Choď na obsah Choď na menu
 


Slovo majú autori: SILVIA ANTALÍKOVÁ

Ďalší kúsok do mozaiky minirozhovorov so slovenskými spisovateľmi.
Všetky nájdete v rubrike 
SLOVO MAJÚ AUTORI.

 

antalikova.jpgSpisovateľka
SILVIA ANTALÍKOVÁ


1.Čo nové chystáte v najbližšej dobe pre svojich čitateľov? Prípadne máte niečo rozpísané? 
Silvia Antalíková: Rozpísané mám, ale kedy dokončím? Netuším. Písanie ma, žiaľ, neživí, tým pádom ma netlačia žiadne termíny. Písanie je ako víno, musí naň dozrieť ten správny čas. Mám rada tú energiu tvorenia, keď ma proces písania vtiahne do deja tak, že nevnímam reálny svet, plynúci čas, ba dokonca ani hlad, keď ma postavy budia zo spánku a chcú si žiť svoj vlastný život. Teraz je čas venovať sa realite, no už sa na ten svet fantázie veľmi teším, chýba mi, priznávam!     

2.Prezraďte, či niektorá z Vašich kníh má pre Vás zvláštny význam, prípadne, ktorá je Vášmu srdcu najmilšia a prečo? 
Silvia Antalíková: Všetky knihy sú ako deti, ktoré je pre mamu najmilšie? Lákajú ma - vraj - kontroverzné témy, ale taká je súčasnosť, čo s tým už narobím?:-)    

3.Predpokladám, že ako spisovateľka ste aj čitateľka. Existuje kniha, ktorú by ste mohli odporučiť, ktorá Vás nejako profesijne, alebo ľudsky ovplyvnila? Ktorá je Vašou osobnou NAJ?
Silvia Antalíková: Rada čítam, vôňa knihy (hneď po vôni detí) je ten najkrajší parfém. Mních, ktorý predal svoje Ferrari, Šlabikár šťastia 1. aj 2. diel sú knihy, ktopré by si mal v dnešnej dobe prečítať každý. Knihy Isabel Allendeovej - Dom duchov, Eva Luna - sa pohybujú na hrane medzu realitou a fantáziou, nikdy neviete na ktorej strane ste. Hosseiniho Tisíc žiarivých sĺnk je kniha, od ktorej sa nedá odtrhnúť kým prečítate poslednú stránku. Moravia, Saganová, Sineľnikov ....   koľko tu mám ešte miesta?  

4. Čo Vám ako prvé napadne pri slove ROMANTIKA?   
Silvia Antalíková: Som realista. Býk. Romantika je pre mňa keď nemusím variť a najem sa :-). Romantika je mať voľnú sobotu a nemusieť robiť nič čo musím len to, čo chcem (stalo sa mi to už niekedy?!)
Romantika je čítanie, písanie, rodina, priatelia, slnko, jar, leto a všetky tie príjemné veci v živote. Prajem vám ich všetkým veľmi veľa! :-) 

 

TVORBA Čo môžu muži môžem aj ja /2012/
Racioláska /2014/
Miluj a rob si čo chceš /2014/ 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.