Choď na obsah Choď na menu
 


Kresba v prachu

Zoe Kleinová

Kresba v prachu

Ikar 2010

 

Obrázok Američanka Page riskuje svoju profesijnú kariéru archeologičky, keď iba na základe prosby arabského páru rozbehne výskum v izraelskom Anatote. Manželia tvrdia, že vo svojom dome vídavajú duchov dvoch milencov. Každého, kto sa v ňom ocitne, vraj zachváti láska a túžba. Priamo pod ich obývačkou Page objaví kosti osudom ťažko skúšaného proroka Jeremiáša a záhadnej ženy Anatiye, zakliesnené vo večnom objatí. Spolu s pozostatkami milencov Page odhalí aj starobylý zvitok...
 
Kresba v prachu je strhujúci ľúbostný príbeh, v ktorom sa biblické časy prelínajú s našou prítomnosťou. Mystické slová starobylého zvitku totiž otrasú pevnými základmi po stáročia známeho Jeremiášovho príbehu. Aj Page uviazne v sieťach zakázanej lásky, nástojčivej a občas málo zrozumiteľnej. Postupne zo seba striasa prach mŕtvych, ktorými sa celé roky zaoberá, a pokúša sa hľadieť na seba aj okolitý svet inými očami. Odvážne sa pustí do neľahkého zápasu s tými, ktorí chcú navždy umlčať Anatiyinho náruživého ducha.

 

 

Hoci ide o Kleinovej debut, so slovom a príbehom pracuje veľmi zručne. Pochvalne sa o jej prvotine vyjadrili mnohí slávni spisovatelia a autori biblických textov plných mytológie. Kresba v prachu je podľa nich kreatívny a inovatívny román. Archeologické dobrodružstvo, ktoré s citom a jemným intelektom odkrýva tajomstvá srdca.
Prečítajte si úryvok z knihy „Kresba v prachu“.
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

kniha

(Barca, 22. 8. 2010 16:39)

vyzerá super, čímsi mi to pripomína Labyrint od Mossovej, tam sa tiež prelínali deje a vôbec mi to nevadilo, skôr naopak... teším sa na ňu :)

na toto

(Marek, 17. 8. 2010 15:47)

sa teším, v poslednom čase mám rád takéto prelínajúce sa príbehy