Choď na obsah Choď na menu
 


Spoľahlivá manželka

Robert Goolrick

Spoľahlivá manželka

Ikar 2012

Manželka na inzerát 

spolahliva-manzelka.jpgJe to vdovec a úspešný podnikateľ v najlepších rokoch. Má plán. Nemá totiž čas ani šťastie pri hľadaní novej partnerky a  tak si dá do novín inzerát, že hľadá Spoľahlivú manželku. Chce jednoduchú, skromnú budúcu manželku do vidieckej domácnosti. Na inzerát mu odpovie Catherine, ktorú ide vyzdvihnúť v jeden chladný októbrový deň na železničnú stanicu. Catherine vystupuje, no je úplne iná ako očakával: ostrieľaná životom, vyzývavá a prešibaná podvodníčka. Aj ona má totiž plán...
 
Takto sa začína nový román Spoľahlivá manželka od Roberta Goolricka. „Tajomný až hypnotický príbeh,“ opísal knihu Boston Globe a Washington Post dodáva: „Strhujúci román o láske, strate, odpustení a ľudskej náklonnosti.“
Je rok 1907. Wisconsin. Ralph je trošku prchký a vášnivý muž. Svoju prvú manželku kedysi prichytil s milencom a vyhnal ju z domu. Mali spolu syna, ale Ralph ho nemohol zniesť a nešťastný chlapec jedného dňa zmizol nevedno kam. Jeho plán? Chce svojho už dospelého syna späť a Catherine mu má v tom pomôcť. A preto hoci je prekvapený, prečo sa ozvala na jeho inzerát práve ona, koná sa svadba z rozumu.
Catherine je zložitá a nevyspytateľná. Prenasleduje ju hrozivá minulosť a ďalšie jej kroky poháňa nenásytnosť. Jej plán je jednoduchý: zviesť Ralpha, získať si jeho oddanosť, potom sa ho zbaviť malými dávkami arzénu a zdediť slušný majetok, aby sa z nej stala bohatá vdova.
Osud však so všetkými rozohrá svoju vlastnú nebezpečnú hru a nič nie je tak, ako si naplánovali. Ani jeden. A čitateľ so zatajeným dychom hltá príbeh Catherine a Ralpha, ktorý sa vyvíja nečakaným smerom.

Začítajte sa na BUX.sk do knihy Spoľahlivá manželka už teraz!

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Veru,

(LenaDonan, 3. 8. 2012 11:36)

upútala ma hneď po prečítaní anotácie. Dúfam, že je aj dobre spracovaná :) Zaslúži si to.