Choď na obsah Choď na menu
 


A hory odpovedali ozvenou

Khaled Hosseini

A hory odpovedali ozvenou

 

Nádherný príbeh o tom, ako milujeme

a-hory-odpovedali-ozvenou.jpgMáte chuť na dojímavý príbeh, ktorý vás rozhodne nenechá chladnými? Khaled Hosseini, autor bestsellerov Majster šarkanov a Tisíc žiarivých sĺnk, prichádza s novým nevšedným románom A hory odpovedali ozvenou o tom, ako milujeme, ako sa staráme jeden o druhého a ako naše životné rozhodnutia rezonujú naprieč generáciami.

Pari má tri roky a jej veľký brat Abdulláh desať. Sú to polosiroty z afganskej dedinky, ktoré majú nádherný a jedinečný vzťah. Pre Abdulláha je jeho malá sestra to najdrahšie, čo má, a obetavo jej nahrádza mamu. „Pari bola jediný človek na svete, ktorý by ho nikdy nezranil, ba ani nemohol zraniť. V niektoré dni mal Abdulláh pocit, že len Pari je jeho jediná skutočná rodina, ktorú ešte má.“
Jediná životná situácia však ovplyvní nielen ich životy...

...a zasiahne aj množstvo ľudí okolo nich. Stane sa svedectvom morálnej zložitosti života.

S Hosseiniho hrdinami prejdeme z afganského Kábulu do Paríža, San Francisca, aj na grécky ostrov Tinos. Jeho príbeh je nielen o deťoch, ale aj rodičoch, súrodencoch, bratrancoch. Je to nezabudnuteľný román o hľadaní stratenej časti každého z nás, aj kúska z iných ľudí, ktorých milujeme alebo nás s nimi v živote spája nejaké puto.

Hosseini ukazuje, ako vieme zraňovať, zrádzať, ale aj  rešpektovať a obetovať sa jeden pre druhého. A pripomína tiež to, ako nás neraz zarazí konanie našich najbližších v osudných okamihoch. A hory odpovedali ozvenou je tá správna kniha do kresla, či na pohovku, kde sa spomalí čas a necháte sa unášať nádherným príbehom o šťastí v pokore, o ktorom možno ani len netušíme.

Vráťte sa do roku 1952
a začítajte sa do dojímavého príbehu Khaleda Hosseiniho:
http://bit.ly/kh_uryvok

Autora už z našich stránok poznáte, Tisíc žiarivých sĺnk patrí do môjho TOP rebríčka medzi najkrajšie knihy.

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.