Choď na obsah Choď na menu
 


Zimní duchovia

 

Kate Mossová

Zimní duchovia

Ikar 2010

Obrázok Kate Moss, autorka bestsellerov Hrobka a Labyrint, prichádza s novinkou, ktorá je striedavo napínavým, ľudsky dojímavým a strašidelným príbehom. Je o životoch, ktoré kruto zasiahla vojna, zmenila odvaha a zachránila láska. „Kniha Zimní duchovia má veľa z toho, čo označujeme za skutočný bestseller,“ píše The Times a Daily Mail dodáva: „Skvelé čítanie. Pôsobivý príbeh o duchoch a spomienkach. Mossová píše dojemne o strate a atmosféricky o Francúzsku.“

 
Prvá svetová vojna okradla celú jednu generáciu o priateľov, milencov a zlatú mladosť. Freddiemu Watsonovi vzala milovaného brata a dočasne aj pokoj mysle. Bolestná strata a strach o vlastné duševné zdravie ho stále prenasledujú, preto hľadá východisko z neľahkej situácie.
V zime 1928 Freddie cestuje po južnom Francúzsku. Aj táto krajina bola v dejinách svedkom mnohých krviprelievaní. V silnej búrke jeho auto zíde z cesty. Otrasený blúdi lesom a útočisko nájde v zapadnutej horskej dedine. Tu stretne Fabrissu, krásnu mladú ženu, ktorá tiež smúti za stratenou generáciou.
V priebehu jedinej dlhej noci si Fabrissa a Freddie vzájomne vyrozprávajú svoje príbehy. A na úsvite Freddie zistí, že drží v rukách kľúč k záhade, ktorá mu zlomila srdce.
Autorka nás opäť vedie tajomným svetom stredoveku, kacírstva a katarov. Vytvorila duchársku historku z francúzskych hôr, ktorá poteší fanúšikov jej predchádzajúcich kníh. Nesú sa totiž v podobnom duchu i žánri, prelínajú sa v ňom dva príbehy z rôznych časových pásiem. Kate Moss má jednoznačne talent na vykresľovanie malebnej krajiny, uveriteľnosť prostredia, vie vás vtiahnuť do nezvyčajného príbehu.
 

Náhľad fotografií zo zložky Kate Mossová

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Teším...

(Lenka P, 18. 9. 2010 15:40)

sa, keď sa mi táto kniha dostane do rúk. Neskutočne ma fascinuje spôsob, akým Kate M. vykresľuje prostredie, ľudí a ako všetko so všetkým súsiví. Juuj.

ach, jaj

(Marek, 7. 9. 2010 18:31)

zbytočne veľký formát nato, koľko to má strán...