Choď na obsah Choď na menu
 


Slovo majú autori: DARINA HAMAROVÁ

Ďalší kúsok do mozaiky minirozhovorov so slovenskými spisovateľmi.
Všetky nájdete v rubrike 
SLOVO MAJÚ AUTORI.

 

darina-hamarova.jpg„Prečo píšem pod pseudonymom?" pýta sa Darina Hamarová. "Moje priezvisko nie je také zaujímavé. A prečo Darina Hamarová? Darina je skutočne moje meno a Hamarová mi vymyslela moja neter. V rodine sa to celkom ujalo a verím, že sa to ujme aj na verejnosti."

Spisovateľka
DARINA HAMAROVÁ

1.Čo nové chystáte v najbližšej dobe pre svojich čitateľov? Prípadne máte niečo rozpísané? 
Darina Hamarová: 
Prezradiť môžem, len či to bude v najbližšej dobe, to neviem:-) 
Ja nie som človek, ktorý sadne a píše a dokáže to každý deň. Potrebujem, ako to krásne napísal v jednom „rozhovore“ Juraj Červenák, knihu doslova vysedieť. Znie to dvojzmyselne, ešte keď to napíše žena, ale je to naozaj tak. Mne trvá napísanie knihy dlhý čas.
Pôvodne som chcela knihu dokončiť vo februári a potom sa ukázal najskorší termín apríl. Román mám rozpísaný, už som mala napísaných viac ako šesťdesiat strán, potom som si to prečítala a väčšina skončila v koši. Celý príbeh bude úplne iný, nezostane oproti pôvodnému kameň na kameni:-) Sama som zvedavá, kam dospejem.  

2.Prezraďte, či niektorá z Vašich kníh má pre Vás zvláštny význam, prípadne, ktorá je Vášmu srdcu najmilšia a prečo? 
Darina Hamarová: Obe moje knihy, ktoré doteraz vyšli, majú pre mňa zvláštny význam.
SLZY MUŽA preto, lebo to bola moja prvá kniha a vždy to bude tá, ktorá odštartovala moju autorskú „kariéru“. To ona ma dostala do povedomia mojich čitateľov. Pocit, keď autor dostane do rúk svoju prvú knihu, ešte teplú, voňavú, ako bochník chleba práve vytiahnutý z pece, je neopísateľný. Mne sa touto knihou splnil jeden z mojich snov.
Kniha ŽIVOTOM NEKRÁČAM SAMA je pre mňa špecifická tým, že je to príbeh môj a mojej rodiny. Dlho mi trvalo, kým som sa k tomu odhodlala. Nie je jednoduché dať svoj život na pranier čitateľom. Na druhej strane som touto knihou chcela vzdať hold všetkým tým, ktorých rakovina, pretože táto choroba je „hlavnou postavou“ románu, poznačila na celý život. Či už tým, že oni sami ochoreli na túto zákernú chorobu, alebo mali, majú, v rodine, či medzi priateľmi, niekoho, kto s touto chorobou bojuje.
Na druhej strane som chcela týmto ľuďom dodať odvahu a silu do tohto nerovného boja, že aj nad osudom sa dá zvíťaziť. ​     

3.Predpokladám, že ako spisovateľka ste aj čitateľka. Existuje kniha, ktorú by ste mohli odporučiť, ktorá Vás nejako profesijne, alebo ľudsky ovplyvnila? Ktorá je Vašou osobnou NAJ?
Darina Hamarová: Mojou naj knihou je Malý princ. Útla knižočka, v ktorej je toľko životnej múdrosti!     

4. Čo Vám ako prvé napadne pri slove ROMANTIKA?   
Darina Hamarová: Romantika? Pre mňa romantiku symbolizujú kvety. Na lúke, v záhradke, vo váze, v črepníku. Ak ma chce niekto potešiť, nech mi podaruje kvet. V ňom je zosobnená všetka krása a dokonalosť sveta.  

 

TVORBA 
Slzy mužov /2014/
Životom nekráčam sama /2014/

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Darina Hamarová

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

mikesmithloan@outlook.com

(mike smith, 6. 9. 2015 3:08)


Testimony"" You should not miss this opportunity [My name is Mrs. Sandra Kate. I live in Canada and i am a happy woman today? and i told my self that any lender that rescue my family from our poor situation, i will refer any person that is looking for loan to him, he gave me happiness to me and my family.I was in need of a loan of $50,000.00 to start my life all over again as i am a single mother with 3 kids. I have been searching for a loan to settle my debts for the past three months all I met scammed and took my money until I finally met a God sent Lender. I never thought that there are still genuine loan lenders on the internet but to my greatest surprise i got my loan without wasting much time.I met this honest and GOD fearing man loan lender that help me with a loan of $50,000.00 Canada Dollar. He is a GOD fearing man, if you are in need of loan to solve your problems and you will pay back the loan please contact him tell him that is Mrs.Sandra Kate that refer you to him. Contact Mr. Mike Smith , via email: ( mikesmithloan@outlook.com )

johnmarkfinancialfunds@yahoo.com

(john mark, 6. 9. 2015 3:07)

Myslíte si, potrebujete osobné pôžičku?
Myslíte si, potrebujete podnikateľský úver?
Ste v núdzi úveru?
Chcete splatiť svoje účty?
Chcete byť finančne stabilný?
e-mail (johnmarkfinancialfunds@yahoo.com)

Vyplňte formulár žiadosti.
1) Celé meno:
2) Krajina:
3) Štát:
4) Adresa:
5) Sex:
6) Zamestnanie:
7) Suma potrebná:
8) Doba trvania úveru:
9) účel úveru:
10) Telefón:

Dakujem

(Zuzana Tomlyová, 30. 5. 2015 19:50)

Velmi pekne dakujem stranke, ze sem prispieva rozhovormi so spisovatelkami, vdaka comu sa mozeme blizsie dozvediet, ako vznikala kniha, ze to nie je pre kazdeho na ,prvy sup' , ze si clovek najskor nieco prezije, co ho inspiruje pri pisani... Velmi sa mi paci, ze pridate aj fotky, a ked viem ako autorka vyzera, zda sa mi hned blizsia a realnejsia pri citani knihy. Kniha Slzy muza je v mojom ,zozname knih, ktore chcem (na narodky, meniny, Vianoce)' a mohli by ste ju sem pridat aj ako citanie na pokracovanie, ktore je tiez super:-) zuzana.tomlyova@gmail.com

perfekná spisovatelka

(Iveta Moravčíková, 29. 5. 2015 20:28)

Zaujala ma hned knihou Slzy muža je prefektná a nevedela som sa od nej odtrnut a určite si prečítam dalšie knihy. Romantika je takisto lúka, krásne kvety. ivetka7611@azet.sk

Jednoducho skvelá...

(Jolka Sadvarová, 29. 5. 2015 19:23)

Zoznámila som sa s touto úžasnou ženou prostredníctvom kníh len nedávno,ale viem,že je to úžasne silná a sympatická žena a čo je bonus...má skvelý zmysel pre humor...má rada život,ľudí,všetko krásne..aspoň tak to cítim ja.....Rada by som knihu Soňa a môj mail je jolkasadvarova@gmail.com

Je to spriaznena duša

(zuzana dávidiková, 29. 5. 2015 18:54)

Zaujal ma rozhovor s Darinkou Hamarovou,lebo aj pre mna je romantika kvetinka a ešte kniha.Mám rada jej knihy.

Re: Je to spriaznena duša

(zuzana dávidiková, 29. 5. 2015 18:59)

Názov knihy,ktoru by som chcela vyhrať je Kým si tu a moj mail-zuzulienka.davi@gmail.com

Život v knižnej podobe

(Jolka Sadvarová, 13. 5. 2015 12:00)

Pani Hamarová je určite úžasná žena a spisovateľka...to,čo ju poznačilo v živote dokázala dať na papier v knižnej podobe,aby sa aj čitatelia dostali bližšie k tejto tematike..Nie je to ľahké,sami sme donedávna bojovali s touto chorobou,tentoraz neúspešne a mamku sme stratili...Preto je dobre tú bolesť dať nejakou formou zo seba von,lebo človek to niekedy nedokáže uniesť...Prajem pani Hamarovej ešte veľa nápadov,či už smutných,alebo veselších...veď to všetko nám život prináša..a hlavne veľa čitateľov...