Choď na obsah Choď na menu
 


Zázrak

zazrak.jpgRhonda Byrne

Zázrak

Ikar, 2013

Viac než dvadsať storočí boli slová vo Svätom písme opradené tajomstvom, zahmlievali sa a takmer všetci, čo si ich prečítali, si ich vykladali nesprávne. Iba zopár jedincov v dejinách ľudstva si uvedomovalo, že ide o rébus a že len čo ho rozlúštite – len čo odhalíte tajomstvo – pred očami sa vám zjaví nový svet.

Vo svojej knihe
ZÁZRAK Rhonda Byrne odkrýva poznanie, ktoré môže ľuďom od základu zmeniť život. Vzápätí Vás počas fantastickej 28-dňovej cesty naučí, ako toto poznanie uplatníte v každodennom živote.

V týchto dňoch sa na pultoch kníhkupectiev objaví horúca novinka, ktorá si iste získa tisíce priaznivcov, ako sa to podarilo aj knihe Tajomstvo. Autorka sa podobne ako predtým zameriava na to, ako si pritiahnuť šťastie, a ponúka úplne jednoduchý návod, dostupný pre každého.

Aby bol človek spokojný vo všetkých oblastiach života (zdravie, peniaze, vzťahy, práca...), stačí, ak bude postupovať podľa 28-dňového plánu knihy. Za necelý mesiac sa vraj všetko môže na lepšie obrátiť a každý môže posilniť práve tú oblasť, ktorú považuje za dôležitú alebo v ktorej pociťuje nerovnováhu. Jednoduché cvičenia môžete praktizovať počas dňa v podstate kdekoľvek, nie je ani tak dôležité miesto, ako skôr vaše vnútorné prežívanie. Ide o to, aby ste boli schopní a ochotní pocítiť čo najväčšiu vďačnosť za všetko, čoho sa vám dosiaľ v živote dostalo. Pretože len vďačný človek môže k sebe pritiahnuť ďalšie pozitívne veci a momenty. Len ak sa oslobodíme od závisti a ponosov na to, ako nám nič nevychádza a nič nás nebaví, dokážeme zmeniť náš pohľad na svet.

Rhodna Byrne podľa vlastných slov vychádza síce zo starého tajomstva, ale princíp je veľmi jednoduchý. Možno to ozaj zafunguje a váš život sa zmení podľa toho, ako si ho predstavujete. Ktovie, žeby naozaj stačilo tak málo? Byť vďačný a dať to najavo? Možno sa nie nadarmo hovorí - kto si málo neváži, veľa si nezaslúži. Na každom prísloví je niečo pravdy, a tak azda aj táto kniha má niečo do seba.

Ja 28-dňové cvičenie Zázraku vyskúšam. Ak už pre nič iné, tak aspoň na vlastnej koži vyskúšam, či to funguje, alebo ide o majstrovský ťah, ako zarobiť na ľudskej naivite

Spracoval Marek Zákopčan

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.