Choď na obsah Choď na menu
 


Kúpili sme ZOO

Benjamin Mee

Kúpili sme ZOO

 

kupili-sme-zoo.jpgRodina nadovšetko!
 
Ak máte chuť v záplave krvavých krimi, akčných trilerov či drsných drám na niečo rodinné a dojemné, novinka Kúpili sme ZOO je tá správna voľba. Vtipný príbeh o rodine, láske a nových začiatkoch vám dobije baterky, zlepší náladu, ale trošku si pri ňom aj poplačete.
 
Benjamin je novinár a spisovateľ. S manželkou Katherine a dvoma deťmi žijú typický mestský život v stiesnenom londýnskom byte. Odrazu sa rozhodnú presťahovať na francúzsky vidiek, kde hľadajú idylku v lone prírody. Tá sa však rýchlo končí, keď Katherine zistia nádor na mozgu.
V tom čase sa dozvedajú, že u nich doma v Anglicku je na predaj schátraná Zoologická záhrada a tak dostanú šialený nápad, aby na všetko okolo zákernej choroby zabudli: kúpia ZOO aj s dvesto zvieratami, hoci o prevádzke či ošetrovaní zvierat nevedia nič. Problémy na seba nenechajú dlho čakať - z výbehu utečie jaguár, rozpočet je obmedzený, personál je čoraz nervóznejší a napätie v rodine dosiahne vrchol. A k tomu všetkému Ben a dve malé deti musia čeliť hlbokému žiaľu zo straty manželky a matky...

Rodina je však silná motivácia a inšpirácia, preto všetci traja opäť nájdu silu žiť a vybudujú úspešnú, prekvitajúcu zoologickú záhradu, ktorá je zameraná najmä na chov ohrozených druhov zvierat. Zrazu Ben o dobrodružnom živote nepíše, ale sám také dobrodružstvo prežíva. Pri dojímavých scénach príbehu Kúpili sme ZOO sa slzám určite neubránite, no pri knihe si určite dobre oddýchnete a opäť si potvrdíte, čo všetko dokážu rodinné putá a nefalšovaná láska.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.