Choď na obsah Choď na menu
 


Edith Laytonová: Láska hříšneho lorda

Edith Laytonová: Láska hříšneho lorda
(originál To Love a Wicked Lord, 2009)

Levné knihy 2011
 

laska-hrisneho-lorda.jpgOdkedy Phillipa Carstairsová vstúpila na tento svet, o nej každý tvrdil, že je neskonale pôvabná. Teraz má dvadsaťštyri rokov a je krásnejšia ako kedykoľvek predtým. Striebornozlaté vlasy, zlatohnedé oči, malý, ľahko zašpicatený nos, plné pery a štíhlu, veľmi ženskú postavu. žiadneho muža, ktorý ju uvidel, už nezaujímalo nič iné. Pippa o svojom vplyve na mužov vedela, ale priala si, aby nebol. Domnievala sa, že je hlúpe sa pýšiť tým, čo sama nevytvorila, a rovnako hlúpe predstierať, že o tom nevie. A aj napriek tomu ju opustil snúbenec krátko pred svadbou bez jediného slova vysvetlenia...
Maxwell André Sutton, lord Montrose, bol krásny muž, veľmi dobre si vedomý príťažlivosti akú má na ženy. Neskrýval, že ho ich priazeň teší. A teraz sa dostáva do neobvyklej situácie - nie je jeho úlohou dvoriť nádhernej žene, ale pomôcť jej nájsť strateného snúbenca...
Ako asi dopadne putovanie dvoch mladých ľudí, keď na začiatku stoja tak prazvláštne okolnosti?
 
xxx

Tento príbeh mal na viac. Lenže celé to dopadlo úplne inak, ako som si myslela. Anotácia je pravdivá. Vystihuje celý príbeh. Doplnila by som len, že podľa mňa sa hlavnou postavou stala Pippina babička, lady Carstairsová, ktorá sa na dlhú púť za strateným snúbencom vybrala so svojou vnučkou. Samozrejme, jej neustála prítomnosť zabraňovala Pippe a Maxwellovi, aby sa zblížili, takže celá kniha je len o babičke, o jej potrebe byť medzi smotánkou a starými priateľmi (v Londýne, v Paríži, v Taliansku), o tom, aká je zameraná len na seba a zábavu.
Pippa si bály neužíva, je veľmi rozumná a ohľaduplná. Celkom som ju chápala, že odvážne hľadá odpovede na svoje otázky. Keďže ju opustil snúbenec, jej postavenie v Londýne sa zmenilo. Je zviazaná pravidlami (nesmie chodiť medzi ľudí, aby ju neohovárali, že nie je svojmu snúbencovi verná a nesmie zrušiť zasnúbenie, aj keď sa jej snúbenec viac ako 8 mesiacov neukázal).
Maxwell je divná postava. Autorka ho zrejme chcela vytvoriť ako veľmi záhadného, elegantného lorda. No je to iba obyčajný politický špión, majster mnohých neúprimných póz, arogantný a nesympatický. Vystupuje v príbehu ako sprievodca - autorka v podstate vôbec nezachytila iskrenie medzi ním a Pippou (ktoré by v takomto príbehu malo byť).

Do čítania som sa nútila, bolo to nudné a zdĺhavé, žiadne napätie, žiadna iskra. Celé zle.  srdiečka (iba kvôli hrdinke Pippe).

spracovala "Eu"

 

Náhľad fotografií zo zložky Edith Layton

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.