Choď na obsah Choď na menu
 


Ukradnutá

Louise Monaghanová

UKRADNUTÁ

Útek zo Sýrie


Zachráni napokon svoje unesené dieťa?!

 Ikar 2013

ukradnuta_obalka_final.jpg„Moje malé dievčatko uniesli preto, lebo malo nasledujúci deň začať chodiť do európskej a nie islamskej školy,“ rozpráva Louise Monaghanová. V septembri 2011 sa jej doslova rozpoltil svet. Jej exmanžel Mostafa Assad počas jednej zo svojich bežných návštev nemilosrdne uniesol vlastné dieťa – 6-ročnú May. Hoci nemal žiadnu nádej, prepašoval ju z Cypru do Turecka a odtiaľ do svojej vlasti, do Sýrie. To všetko sa mu podarilo napriek tomu, že nemal pre dieťa platný pas a že bola na stop zozname, ktorý zabraňoval ktorémukoľvek z rodičov odviezť ju z krajiny bez písomného súhlasu druhého rodiča...

 

Takto sa začína bolestný, no zároveň nádherne ľudský a odvážny príbeh matky, ktorá riskovala svoj život, aby zachránila svoju unesenú dcéru z vojnou zničenej Sýrie. Skutočný príbeh Ukradnutá.

 

„Ach, božemôj, Mostafa, celý deň ti vyzváňam!“ vykríkla som. „Kde ste?“

„Som v Sýrii,“ odvetil pokojne. Neviem, čo mi to napadlo, ale pokúsila som sa zostať čo najpokojnejšia, ako sa len v danej chvíli dalo, a spýtala som sa ho, prečo je v Sýrii. Odpovedal: „Som v Sýrii a vzal som sem aj May.“

 

ukradnuta---monaghanova.jpgLouise bez mihnutia oka prekročila prísne strážené hranice uprostred jednej z najhorších občianskych vojen v histórii Sýrie, aby zachránila svoju šesťročnú dcéru. Odvážne sa vydala na nebezpečnú cestu do moslimskej krajiny, ocitla sa aj s dcérkou v zajatí u svojho exmanžela. Denne dostávali trochu jedla a špinavú vodu a pomaly strácali nádej na vyslobodenie.
Len čo sa im naskytla prvá príležitosť, napriek tomu, že Louise bola príšerne dobitá svojím exmanželom a chorá zo špinavej vody, nazbierala posledné zvyšky síl a utiekli.

Unikali cez oblasť bombových útokov a streľby, putovali cez prísne strážené pohorie počas nocí, museli sa spoľahnúť na pašerákov. Napriek veľkému utrpeniu sa im podarilo prežiť. Kniha je skutočnou výpoveďou o tom, čím všetkým museli prejsť, aby si zachránili holé životy.

„Neuveriteľná cesta do pekla sýrskej vojnovej zóny.“
Sunday World

„Číta sa ako triler...  mimoriadny príbeh.“
Irish Sunday Independent

 

Začítajte sa do knihy Ukradnutá už teraz.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

C.s 1.6

(Server, 2. 3. 2013 16:35)

Play this for CS 1.6 server admins are in full deployment, and very willing to play on it very well free VIP is a good server. IP address of the server 193.104.68.2:27035. Thank You.