Choď na obsah Choď na menu
 


Stratená kniha zo Salemu

 

Katherine How

Stratená kniha zo Salemu

Ikar 2010 

 

Obrázok Toto je strhujúci moderný príbeh o bosorkách. Nečakajte však lietanie na metle ani špicaté klobúky. Dej vás zavedie striedavo do obdobia salemských procesov s bosorkami a do súčasnosti. „Svieže čítanie, ktorému nechýba detektívna zápletka, romantika a najmä tajomno. Sprisahania, nečakané zvraty a zvyk Howovej ukončiť kapitolu v najnapínavejšom, to všetko je ako vystrihnuté zo scenárov skvelých thrillerov,“ píše Publishers Weekly o Stratenej knihe zo Salemu.

 
Connie Goodwinová, ktorá si robí doktorát na Harvardovej univerzite, sa v lete venuje štúdiu potrebnému na dizertačnú prácu. Matkinu žiadosť, aby pripravila predaj opusteného domu po zosnulej starej matke Sophii, však nemôže odmietnuť. Po objavení starého kľúča v Biblii zo sedemnásteho storočia postupne preniká do tajomstiev domu, v ktorom žilo niekoľko pokolení jej rodiny. V kľúči bol ukrytý zožltnutý papierik s menom Deliverance Danová. Pátranie po identite ženy Connie privedie ku knihe, v ktorej sú zapísané dávno zabudnuté vedomosti – zdroj neobyčajnej moci.
Viac tu:

Connie sa pustí do pátrania, no súčasne ju prenasledujú vidiny z minulosti. Netuší, že udalosti v Saleme sa jej týkajú až tak bezprostredne. Stratenú knihu zo Salemu autorka napísala podľa kritikov s podmanivým zaujatím a šarmom. Jej dej plynulo prechádza z obdobia procesov s bosorkami na konci sedemnásteho storočia do príbehu modernej ženy. Práve výlety Connie do minulosti sú fascinujúce, k tomu pridajte náboj tajomna či nečakané zvraty, a dostanete vynikajúcu knihu na dlhé jesenné večery.

Stratená knihe zo Salemu.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.