Choď na obsah Choď na menu
 


Posledná pieseň

 

Nicholas Sparks

Posledná pieseň

 Ikar 2010
Obrázok Život sedemnásťročnej Ronnie je odrazu hore nohami, keď sa jej rodičia rozvedú a jej otec sa odsťahuje z New Yorku do mesta Tybee Island. Ani po troch rokoch si so svojimi rodičmi nerozumie a hnevá sa na nich, zvlášť na svojho otca...až dovtedy, keď sa jej matka nerozhodne, že by bolo v najlepšom záujme všetkých, aby strávila leto so svojím otcom. Nicholas Sparks opäť prichádza s nádherným príbehom, ktorý chytí každého čitateľa. Posledná pieseň bola už aj sfilmovaná, v hlavnej úlohe s Miley Cyrus.
 
Ronnin otec je bývalý koncertný pianista a učiteľ . Žije tichý život v pobrežnom meste. A momentálne je úplne ponorený do tvorby umeleckého diela, ktoré sa stane hlavnou ozdobou miestneho kostola. Zlostná rebelka Ronnie stále odmieta všetky jeho pokusy o zmierenie a vyhráža sa útekom do New Yorku ešte pred koncom leta. Čoskoro však stretáva Willa, miestneho lámača dievčenských sŕdc, o ktorom by si nikdy nepomyslela, že ju môže priťahovať, no keď sa pomaly prestáva brániť svojim pocitom, otvára sa najväčšej radosti a zároveň bolesti, aké kedy zažila.

Posledná pieseň nie je len o láske, ktorá naozaj prichádza v rôznych podobách...ale aj o tom, ako odpúšťať chyby z minulosti, aby ste mohli pokojne napredovať. Ako sa treba zbaviť hnevu a bolesti, ktoré bránia prežiť to, čo sa nám ponúka. Posledná pieseň je román nabitý emóciami a podľa čitateľov jeden z jeho najlepších. Donúti vás zamyslieť sa, prežiť nádherné i bolestivé chvíle s hrdinami a poplakať sa od šťastia...
 

Posledná pieseň je nezabudnuteľný príbeh o láske v jej nespočetných podobách – o prvej láske, láske medzi rodičmi a deťmi. Odhaľuje, ako najsilnejší ľudský cit dokáže zlomiť srdce a znova ho vyliečiť. Nicholas Sparks je majstrom romantických príbehov, ktoré nejdú len po povrchu a dokážu dojať každého čitateľa. Aj preto boli viaceré jeho bestsellery sfilmované.

Viac sa dočítate tu:

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

jeeej

(,jbhvgcfxd, 31. 1. 2011 19:04)

moze to bit super .bezim do auparku dufam ze ju tam maju. a kupimsi ju.film:)

(Jožka, 17. 11. 2010 18:05)

Aj ja som si pred niekoľkými dňami pozrela tento film a na konci som mala take zmiešane pocity:)......ale isto ma milo prekvapil zaver a hoci nemam bohvieako rada tu herečku Miley Cyrus tu mi na počudovanie až posovala:).....a myslím , že kniha je lepšia ako film:)

Mne...

(Lenka P, 16. 11. 2010 10:15)

sa zdá jeho štýl písania chudobný a chabý. Čo sa týka filmov, v tomto pripade sú tými lepšími paralelami.

uvidíme,

(Marek, 15. 11. 2010 22:04)

ja sa čoskoro chystám na Sparksove Noci v Rodanthe, tak potom dám vedieť dojmy :-))