Choď na obsah Choď na menu
 


Anin dar

 

Cecilia Samartinová

Anin dar

Obrázok Zraniteľnosť ľudskej duše

 Ikar 2011
Prešla neuveriteľnú cestu životom. Malú dedinku v Salvádore, kde prežila detstvo, napadlo komando smrti a všetkých vyvraždilo. Ona jediná zázrakom prežila. Nasledovali rany osudu, bolesti, trápenia a ani vo sne by jej nenapadlo, že raz zažije takú veľkú lásku a stane sa z nej anjel strážny...
 
Príbeh knihy Anin dar sa začína pri smrteľnej posteli, na ktorej leží jej milovaný muž a Ana sa v spomienkach vracia do svojej minulosti. Spomína na kruté komando a množstvo krvi, aj na mníšku sestrou Jozefu, ktorá ju neskôr vzala so sebou do USA.
Ana neskôr získala povesť vynikajúcej opatrovateľky detí v kláštornej škôlke a už bola takmer pred vysviackou, keď ju poslali do bohatej rodiny ako pestúnku. Postupne sa s rodinou zblížila a zostala v nej natrvalo. Vzťahy medzi manželmi sa však skomplikovali. Pani domu bola nymfomanka, ktorá manželovi podchvíľou zahýbala, o čom Ana vedela, no pomáhala jej klamať.
Keď deti odrástli, otec rodiny ochorel a Ana bojovala o jeho život, ale aj o lásku jeho detí. Oddane teraz bdie pri lôžku chorého a pritom si premieta spomienky z minulosti. Nikdy by si nebola pomyslela, že sa z nej stane anjel strážny a že zažije takú veľkú lásku.

Anin dar je nádherný príbeh sily lásky a nezlomného ľudského ducha. Príbeh ženy vyvolávajúci pokoru, triumf lásky a odpustenia, si vás získa od prvej strany. Uväzní vaše srdce a nepustí ho do poslednej vety. Dojímavý román o zraniteľnosti ľudskej duše, drsnom detstve, no predovšetkým o priateľstve, láske, rodine a úprimných vzťahoch.

 

Prečítajte si úryvok z knihy Anin dar.
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.