Choď na obsah Choď na menu
 


Dcéra šialenca

Megan Shepherdová

dcera-sialenca.jpgDcéra šialenca

Ikar 2013

Romantické, napínavé, plné vzrušenia a intríg. Príbeh Dcéra šialenca o 16-ročnej Juliet, ktorá sa pretĺka životom sama po škandále, ktorý spôsobil výskumom jej otec, doktor Henri Moreau. Ten navyše zmizol a jeho meno zostalo spojené s nehumánnymi postupmi pri vedeckých pokusoch, ktoré mu však nikto nedokázal. Keď sa Juliet dozvie, že otec žije a pracuje na opustenom tropickom ostrove, rozhodne sa zistiť, či sú obvinenia pravdivé...

 

Píše sa rok 1894.
Juliet cestuje na ostrov v spoločnosti dávneho kamaráta z detstva Montgomeryho a tajomného stroskotanca Edwarda. Na ostrove plnom zvláštnych živočíšnych druhov a primitívnych domorodcov sa postupne zoznamuje so šialeným výskumom svojho otca. Ten operačnými postupmi so zvieratami vytvára mutanty, ktoré vyzerajú, rozprávajú a správajú sa ako ľudia.

Juliet prežíva protichodné pocity – je zhrozená z otcovho nehumánneho konania a zároveň hrdá na výsledky jeho vedeckej práce. Pritom spoznáva prvú lásku a rozhoduje sa medzi dvoma mužmi. Keď na ostrove vypukne chaos, Juliet si s hrôzou uvedomí, že krv génia i šialenca prúdi aj v jej žilách.

Román Dcéra šialenca vychádza z klasického diela H. G. Wellsa Ostrov doktora Moreaua, príbeh sa však odvíja z pohľadu doktorovej dcéry. Čitatelia si rýchlo obľúbili inteligentnú Juliet a médiá sa zhodujú: dynamický príbeh zahaľuje tajomstvo, nechýba potrebná dávka neodolateľnej romantiky, nečakané zvraty, takže v rukách sa vám ocitne kniha, ktorú budete čítať dlho do noci.

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.