Choď na obsah Choď na menu
 


Láska a vzdor

Georgette Heyerová

 

Láska a vzdor

 

Vydavateľstvo: IKAR 2006

Originál: Regency Buck

Obrázokanotácia:

Krásna Judith Tavernerová a jej brat sir Peregrine sa vyberú do Londýn za svojím poručníkom grófom z Worthu, ktorého im v závete ustanovil ich nebohý otec. Aké je však ich rozčarovanie, keď zistia, že ním je muž, s ktorým sa za nepríjemných okolností zoznámili cestou. V Londýne sa ihneď rozchýri, že slečna Tavernerová je bohatá dedička, a ponuky na sobáš sa zo všetkých strán len tak sypú. Medzi uchádzačmi o jej ruku nechýba ani člen kráľovskej rodiny. Ona však všetkých vytrvalo odmieta. Komu patrí jej srdce?

 

Túto knižku som si kúpila, lebo sa mi páčil obal a anotácia tiež vyzerala zaujímavo, ale prvý dojem občas klame. Je to síce historická romanca, ale z týchto podmienok spĺňa len - historická, na tejto knižke nebolo nič romantické (samozrejme až na ten obal). Skôr by som povedala, že to bola taká nevydarená detektívka. V celej knižke boli hrdinovia minimálne spolu, a keď spolu boli tak to vyzeralo, že sa neznášajú. Z ich rozhovorov bolo cítiť nenávisť, pohŕdanie, zhnusenie. A v celej knižke nebol ani náznak náklonnosti jeden k druhému až v poslednej kapitole (nepreháňam naozaj v poslednej kap.) sa jej on vyznáva a tvrdí, že to bola len pretvárka (väčšinu času to vyzeralo, že sa ju snaží zabiť), a že ju celý čas miloval. Na základe čoho sa do nej zamiloval a ona do neho pre mňa zostáva záhadou a dodnes som na túto záhadu nevyriešila. Moje odporúčanie: !!!!NEKUPOVAŤ!!!!! iba ak máte radi nevydarene detektívky a štipku smiešnej romantiky, ale ozaj iba štipku.

Spracovala Janka

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

skvela

(mirka, 25. 5. 2011 17:35)

Pre mna jednoznacne za pat hviezdiciek. Skvela knizka, precitala som ju jednym dychom. Tuto autorku milujem. Skoda, ze ju uz nevydavaju :-(

nečitateľná

(sisa, 22. 8. 2009 20:40)

musím povedať,že som z Heyerovej sklamaná na celej čiare. už po prvých stranách som zistila, že naozaj to s romantickým čítaním nemá nič spoločné. a ako u ostatných, aj u mňa zapadne prachom neprečítaná na poličke.

pridávam sa

(Kristína, 29. 3. 2009 8:57)

ku všetkým negatívnym hodnoteniam. Na túto knihu si dobre pamätám: vrátila som ju do knižnice pod dvoch kapitolách a prelistovanom konci. Ďakujem, neprosím.

Sklamanie

(zuzu, 4. 2. 2009 0:31)

hmm žiaľ musím sa pridať na stranu kritiky.. z knižnice som si vypožičala 2 knihy od tejto autorky s tým, že si po skúškach oddýcnem nejakou tou romantikou, ale ani jedna kniha ma nenadchla. Slabé, neprepracované, bez štipky romantiky.Bola som sklamaná..

Hrozna

(Dia, 7. 11. 2008 4:04)

Kupila som si ju precitala som ju do polovice a radsej som ju odlozila.Nezazivna a o nicom

???

(knihovnica, 22. 10. 2008 6:39)

Dvakrát som musela čítať anotáciu i komentár kým som prišla na to, že som ju hrdinsky prečítala aj ja... Pamätám si z nej nejaký boxerský zápas a hrozný hostinec popri ceste... a nejakú nehynúcu lásku na konci knihy.
A potom som ju vytiahla z police... a prelistovala, aby som sa dostala do obrazu. Musela som byť už úplne zúfalá, keď som ju čítala... a dočítala

......

(janka, 20. 10. 2008 19:49)

občas mám masochistické sklony :D a vraciam sa ku knižkám, ktoré som nedočítala a občas sa to aj vyplatí, ale pri tejto naozaj nie

Pravda

(Lenka, 20. 10. 2008 15:22)

No tak ja som v tejto knihe došla po str 50 , potom dom to dolistovala do konca a odložila :((((
Obdivujem že si to dočítala :)