Choď na obsah Choď na menu
 


Slovo majú autori: SOŇA REBROVÁ

Ďalší kúsok do mozaiky minirozhovorov so slovenskými spisovateľmi.
Všetky nájdete v rubrike 
SLOVO MAJÚ AUTORI.

 

sona-rebrova.jpg"Rada si spomínam na to, že sme vydali zbierku básní dievčaťu, ktoré ich písalo na klávesnici nosom, keďže s rukami to nedokázalo. Boli naozaj veľmi pekné,“ spomína Soňa Rebrová, zakladateľka organizácie ŽELAJ SI, ktorá plní sny ťažko a nevyliečiteľne chorých detí. Soňa sama píše knihy a obľuba medzi čitateľkami naznačuje, že sa jej to darí. 

 

Spisovateľka
SOŇA REBROVÁ

1.Čo nové chystáte v najbližšej dobe pre svojich čitateľov? Prípadne máte niečo rozpísané? 
Soňa Rebrová: 
Chystám sa venovať  príbehom z oblasti medicíny. Zistila som, že sladké romány písať neviem, ale napätie z oblasti operačných sál zvládam, dokonca sa na to teším – kniha sa píše doslova sama. Je sčasti inšpirovaná aj skutočným príbehom a bude sa týkať transplantácií. Prezradím zatiaľ aspoň úvodnú upútavku – jeden musí zomrieť, aby piati mohli žiť... 

2.Prezraďte, či niektorá z Vašich kníh má pre Vás zvláštny význam, prípadne, ktorá je Vášmu srdcu najmilšia a prečo? 
Soňa Rebrová: Ema. Lebo je prvá. Lebo mnohým ľuďom niečo dala. Napríklad... sedím si nedávno na angličtine a učiteľka mi začala rozprávať o tom, ako jej jedna kniha veľa dala. A až o pätnásť minút som zistila, že hovorí o mojej Eme. Dojalo ma to.
A o to mi išlo  - napísať román, čo vám dá do života nádej, umožní  vám vážiť si viac navonok bežné, ale niekedy veľmi dôležité, veci vo vašom živote.

3.Predpokladám, že ako spisovateľka ste aj čitateľka. Existuje kniha, ktorú by ste mohli odporučiť, ktorá Vás nejako profesijne, alebo ľudsky ovplyvnila? Ktorá je Vašou osobnou NAJ?
Soňa Rebrová: Mám rada knihy s prvkami humoru, alebo také, čo vám niečo dajú. Moja najobľúbenejšia kniha je Ten pravý, ktorú čítam opakovane a vždy sa pri nej strašne nasmejem. V poslednej dobe sa mi veľmi páčila kniha Predtým, ako som ťa poznala. Skvelé čítanie! 

4. Čo Vám ako prvé napadne pri slove ROMANTIKA?   
Soňa Rebrová: No predsa stránka Romantika!:-) A hneď v druhom rade výhľad na more, knižka v jednej ruke, pohár vína v druhej, a partner pri mne. 

 

TVORBA 
Tehotenstvo s úsmevom /2008/
Ema  /2010/
Miluj ma, ak to dokážeš /2013/
Odsúdená pre život  /2014/

Kliknite si na stránku organizácie ŽELAJ SI.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.