V snahe plniť svoj sľub sa Alice za bizarných okolností zoznámi s lordom Lucienom Knightom. Príťažlivý šľachtic má povesť zhýralca, ktorý v čase bojov proti Napoleonovi
opustil svojich druhov a zbabelo odišiel z armády. Nikto netuší, že je to len póza, do ktorej sa Lucien štylizuje, aby mohol plniť svoje vyzvedačské poslanie v záujme bezpečnosti vlasti.

Lucien však sleduje ešte jeden cieľ - usiluje sa nájsť svojmu dvojčaťu Damienovi vhodnú manželku. Lord Damien, oslavovaný hrdina protinapoleonovských bitiek, síce nemá veľkú chuť do ženenia, ale cíti povinnosť postarať sa o pokračovanie rodu.

Do Lucienovho života zasiahne ako svieži vánok láskavá Alice, pomocou ktorej sa chce zbaviť cynického prístupu k životu.

 

Obrázok

DRAHÁ SESTRIČKA (2005)

LADY OF DESIRE (2003)

Obrázok  ANOTÁCIA:

Najmladší potomok vojvodkyne Georgiany Hawkscliffovej lady Jacinda má síce len osemnásť rokov, ale veľmi jasnú predstavu o svojej budúcnosti. V žiadnom prípade sa nemieni dať ujarmiť manželovi a prežiť svoj ďalší život v zlatej klietke.

Londýnska smotánka sleduje každý jej krok v zlomyseľnom očakávaní, že zdedila matkino voľnomyšlienkárstvo a sklon k neviazanému spôsobu života. V úmysle ochrániť ju pred škandálmi sa najstarší brat Róbert po dohode s dvojčatami Lucienom a Damienom rozhodne vydať ju za rodinného priateľa, grófa Griffitha.


Jacinda sa však proti jeho rozhodnutiu vzbúri a pokúsi sa ujsť k známym jej matky do Francúzska. Za dramatických okolností sa stretne s Billym Bladom, ktorého spoznala, keď pomáhal jej bratom pri ochrane Damienovej manželky Mirandy.

 

Mladý dobrodruh a vodca najväčšieho zlodejského gangu na severnom brehu rieky Temže je Jacindou očarený, ale len do chvíle, kým nezistí jej pravé meno. Prinúti mladú rebelku vrátiť sa domov, netušiac, že toto stretnutie osudovo zasiahne do jeho ďalšieho života.

 

Obrázok

Môže byť niečo úžasnejšie než patriť do rodiny, ktorej jednotliví členovia sú k sebe neuveriteľne lojálni napriek tomu, že nie všetci sú praví potomkovia svojich rodičov?
Správne by sa malo začať s čítaním knihy Anjel môj, aby dej na seba pekne nadväzoval - je to príbeh lorda Luciena Knighta.
Ďalej nasleduje príbeh jeho dvojčaťa: lorda Damiena Knighta v príbehu Snehulienka.
A napokon je príbeh ich nevlastnej sestry: lady Jacindy Knightovej, ktorá tvorí s Róbertom Knigtom dvojicu legálnych potomkov svojej matky Georgiany.
Všetky príbehy sú pekné, mne sa najviac páčili príbehy o Lucienovi a Jacinde.

 

 

Spracovala Elen

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Sága Vyvolení - Gaelen Foley

(adask, 24. 4. 2016 22:02)

Dobrý den! Tiež zhánam knihy z tejto série ale v pdf formáte. A chcela by som sa opýtať, ktorou knihou by som mala začať čítať. Mám z tejto série Anjel môj, Snehulienka a Drahá sestrička. Prosím odpoved na mail: adask@centrum.sk. Dakujem.

Re: Sága Vyvolení - Gaelen Foley

(Katarína, 10. 1. 2017 0:23)

1. Zlatovláska 2. Anjel môj 3. Snehulienka 4. Drahá sestrička 5. Diabol sa žení 6. jedna noc hriechu 7. Hriešny bozk 8. Hriešna túžba a posledné 2 knižky z tejto série číslo 9 a 10 vyjdú v priebehu tohto roka jedna teraz vo februári a posledná v októbri :-)

dopyt

(Terka, 30. 10. 2015 12:43)

ahojte, zháňam z tejto série: Zlatovláska, Drahá sestrička - neviete mi pomôcť :)

debnarova.terka@gmail.com

No vida!!! - vdaka Lenka

(Elen, 11. 12. 2008 12:14)

Tak 7 dielov? Hm, to som netusila - vysli vsetky i na Slovensku? Ja som sa zatial stretla len s týmito... tak zase sme mudrejsi... :-)

ČR začala vychádzať Foley

(Lenka, 10. 12. 2008 18:16)

V Čr začali vydávať túto autorku tak možno tam vydajú aj túto sériu

Patrí k tým najlepším sériam

(janka, 10. 12. 2008 18:13)

no ja som čítala iba o Jacinde a Damianovi, ale obidvom príbehom by som dala 5 srdiečok. Bola som z nich nadšená, škoda že nevyšla celá séria. A už asi nevyjde, keďže Camea už nevydáva knihy.

Sedem dielov série

(Lenka, 10. 12. 2008 17:46)

Seria o rodine Knightových má sedem dielov :)
Knight Miscellany
1. The Duke (2000)- Robert
2. Lord of Fire (2002)- Lucien
3. Lord of Ice (2002)- Damian
4. Lady of Desire (2003)- Jacinda
5. Devil Takes a Bride (2004) - Lizzie Carlisle
6. One Night of Sin (2005)- Alec
7. His Wicked Kiss (2006)Jack
Pozri:
http://www.fantasticfiction.co.uk/f/gaelen-foley/