Choď na obsah Choď na menu
 


Zamatová séria

Jude Deveraux

 

Zamatová séria

 

Obrázok

 

Obrázok Zamatový prísľub

 

Gavin Montgomery podľahne naliehaniu bratov a súhlasí oženiť sa s bohatou dedičkou. Od sobáša očakáva len hmotný prospech. Počas svadobného dňa však okamžite podľahne čaru nevesty, ktorú vidí po prvý raz. Neráta však so žiarlivosťou ohrdnutej milenky...

 

  

 

Obrázok

 

Obrázok Zamatová vysočina

 

 Stephen Montgomery sa má na želanie kráľa Henricha oženiť s vojvodkyňou škótskeho klanu, aby sa posilnil mier medzi Škótmi a Angličanmi. Stephen však mešká na sobáš a urazená nevesta nechce o ňom ani počuť. Až keď Stephen v šarvátkach dokáže svoju statočnosť, dá mu hrdá Bronwyn aj svoje srdce.

 

 

 

Obrázok

 

Obrázok

 

Zamatová pieseň

 

Raine Montgomery sa musí ukrývať v lesoch, pretože ho kráľ vyhlásil za zradcu. V tábore vydedencov nájde útočisko aj mladá dievčina Alyx. Keď jej ako bosorke hrozí trest upálením, neohrozený Raine sa vyberá zachrániť ju...

 

Obrázok

 

Obrázok Zamatový anjel

 

V centre záverečnej časti románového cyklu Zamatová séria je vzťah mladej Elizabeth Chatwickovej a Milesa Montgomeryho, príslušníkov dvoch znepriatelených rodov.
Elizabeth unesie zloduch lord Pagnell, a aby sa pobavil, dá ju zaniesť zavinutú v koberci ako dar Milesovi Montgomerymu. Miles v nej však spozná výnimočnú ženu, ktorá po trpkých skúsenostiach zanevrela na svet a rozhodne sa ukázať jej šťastnejšiu stránku života...

 

Obrázok

 

  CZ verzia od Baronetu:

 

Obrázok Sametový slib
Nakladatelství Baronet plní slib, který dalo svým čtenářům, že zopakuje vydání po několik roků beznadějně vyprodaného románu Sametový slib. Toto dílo tvoří vstupní část rozsáhlé čtyřdílné historické ságy vyprávějící životní příběhy čtyř bratrů z rodu Montgomeryů. Román nabitý dramatickými zápletkami se odehrává v šestnáctém století za vlády Jindřicha VII., zakladatele slavné dynastie Tudorovců.
Jeho ústřední hrdinka Judita Revedounová, hraběcí dcera, je odmalička vychovávána pro klášterní život. Místo vstupu mezi jeptišky je však proti své vůli despotickým otcem provdána za Gavina Mongomercyho. Judita Gavina odmítá a prohlašuje, že mu nikdy nebude patřit.
Statečný a silný Gavin musí bojovat proti nebezpečným nepřátelům a vyrovnat se s mnohým příkořím, aby zachránil rodinné jmění, montgomeryovské statky. Musí také přesvědčit Juditu, že on je ten pravý.

 

Obrázok Horský samet
Druhá část „sametové“ ságy bratrů Montgomeryů. Bronwyn MacArranová, nezkrotná náčelnice skotského klanu MacArranů, je zajata vojskem krále Jindřicha VII. Král se rozhodne dosadit do čela divokého klanu svého muže a tak otupit jeho nepřátelství. A tímto mužem má být Steven Montgomery, mladší bratr Gavina. Steven má nyní přetěžký úkol, v těchto dramatických dobách přesvědčit svými schopnostmi členy klanu a zejména svou ženu, že je hoden stát v jejich čele.

 

Obrázok Sametová píseň
Další román ze sametového cyklu vypráví příběh Alyxandrie Blacketové, která musí uprchnout v přestrojení za chlapce k psancům vedeným Rainem Montgomerym. Je však zajata, odsouzena za čarodějnictví a vedena na hranici. V posledním okamžiku ji Rain se svými odvážnými druhy zachrání, avšak Alyx s Rainem musí podstoupit ještě mnoho dalších těžkých zkoušek, než jejich láska dojde naplnění.

 

 

Obrázok Sametový anděl
Jude Deveraux je již více než deset let známa českým čtenářům jako autorka úspěšných románů pro ženy. Díky nakladatelství Baronet dosáhl počet jejích příběhů, přeložených do češtiny, již téměř čtyř desítek. Jude Deveraux se narodila ve městě Santa Fe ve státě Nové Mexico na jihu Spojených států a spisovatelské dráze se věnuje již po čtvrt století od roku 1976. Po nějakou dobu žila v Anglii, na starobylém, téměř strašidelném zámeckém sídle starém několik století, z něhož přímo dýchá atmosféra jejích historických příběhů, nyní se vrátila do Spojených států. Romantické příběhy Jude Deveraux vycházejí po celém světě a jejich celkový náklad se už blíží čtyřiceti milionům výtisků. Srdce českých čtenářů si okamžitě dobyla čtyřdílnou historickou ságou Sametový slib, Horský samet, Sametová píseň a Sametový anděl. Nakladatelství Baronet připravilo pro své čtenáře již třetí vydání této pozoruhodné ságy. Ve čtvrtém a závěrečném díle se uzavírá rozsáhlá historická sága vyprávějící životní příběhy čtyř bratří z rodu Montgomeryů. Příběh se odehrává v Anglii v šestnáctém století za vlády Jindřicha VII., zakladatele slavné dynastie Tudorovců. Hrdinkou románu je Elizabeth Chatworthová ze znepřáteleného rodu Chatworthů. Je unesena a předána nahá a zabalená do koberce jako dar Milesovi Motgmomerymu. Počáteční vzájemná nenávist mezi Elizabeth a Milesem se postupně mění ve vášnivou lásku. Oba mladí lidé musí překonat řadu těžkých zkoušek a vyrovnat se s mnoha dramatickými situacemi až konečně jejich láska dojde naplnění.

 

 

Obrázok

 
 

Dá sa povedať, že táto séria taktiež patrí  medzi  najkrajšie knihy, aké som kedy čítala, a keďže to bolo už poriadne dávno ,  momentálne už nie som v stave  rozpamätať sa na  dej.

 

Vo vnútri však ostal nedefinovateľný pocit, že tieto knihy stáli za to.

 

Kto ich ešte nečítal,  prišiel o veľa...

 

Ak má niekto čerstvejšie dojmy, prosím, napíšte...

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Jude Deveraux

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zamatová seria

(Denisa, 11. 4. 2020 12:05)

Dobrý deň, mala by som záujem o všetky 4.knihy zamatovej serie.
Ďakujem Kvasková
denisaq28@gmail.com

Zamatové séria

(Veja, 18. 10. 2017 19:46)

Ahojte,
Neviete kde by som zohnala všetky štyri knihy? Mám záujem

Kúpim

(Lucia, 31. 1. 2013 22:30)

Ahojte. Má niekto na predaj celú zamatovú sériu. LVandzurova@gmail.com. Vďaka

kúpim ihneď

(Žužu, 10. 12. 2010 23:45)

Ahojte, prosím Vás, má niekto na predaj celú sériu??? Súrne zháňam... hrebicikova@gmail.com

Poradie

(Jožka, 30. 10. 2010 16:52)

....chcela som sa pýtať, že tie série su si podobné len tým priezviskom ako , že su tam rodiny , alebo , že aj nejako inak?:).....pýtam sa , lebo by som si ich chcela prečítať a , či majú nejaké poradie, alebo je to jedno.?:)

kupim

(adky, 13. 9. 2010 16:36)

Nema niekto na predaj celu seriu? adky@condornet.sk

knihy

(jarka, 30. 5. 2010 18:52)

no tuto seriu mozte zohnat z hornozemplinskej kniznice vranov pripadne ako ebook komu nevadi citat z obrazovky pocitaca. super forum na taketo knihy je ebookforum.cz zadarmo najdete tam skosty aj novinky. novinky az po pol aby bola moznost vydavatelov tie knihy predavat. podla mna najlepsi internetovy obchod
je http://www.gorila.sk/t/home.php?ref_id=usr-202601 knihy az o 30% lacnejsie

úúžasné

(Silvia, 23. 3. 2010 10:23)

nechápem ako mi mohli tieto knihy doteraz unikať..o)mám za sebou všetky od Lindsey, Woodiwiss a Martin, no a náhodou som natrafila na túto sériu a.. 4knihy za 4poobedia sa mi už dávno nestalo, fakt super, úplne ľahké nenáročné čítanie, ktoré Vás však núti čítať stále ďalej a ďalej...o) Na základe Zamatovej série som si cez bazáre zohnala ďalších 10kníh od Deveraux tak uvidím.. JEDNOZNAČNE odporúčam prečítať, prípadne kúpiť, ak sa Vám pošťastí tak ako mne..

fajnšmekrovské

(johanka, 20. 1. 2010 19:55)

Tak ja sa pridám. Mne sa táto zamatová séria tiež veľmi páčila, ostatné knihy sú takisto dobré, no tieto sú asi naj...a stále si približne pamätám ich dej.

zaujímavé

(janka, 18. 8. 2009 16:16)

ale aj pre mňa bola táto série jedna z prvých romantických knižiek, ktoré som čítala. Ale asi väčšina z nás "romantičiek" začínala zamatovou sériou a knihami od Lindsey a Woodiwiss, ktoré sú úžasné autorky.

kvalitka

(Persefona, 8. 7. 2009 13:04)

Už som dávno vyrástla z podobných kníh,ale táto séria bola tiež mojou prvou z toho žánru..Celú sériu mám doma a celkom rada sa k nej vraciam.
Najkrajšia kniha bola rozhodne Zamatová pieseň, očarila ma hlavná hrdinka Alyxandria..lebo nemám rada hrdinky,ktoré sú dokonale krásne a každý muž sa za nimi ide zblázniť.Alyx je iná..svojim spôsobom pekná a hlavne talentovaná :)
Aj Zamatový prísľub bol skvelý..

jedna z prvých romantických

(Kristína, 5. 7. 2009 14:13)

bola u mňa táto séria, keď mi ju v češtine požičala kamoška. Bola som šokovaná množstvom otvorených erotických scén, ha ha. Dovtedy nič také na Slovensku nebolo, teraz keď sa k nej vraciam, sa už len usmievam. Dejovo to síce malo na mňa dosť rýchly (a nepravdepodobný) spád, ale dosť sa mi to zapáčilo, až tak, že som začala Deverauxovú a Montgomeryovcov vyhľadávať - aj keď samozrejme, okrem Rytiera v zlatej zbroji ma už nič tak neuchvátilo. Tak či tak, občas si v celej sérii rada zalistujem. Hodnotím veľmi pozitívne. ;-)

nádherné knihy

(Barca, 11. 3. 2009 20:32)

Musím sa priznať, že k týmto knihám by som sa ešte raz chcela vrátiť. Bola to vlastne moja prvá skúsenosť s knihami takéhoto žánru :) a bola som nadšená! Škoda, že v knižniciach prakticky nezohnateľné... ani inde, v češtine by to asi nebolo ono?!
Ale možno raz sa dočkáme opätovného vydania, ktovie? Inak ja by som dala aj 10 srdiečok, keby to bolo na mne :)

samet

(knihovnica, 7. 11. 2008 6:36)

Ahoj Dia,
Zamatovú sériu môžeš ešte kúpiť na Baronetu .cz, ak ti pravda nevadí, že je v českom jazyku, alebo v niektorých českých internetových obchodoch. Na slovensku už asi len veľmi ťažko, ak vôbec v bazároch.

Milujem zamatovu seriu

(Dia, 7. 11. 2008 4:07)

Prosim Kto ju ma ja ju kupim.Celu seriu do 1500,-sk.Prosim dajte mi vediet na diana.skacanova@gmail.com.Ja sa vam ozvem obratom.PROSIM PROSIM

super séria

(tsunami, 27. 10. 2008 17:51)

podľa mňa Zamatová séria patrí medzi najlepšie série aké som kedy čítala, pretože u sérii sa mi stane, že sa mi páči len pár kníh zo série nie celá, ale v ZS sú všetky 4 knihy krásne a každá je úžasná a jedinečná, takže tých 5 srdiečok si zaslúži
poradie:Z. prísľub, Z. vysočina, Z. pieseň a Z. anjel