Choď na obsah Choď na menu
 


Fascinujúca cesta svetoznámej jogínky

yoga-girl.jpg
Rachel Brathenová sa rozhodla podeliť o svoje inšpiratívne príspevky s ľuďmi z celého sveta. V knihe Yoga Girl - Moja cesta odhaľuje svoj životný príbeh od nešťastného detstva a deštruktívneho dospievania v rodnom švédskom meste, cez dobrodružstvá v kostarickej džungli až po nádherný a bohémsky životný štýl, ktorý si pomocou jogy a meditácie vybudovala v Arube.

„Prekonané ťažkosti nás však tvarujú a naša duchovná cesta sa začína práve vo chvíli, keď sa s minulosťou rozhodneme zmieriť.
Rozvod rodičov, smrť nevlastného otca a mamin pokus o samovraždu.
Mal prísť čas, keď sa budem vedieť na toto obdobie obzrieť a byť za svoje detstvo vďačná.“

V knihe nájdete dych vyrážajúce fotky Rachel v rôznych jogových polohách na tropickom pozadí, jogové zostavy krok za krokom a jednoduché recepty na zdravý a šťastný život bez strachu.

Autorka knihy Yoga girl - Moja cesta, Švédka Rachel Brathen je jednou z najpredávanejších autoriek rebríčka New York Times. Je motivačnou hovorkyňou a medzinárodnou učiteľkou jogy, ktorá v súčasnosti žije na Arube. Po tom ako ukončila štúdium v Štokholme odcestovala na Kostariku, kde zistila, že radosť z jogy by sa mala stáť je každodennou súčasťou.
Oddanosť k joge ju zaviedla do centrálnej Ameriky, tak sa presťahovala na Arubu, kde začala učiť jogu. Jej prednášky zahŕňajú dynamiku, základné cviky, dýchacie techniky a základné polohy.
Rachel vedie workshopy po celom svete a sústredí sa na státie na rukách, balancovanie rúk ako aj to, ako žiť bez strachu. Každá prednáška je vytvorená na zosilnenie tela, kultivovanie a zosilnenie mysle, čo v konečnom dôsledku dáva človeku vitalitu a zdravie.

Yoga Girl - Moja cesta je tak trochu motivačná literatúra, čiastočne memoáre, no určite je to  inšpiratívny a farebný náhľad na dobrodružstvá, ktorými si prešla od rodného Švédska po pralesy v Kostarike, ktoré nazýva jej novým domovom.